Strona startowa

Wiadomości - Sport

Zima 2018 rozpoczęła się w Busku-Zdroju!

Dodał: Milena Data: 2018-01-26 16:51:07 (czytane: 4959)

Zima 2018, to rozgrywany od 2016 roku cykl halowych zawodów wędkarskich młodzieży okręgu kieleckiego Polskiego Związku Wędkarskiego, mający na celu wypełnienie luki w szkoleniu i startach młodzieży zajmującej się wędkarstwem w niesprzyjającym uprawianiu innych form wędkarstwa okresie zimowym.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-ZdrójTegoroczny cykl rozpoczął się zawodami w Busku-Zdroju odbytymi w ostatnią niedzielę w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju. Na starcie stanęło 22 zawodników z 7 kół okręgu kieleckiego PZW (Brody, Busko, Kazimierza Wielka „Małoszówka”, Kielce 1, Kielce Iskra, Ostrowiec Miasto i debiutujący w zawodach rzutowych Staszów Nad Czarną). Młodzież w kategoriach do 12, do 14, do 16 lat i - poza konkursem - do 18 lat, rywalizowała w 3-boju spinningowym i w konkurencji sprawnościowej – rzucie imitacją kuli zanętowej (piłki tenisowe) do tarczy Arenberga.

Casting.jpg
Uczestnicy wędkarskich zawodów halowych w Busku-Zdroju - Zima`2018.

Wśród najmłodszych najlepsze były zawodniczki, które już w ubiegłym sezonie dominowały w tej kategorii wiekowej i w 2018 r. w dalszym ciągu w tej kategorii startują.

11-letnia Nikola Serafin z koła w Brodach zwyciężyła w obu rozegranych konkurencjach bijąc zarówno w 3-boju spinningowym, jak i w „nęceniu” - rekordy życiowe (206,25 pkt w 3-boju i 188 na 200 możliwych w „piłeczkach”).

Wyraźnie przegrała z Nikolą zwyciężczyni ubiegłorocznego cyklu, 12-letnia uczennica SP nr 3 w Busku-Zdroju, Karolina Kolarz, choć kolejny raz była lepsza w odległości spinningowej rozgrywanej na hali ciężarkami korkowymi o wadze 3 gram (17,40 m). Za plecami tej dwójki trwała zacięta rywalizacja o 3 miejsce. Niespodziewanie zwycięsko z niej wyszedł debiutant w startach w takich zawodach, trenujący dopiero od lata 2017 r. 10-letni Amadeusz Michalski z Buska, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku.

Casting1.jpg

Amadeusz Michalski z Buska-Zdroju w czasie rzutów do tarczy Arenberga


Casting2.jpg
Czołowa szóstka w kat. do 12 lat; od lewej: Jowita Juszcze, Amelia Musiał, Karolina Kolarz z Buska, Nikola Serafin, Amadeusz Michalski oraz Julia Skrzypczyk i Adam Pater z Ostrowca Świętokrzyskiego.


W kategorii do 14 lat rywalizacja o podium była bardziej wyrównana. Zwycięsko z niej wyszła najlepsza w 3-boju spinningowym Natalia Kolarz, uczennica Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku. Po wygraniu we wrześniu 2017 r. ogólnopolskich zawodów „Pierwszy Krok” w Łasinie, Natalia nabrała pewności siebie, poprawiła technikę, a także wyraźnie urosła i z doskonałym, rekordowym dla siebie wynikiem 255,40 pkt (drugi wynik w całych zawodach!) - zdecydowanie zwyciężyła. Za jej plecami zaciętą rywalizacje stoczyli Sebastian Yuseinow z Kielc, oraz Alicja Kucięba z koła w Busku. Lepszy o zaledwie 3,45 pkt w łącznej klasyfikacji okazał się Sebastian (rekordowe dla niego 188 pkt w „piłeczkach”).

Również w gronie 16-latków dominowały dziewczęta, o czym boleśnie przekonał się reprezentant gospodarzy i zwycięzca ubiegłorocznego cyklu, ale w kategorii do 14 lat, Michał Owsiński z koła w Busku, uczeń SG nr 1 w Busku. W wyższej kategorii wiekowej dał się pokonać dwóm uroczym zawodniczkom z Brodów, tj. Magdalenie Serafin i Natalii Zaczek, przy czym nie było to wynikiem gentelmeńskiej postawy, tylko klasy zwyciężczyń i słabszej dyspozycji Michała. Michałowi nie pomogło przy tym wygranie jego koronnej na hali konkurencji, czyli rzutu na odległość ciężarkiem korkowym, w której to konkurencji jest posiadaczem nieoficjalnego rekordu Polski młodzieży do 16 lat (22,80 m w Stąporkowie na Ogólnopolskiej Halowej Olimpiadzie Młodzieży w sportach wędkarskich w lutym 2017 r.). Tym razem Michał uzyskał „tylko” 20,48 m.

Casting3.jpg

Natalia Zaczek z Brodów na Arenbergu


Casting4.jpg

Czołowa trójka w kat. do 16 lat; Michał Owsiński, Natalia Zaczek i Magdalena Serafin.

Wśród najstarszej młodzieży również zanotowaliśmy rekordowy występ. Zwycięzca zeszłorocznego cyklu Zima`2017, a także łącznej klasyfikacji Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży Wędkarskiej, 17-letni Sławomir Gruszka z koła PZW w Kazimierzy Wielkiej „Małoszówka”, uzyskał w 3-boju spinningowym aż 296,35 pkt ! (96 pkt w Arenbergu, 85 pkt w skishu spinningowym i 23,07 m w odległości ciężarkiem korkowym). Ten ostatni wynik to zarazem najdłuższa odległość uzyskana w Polsce w tej kategorii wiekowej. Gratulacje!


Sędziom głównym zawodów była Urszula Włodarska z Buska-Zdroju – sędzia klasy międzynarodowej, która w roli takiej wystąpiło po raz pierwszy i doskonale się sprawdziła.


Nagrody, dyplomy dla zwycięzców, a także słodki poczęstunek i napoje dla wszystkich uczestników buskich zawodów ufundowało Koło PZW w Busku-Zdroju. Puchary dla najlepszej trójki w każdej kategorii sprezentowali zawodnicy Rzutowego Wędkarskiego Klubu Sportowego Busko-Zdrój. Trofea wręczyli Prezes buskiego koła i Prezes klubu Andrzej Kucięba i Jacek Kuza.


W czasie zawodów przeprowadzony został egzamin dla sędziów wędkarskich w dyscyplinie rzutowej, który pomyślnie zdali Prezes Koła PZW w Staszowie Jacek Miodyński, Kapitan Sportowy tego koła Grzegorz Kazimierczak i Prezes buskiego koła Andrzej Kucięba.


Czołowe dwójki 12, 14 i 16-latków na zawodach w Busku, zakwalifikowały się do reprezentacji okręgu kieleckiego PZW na Ogólnopolską Halową Olimpiadę Młodzieży w sportach wędkarskich, która już w najbliższy weekend odbędzie się w Pińczowie na Hali Widowiskowo – Sportowej przy ulicy Republiki Pińczowskiej 42. Kibiców zapraszamy w sobotę w godzinach 9 – 17. Oprócz dwóch wymienionych wyżej konkurencji, młodzież będzie jeszcze rywalizować w teście wiedzy ekologiczno-wędkarskiej.

Jacek Kuza
 

Zobacz także

Tylko do końca stycznia 2020 roku Koła Gospodyń Wiejskich mają czas na rozliczenie otrzymanego wsparcia

Dodane: 2020-01-27 15:17 - Komentarze  (0)  czytane (261)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.51.247

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój przekazuje harmonogram odpadów komunalnych na rok 2020, dla mieszkańców Buska-Zdroju i okolic. ...