Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zainaugurują projekt 'Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy'

Dodał: Marta Data: 2019-09-18 14:38:59 (czytane: 3440)

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych zainauguruje projekt "Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy” o wartości blisko 5,5 mln euro. 60% jego wartości dofinansuje Unia Europejska, a 30% Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju
,agroturystyka, świętokrzyskie, gospodarstwo agroturystyczne, nocleg, noclegi, wypoczynek, busko, solec-zdrój, pokoje do wynajęcia, pokoje gościnne, wełnin, solec,

Wełnin 136B. 28-131, Solec-Zdrój

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrójlogo_delta.jpg

Podczas konferencji otwierającej PROJEKT LIFE17 NAT/PL/000018 omówione zostaną cele i metody prowadzenia ochrony czynnej w ramach projektu. W konferencji wezmą udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, nadleśnictw, lokalnych społeczności i organizacji pozarządowych oraz partnerzy projektu.

projket_renaturyzacja_rzeki_nida_2.jpg
Fot. - Zbiorniki eutroficzne

LIFE17 NAT/PL/000018 jest instrumentem finansowym Unii Europejskiej, który poświęcony wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony i poprawy jakości środowiska oraz wpływu człowieka na klimat i dostosowania się do jego zmian.

Spośród 41 beneficjentów z Polski, który wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Komisję Europejską w kwietniu 2017 roku, jedynie trzech wnioskodawców otrzymało dofinansowanie na realizację przedsięwzięć, w tym projekt pn. „Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy”.

Beneficjentem koordynującym jest Województwo Świętokrzyskie - Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, natomiast współbeneficjentami:  Polska Akademia Nauk – Instytut Ochrony Przyrody w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Pińczów.

projket_renaturyzacja_rzeki_nida_3.jpg
Fot. – Starorzecza Nidy

projket_renaturyzacja_rzeki_nida_4.jpg
Fot.  – Smuga Umianowicka

Głównym przedmiotem projektu jest podjęcie działań mających na celu odtworzenie stabilnego reżimu hydrologicznego, który stworzy warunki do przywrócenia unikalnych walorów przyrodniczych w obrębie delty śródlądowej Nidy w rejonie wsi Umianowice, gmina Kije.

Celem pośrednim jest restytucja wypasów krów, które od kilkudziesięciu lat, na tym terenie nie były prowadzone. Pozwoli to, na utrzymanie siedlisk przyrodniczych we właściwym stanie a także umożliwi utworzenie nowych miejsc pracy. Dodatkowym celem projektu jest aktywizacja lokalnej społeczności w zakresie podniesienia świadomości ekologicznej, związanej z zagrożeniem i potrzebą ochrony jednego z najcenniejszych ekosystemów Ponidzia, jak również edukacja skierowana do szerokiej grupy odbiorców, szczególnie dzieci i młodzieży.

projket_renaturyzacja_rzeki_Nida_1.jpg


Powierzchnia objęta projektem wynosi około 400 ha. Czas realizacji  - 6 lat tj. od stycznia 2019 do końca 2024. Miejsce realizacji: obszary Natura 2000 położone na terenie gmin: Kije, Pińczów i Imielno.

 

Reklama.

Zobacz także

Być jak Mama

Dodane: 2020-05-26 14:59 - Komentarze  (0)  czytane (674)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.226.13

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś Dzień Matki

26 maja obchodzony jest Dzień Matki. Składamy naszym Mamom życzenia, obdarowujemy kwiatami i upominkami, aby podziękować za rodzicielską...