Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wspólne wielkie granie z Jurkiem Owsiakiem. Rekord - ponad 130 tys. zł (foto)

Dodał: Milena Data: 2019-01-15 16:54:41 (czytane: 2952)

Jak co roku od 27 lat Wielka Orkiestra gra w Busku i nie tylko, gdyż wielkie granie odbywa się w Dobrowodzie, Nowym Korczynie, Solcu – Zdroju, Wiślicy, Skotnikach Dolnych, Gnojnie, Jarosławicach, Zborowie, Stopnicy.

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-ZdrójW tym roku Dobrowoda zebrała – 9 631,40 zł. Mimo zimowej aury, nie brakowało wolontariuszy jak i ludzi z otwartymi sercami. W Jarosławicach wolontariusze mogą poszczycić się niebagatelną ilością zebranych pieniędzy– 15 138,31 zł. W Nowym Korczynie, również sympatycy WOŚP entuzjastycznie włączyli się do akcji Jurka Owsiaka – zebrano 10 286,26 zł. W Solcu– Zdroju oraz Zborowie uzyskano kwotę – 14 650,78 zł. Wiślica również przyczyniła się do tegorocznego rekordu, zebrała – 8 772,52 zł, Stopnica - 8 402,27 zł. Z kolei Gnojno uzbierało – 4 391,76 zł a Skotniki Dolne – 2819,46 zł.

wosp_busko039.jpg

wosp_busko058.jpg

W Busku – Zdroju orkiestra ludzkich serc zagrała już od samego rana - liczna grupa wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami WOŚP, wyruszyła na podbój serc mieszkańców miasta. Przyświecał im ważny cel, zebrać jak najwięcej pieniędzy dla najmłodszych. W związku z tym, iż „pomaganie jest dziecinnie proste”, wolontariusze z uśmiechem na ustach, dużą życzliwością zapraszali buszczan do otwarcia serc i portfeli na rzecz WOŚP. Całej akcji przyświecało hasło; „Gramy bez focha” i tak się też działo u nas w Busku. Wspaniali mieszkańcy, kuracjusze, goście nie szczędzili pieniędzy i sowicie obdarowywali kwestujących. Buskim wolontariuszom, uczniom szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, gimnazjów, studentom prestiżowych uczelni, udało się zebrać niebagatelną kwotę –26 164,12 zł. Oczywiście, w puszkach wszystkich wolontariuszy nie zabrakło obcej waluty.

Fani Wielkiej Orkiestry w popołudniowych godzinach tłumnie przybyli do BSCK, gdzie rozpoczęło się „wielkie granie”. O godzinie 15.00 przy wtórze dobrze znanej muzyki WOŚP wkroczyli na scenę prowadzący: Aleksandra Marciniec i Dawid Pajor, absolwenci buskiej Jedynki. Rozpoczął się „taneczny” koncert , aukcja, pokaz karate prowadzony przez mistrza Kyokushin Marka Praska, zakończony utworami w wykonaniu zespołu Crossroad.

W tegorocznym koncercie odbywającym się w BSCK prezentowali się uczniowie Buska i okolic. Wielką Orkiestrę, jak co roku, wsparły buskie szkoły - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych pod przewodnictwem Mirosławy Gajdy, Angeliki Bilewskiej, Agnieszki Bałagi, Iwony Kąkol , Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych pod kierunkiem Stojek Marzeny, Urszuli Szczepanowskiej, które przygotowały wypieki oraz rękodzieło. W tym roku razem z orkiestrą zagrało Buskie Porozumienie Samorządowe, które zaproponowało uczestnikom WOŚP fotobudkę, gdzie można było zrobić zdjęcie z logo orkiestry. Sanatorium Włókniarz - dyrektor Tadeusz Gryc zasponsorował doskonały bigos. Właściciel Zamku Dersław - Paweł Piątek, jak co roku, przygotował słynną zupę Jambalaya dla wolontariuszy oraz smaczne pierogi. Pani Anna Sikora, właścicielka hurtowni Sawa, zasponsorowała różnorodne słodkości, napoje i owoce. W trakcie koncertu można było również zdobyć umiejętność udzielania pierwszej pomocy z Harcerską Grupą Ratowniczą pod kierunkiem Szymona Wójcika. Pracownicy Powiatowej Komendy Policji w Busku – Zdroju czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestnikami koncertu.

Wolontariuszki – nauczycielki, buskich i wiślickich szkół :Anetta Okraj, Małgorzata Gabryś, Grażyna Kopacz – Sowa, Beata Olszewska, Małgorzata Pisarczyk, Izabela Andruszkiewicz, pracownicy niepedagogiczni tj, Barbara Janik oraz Katarzyna Kolarz, Mateusz Kolarz, Marta Pisarczyk przystąpili do działania - segregacji i liczenia pieniędzy wolontariuszy. Tym razem pracę usprawniały liczarki wypożyczone z Alior Banku, dzięki uprzejmości dyrektora buskiego oddziału banku- Mariusza Owczarczyka.

Atrakcją koncertu była brawurowo prowadzona aukcja przez skarbnika UMIG Artura Tokarza, Aleksandrę Marciniec i Dawida Pajora, wspomagana przez Aleksandrę Pamułę , Karolinę Kępę, Karolinę Pałys. Pod młotek poszły prace artystyczne, szkło ozdobne, biżuteria, vouchery na zabiegi rehabilitacyjne, podologiczne, kosmetyczne, przelot balonem, wykonanie przeglądu technicznego samochodów, kurs karate, jak również na przejażdżki motocyklowe. Nie zabrakło również orkiestrowych gadżetów: koszulek , kalendarzy, zegarów poduszek, toreb, breloczków, książek, body, ramki do tablic rejestracyjnych.

Licytacja w trzech odsłonach przyniosła rekordowa sumę –15 138, 31zł.

wosp_busko057.jpg

wosp_1.jpg


Orkiestra grała również na zewnątrz, tak jak w ostatnich latach, a to za sprawą Buskiego Stowarzyszenia Motocyklowego, któremu prezesuje Dariusz Musiał, z-ca prezesa Przemysław Juśkiewicz, sekretarz Grzegorz Fortuński, grupy ENDURO z prezesem Tomaszem Krzemińskim oraz mistrzem Polski w Cross Country – Marcinem Wesołowskim, jak i formacji prezentującej motocykle klasyczne pod kierownictwem Wojciecha Radeja. Ci wspaniali mężczyźni na swych mechanicznych mustangach proponowali przejażdżki motocyklowe, wyśmienitą grochówkę, kiełbasy grillowe i możliwość ogrzania się przy ognisku. Mało tego ufundowali również vouchery na wycieczkę w Polskę.

http://swietokrzyskie.info/wiadomosci/foto/_inne/wosp2010.jpgDarczyńcy i sponsorzy WOŚP w Busku – Zdroju:
 • Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój - Waldemar Sikora,
 • Starosta Buski – Jerzy Kolarz,
 • Tadeusz Gryc – Z-ca dyrektora sanatorium „Włókniarz”,
 • Anna Sikora – właścicielka hurtowni „Sawa”,
 • Tadeusz Wrześniak – właściciel hurtowni szkła w Sielcu oraz Jerzy Cichecki, Jacek Lewicki,
 • Paweł Piątek – właściciel restauracji „Dersław”,
 • Buskie Stowarzyszenie Motocyklowe- prezes Dariusz Musiał,
 • Grupa ENDURO Busko – prezes Tomasz Krzemiński
 • Drukarnia „ Stemag” – Grzegorz i Piotr Wójcikiewicz,
 • Wincenty Pelc – prezes Zarządu MKW „ZdrójMED”,
 • Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA&Wellness,
 • Klinika zdrowia i urody - Dorota Sagan,
 • Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Unia,
 • Firma Chronom – Cezary Molisak,
 • Motozbyt Krzemiński -Tomasz Krzemiński,
 • Studio Fotograficzne - Daniel Piwowarczyk,
 • Studio reklamy - Michał Borowski,
 • Dyrektor PSB – Mirosław Lubarski,
 • Podoklinika – Natalia Opiatowska,
 • Szkoła SIGMA- grupa florystyczna,
 • Sławomir Ciemniak,
 • Piotr Iwański,
 • Firma Centrum Wysokich Ciśnień – Jarosław Zięba.

Organizatorzy WOŚP – Sztab PSP 1, BSCK składają gorące podziękowania wszystkim ludziom gorącego serca, dobrej woli, którzy kolejny raz wsparli tak wspaniałą akcję Jurka Owsiaka. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom ,ich opiekunom, którzy po raz 27. zagrali w WOŚP. Za koordynowanie działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wolontariuszom dziękujemy Komendzie Policji w Busku – Zdroju.

Uzyskana kwota to sukces ludzi dobrej woli, popierających dzieło założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, który od 27 lat rozsiewa wokół siebie dobro i jednoczy wszystkich w myśl hasła: ” Pomaganie jest dziecinnie proste”. Dlatego nasz sztab nie akceptuje rezygnacji z funkcji prezesa Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka, bez którego orkiestra nigdy nie będzie taka sama. Fundacja nadal będzie działała, ale charyzma Jurka, jego energia i nieustający entuzjazmu jest potrzebny nam wszystkim, jak powiew świeżego wiatru. Wielcy ludzie, wielkie czyny zasługują na najwyższe uznanie. Jesteśmy z nim całym sercem i jednoczymy się w bólu po stracie Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza, który sam był aktywnym wolontariuszem WOŚP i wspierał całym sobą dzieło przyjaciela.
 
Organizatorzy: sztab – PSP nr1 w Busku- Zdroju: Grażyna Kopacz –Sowa, Jadwiga Lewicka, Anna Masłowska, Buskie Samorządowe Centrum Kultury- dyrektor Robert Dąbal. 


Sztab WOŚP działający przy PSP1 w Busku – Zdroju wraz z organizatorami i innymi podmiotami biorącymi udział w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy składają wyrazy głębokiego współczucia z powodu tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza.

Zdjęć w galerii: 78

Zobacz także

Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji z telewizją Polsat i RMF FM

Dodane: 2019-08-24 13:56 - Komentarze  (0)  czytane (941)

TAGI:Komentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.53.231

Jurek (2019-01-21 21:45:17)

Oj ludzie, jak wy we wszystko wierzycie...

Badura (2019-01-17 13:05:14)

Jurek jesteśmy z Tobą!!! A Pan Szumilas powinien ponieś odpowiedzialność karną za głupoty które wypisuje w sieci.

Czy Owsiak jest uczciwy? (2019-01-17 11:18:59)

Dlaczego znika z każdej złotówki 50 gr?

(2019-01-17 10:40:39)

Bardzo proszę przeczytajcie co wypisuje szumilas na facebooku na WOŚP w obliczu tragedi ktora poruszyła serca prawdziwych Polaków,to jest nie do przyjęcia NORMALNYCH LUDZI, jak ten czlowiek zieje nienawiścią,kto go wybral powinien sie teraz spalić ze wstydu-no chyba że jest taki sam jak on.,.czy przyjemnie jest teraz p. śliwie,p. wasowiczowi,p. szydlowskiemu i wielu innym którzy go wybrali..Ten człowiek nie powinien przekroczyć progu Urzędu Miasta i Gminy w Busku Zdroju,,

(2019-01-16 13:17:57)

MEGA WIELKI SZACUN DLA ORGANIZATORÓW, DARCZYŃCOW ,WOLONTARIUSZY ZA TAKI WYNIK REKORDOWY,. RÓWNIEŻ DLA WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI,,BĄDŻCIE PEWNI -DOBRO WRACA

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

W weekend Dożynki Gminne w Pacanowie, Solcu-Zdroju, Busku-Zdroju, w Nowym Korczynie, Dni Stopnicy i Dożynki Gminne, Dymarki Świętokrzyskie...