Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zalew Andrzejówka będzie zagospodarowany

Dodał: Marta Data: 2019-10-07 13:57:21 (czytane: 1855)

Do 7 października br. planowane jest składanie ofert w ogłoszonym przez Gminę Chmielnik przetargu na roboty budowlane zagospodarowania zbiornika wodnego Andrzejówka wraz z terenem przyległym w celu ochrony i promocji różnorodności biologicznej.

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju
,agroturystyka, świętokrzyskie, gospodarstwo agroturystyczne, nocleg, noclegi, wypoczynek, busko, solec-zdrój, pokoje do wynajęcia, pokoje gościnne, wełnin, solec,

Wełnin 136B. 28-131, Solec-Zdrój

Usługi koparką, minikoparką, Usługi hydrauliczne
www.koparkabusko.pl,koparka, usługi minikoparką, usługi hydrauliczne, usługi koparką, wykopy pod przyłącza, niwelacje i skarpowanie terenu, wykopy stawów, załadunki materiałów sypkich,kopanie szamba, wykopy pod fundamenty,transport wywrotkami

Żeromskiego 26. 28-100, Busko-Zdrój andrzejowka2.png

Co zostanie zrobione w ramach zagospodarowania terenu zbiornika wodnego "Andrzejówka"?

Powstaną obiekty m.in.:
- budynek sanitarno- gospodarczy z odpowiednimi instalacjami wodno-kanalizacyjnymi i elektrycznymi.
- trzy pomosty pływające kompozytowe,
- pomost stały (konstrukcja żelbetowa, stopnie z desek drewnianych),
- osadnik z płyt drogowych betonowych.

W ramach tzw. małej architektury: wiata zadaszona łukowa, ścieżka edukacyjna składająca się z tablic, ławek i ławo-stołów, plac zabaw wraz z ogrodzeniem. Teren zostanie wyposażony w kosze na śmieci, stojaki rowerowe, stolik do tenisa stołowego. Planowane jest umieszczenie tablic edukacyjnych-audiowizualnych, interaktywnych, grill betonowy. Zostanie wygospodarowane miejsce na ognisko. Przy zalewie Andrzejówka powstanie również siłownia zewnętrzna.

W ramach ciągów komunikacyjnych zostanie przebudowany zjazd z drogi krajowej (nawierzchnia asfaltowa), wykonany ciąg komunikacji pieszo-rowerowej o nawierzchni asfaltowej, ciąg komunikacji jezdnej, miejsca parkingowe, schody do pomostu, schody przy zbiorniku wodnym. Teren plaży zostanie wykonany z piasku płukanego na podbudowie z kruszywa i geowłókninie.

Dodatkowo teren „Andrzejówki” będzie "zazieleniony" roślinnością wysoką oraz niską i oświetlony  oprawami oszczędnościowymi LED na słupach wraz z systemem dozoru wizyjnego.

Zadanie planowane jest do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Pełna treść przetargu dostępna na BIP UMiG w Chmielniku.

Reklama.

Zobacz także

Pomożesz, bo możesz!

Dodane: 2020-02-24 15:52 - Komentarze  (0)  czytane (20)

TAGI:Komentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.125.29

Buszczanin (2019-10-07 19:06:33)

Zalew Andrzejówka , to bardzo fajne miejsce do odpoczynku.Bardzo cieszę się , że będzie zagospodarowana. Przydałby się , tam tylko jeszcze jakiś mały bar z frytkami i będzie ok

. (2019-10-07 18:38:58)

Może na Radzanów ma chrapkę jakiś kolejny tajemniczy inwestor i dlatego nędzna władza Buska doprowadza zbiornik do ruiny żeby opchnac za symboliczną złotówkę,oczywiście oficjalnie za złotówkę;-)

Blleee. (2019-10-07 17:02:11)

A taki był tam fajny dziki teren a teraz to co wszędzie pomosty wiaty bruk chodniki juz zygac się chce wszędzie to samo . Ta władza ma tylko jedno w głowie bruk i nic więcej.

BuR (2019-10-07 16:58:39)

W Busku nie ma zbiornika wodnego aby odpocząć bo nie ma też pracy to nie ma po czym odpoczywać xdxd Nie mówię oczywiście o tych co mają plecki i dobre posadki....

Do Buklak (2019-10-07 16:32:45)

W Radzanowie i Busku zacznie się coś dziać po zmianie władzy,czyli nieprędko.Spoleczenstwo wybierając rok temu tak a nie inaczej pokazało,że ma w d..nie takie pierdoły jak zalew czy komunikację miejską.Spoleczenstwo chce tężni i innych nowoczesnych pomysłów:-)

Brawo Busko!! (2019-10-07 16:30:27)

Radzanów to porażka finansowa i organizacyjna kolejnych burmistrzów!! Stadion miejski to porażka Sikory!! W sumie zmarnowane kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów złotych!! Ale co tam - burmiszcz zastosował manewr ucieczki do przodu i wziął się za budowanie chyba najdroższej w Polsce tężni !! Brawo Busko!!

Bukłak (2019-10-07 16:06:32)

A w Radzanowie, czyli zbiorniku Buska nie dzieję się NIC!!! Jesteśmy chyba jedynym miastem w świętokrzyskiem-bez zbiornika nad którym mogliby mieszkańcy odpocząć.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna kolonoskopia w buskim szpitalu

Poniżej prezentujemy informacje na temat programu o nazwie: "Badam się - profilaktyka raka jelita grubego" - skierowanego dla pacjentów...