Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wypożyczalnia samochodów Katowice – na co zwrócić uwagę przy wyborze auta?

Dodał: Milena Data: 2019-07-17 14:26:00 (czytane: 1705)

Wynajmowanie auta idealnie sprawdza się zarówno w przypadku wakacyjnego wyjazdu, jak i podróży służbowej. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że klienci mają do dyspozycji szereg najróżniejszych modeli samochodów.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-ZdrójNie brakuje zarówno samochodów osobowych, jak również aut dostawczych czy też modeli sportowych dla miłośników szybkiej jazdy. Wynajęcie samochodu nie jest niczym trudnym, ale należy być ostrożnym i pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

samochod.jpg


Wypożyczalnia samochodów Katowice – na co zwrócić uwagę przy wyborze auta?

Wynajem samochodów jest usługa przeznaczoną dla osób co najmniej pełnoletnich posiadających prawo jazdy. W zależności od wybranej wypożyczalni możliwe jest wymaganie określonego minimalnego okresu posiadania prawo jazdy – przez co najmniej rok czy też dwa. Oprócz tego niezbędne są także drugi dokument tożsamości i karta kredytowa/debetowa. Przeglądając umowę wynajmu wybranego modelu samochodu, należy zwrócić uwagę na termin wynajmu, numer rejestracyjny pojazdu i warunki wynajmu. Niezwykle ważne jest to, z jakiego segmentu planujemy wypożyczyć auto, co będzie miało bezpośredni wpływ na cenę usługi. Jeśli planujemy poruszać się autem po mieście czy też nie mamy do przewiezienia zbyt dużej ilości bagażu, to wystarczy nam model o kompaktowych rozmiarach z segmentu A. Bardziej pojemne są SUV-y, a w przypadku podróżowania z rodziną można zdecydować się minivan. Są także auta dostawcze.

Niezwykle ważne jest to, aby sprawdzić stan techniczny samochodu przed wynajęciem go. Nie powinien on posiadać żadnych wgnieceń ani też zarysowań. Jeśli tak jednak jest, to informacje na ten temat powinny zostać adnotowane w umowie. Należy także zapytać o całkowity koszt wynajmu. Nie tylko o cenę jednostkową za dzień, ale także o opłaty za: przekroczenie limitu kilometrów, prowadzenie auta przed osobę trzecią, odstąpienie od umowy po zarezerwowaniu auta i za dodatkowe wyposażenie oraz za kaucję. Zaleca się również sprawdzić warunki ubezpieczenia i zapoznać się z opiniami innych klientów wypożyczalni. Przed podpisaniem umowy należy ja dokładnie przeczytać i w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, najpierw je rozwiać.

/artykuł sponsorowany/

Reklama.

Zobacz także

Powiatowy Konkurs Fabryka Młodych Naukowców Rozstrzygnięty

Dodane: 2019-12-13 10:55 - Komentarze  (6)  czytane (553)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje