Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wraca wakacyjne połączenie z Kielc do Buska-Zdroju

Dodał: Milena Data: 2019-06-28 14:03:20 (czytane: 4313)

29 czerwca, punktualnie o godz. 11.03 wyruszy pociąg z Kielc do Buska – Zdroju, który będzie kursować w wakacyjne weekendy do 1 września. W tym roku pociąg będzie zatrzymywać się na stacji w Kijach, a cała podrożyć trwać będzie około 50 minut.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrój

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-ZdrójPociąg do Buska – Zdroju wystartuje 29 czerwca i będzie kursować w każdą sobotę i niedzielę do 1 września. Odjazd pociągu z Kielc do Buska zaplanowano na godzinę 11.03 i 17.12, z Buska do Kielc o 11.59 i 18.09. Pociąg relacji Kielce – Busko- Zdrój będzie zatrzymywał się na przystankach i stacjach pośrednich: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny oraz dodatkowo od tego roku na stacji Kije. Koszt przejazdu w jedną stronę wynosi 6.60 złotych.

– Dzięki współpracy z samorządem Buska – Zdroju, pasażerowie mają zapewniony bezpłatny dojazd do centrów tych miast komunikacją autobusową – informuje Mariusz Gosek – Bardzo ważny dla pasażerów jest także fakt, że na te trasy kierujemy nasze najlepsze pociągi, które gwarantują bezpieczną i komfortową podróż.
Do obsługi sezonowych połączeń skierowane są nowoczesne pociągi IMPULS z wygodnymi fotelami, klimatyzacją, dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, dużych bagaży oraz rowerów.

Pociąg relacji Kielce – Busko po raz pierwszy wyruszył w trasę 30 czerwca 2018 roku. Od tego czasu, do 2 września w każdą sobotę i niedzielę realizowane były po dwa połączenie ze stolicy województwa do Uzdrowiska i z powrotem. Nowe połączenie weekendowe dało większe możliwości dla mieszkańców regionu oraz kuracjuszy buskich sanatoriów. „Pociąg do Zdroju” okazał się sukcesem. W ciągu dwóch miesięcy z połączenia skorzystało z niego prawie 5 tysięcy pasażerów i blisko 200 rowerzystów.

– Jesteśmy przekonani, że te decyzje, które dotyczą uruchomienia połączeń w okresie wakacyjnym są właściwe nie tylko w wymiarze finansowym, ale przyczynią się do rozwoju turystyki. W ten sposób dajemy możliwość szybkiego dotarcia do Buska, które jest przecież wyjątkowym miejscem na turystycznej mapie regionu – mówi Mariusz Gosek.

Źródło: swietokrzyskie.pro

Zobacz także

Kolejne rządowe wsparcie dla seniorów w Gnojnie

Dodane: 2020-02-22 13:05 - Komentarze  (0)  czytane (268)

TAGI:Komentarze (13)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.122.74

janek (2019-07-04 14:08:37)

Biuro Poselskie tego pana Cieślaka, może jakiś komentarz w tej sprawie? Wyborcy czekają, starajcie się choćby być uczciwymi, a tak nie jest. Ja też nie będę głosował na listę gdzie będzie umieszczone nazwisko Cieślaka, Gowina, lub kogoś z tych tchuży, którzy dziś wypierają się jego działacza, to wstyd i nie życzę wam nic dobrego. Przecież wiecie,że buscy policjanci perfidnie prowokują i według tego co mówią świadkowie, policjant zaatakował Szumilasa. Ja też bym się bronił w takiej sytuacji bo chodzi o życie. Policjant bez powodu chciał pozbawić życia Szumilasa, co widać na nagraniach i słyszy się od naocznych świadków, którzy boją się zeznawać w buskiej policji. Mam jeszcze jedno pytanie, czy policjant był przebadany(przez niezależnego psychiatrę cywilnego) pod względem agresji do innych? Znam tego człowieka, on takie agresywne czyny ma. Znam go z czasów, kiedy to człowiek z buskiego koła lewicy(dawna PZPR załatwił mu wstęp do Szkoły Policyjnej. Cześku "Si...ra", chyba się tego policjanta agresora nie wyprzesz. Pamiętasz jak wyrzucili wtedy kasjera z Biedronki? To był ten właśnie ten agresywny policjant. W czasie kiedy załatwiałeś mu kurs na policjanta piliśmy u Godzwona w kwiaciarni. Nie życzę nikomu nic złego, ale policjant jest zmęczony psychicznie i nie powinien nigdy pracować w policji, on kogoś zastrzeli w podobnej sytuacji(niedługo), bo jak widać został odznaczony za odwagę, a był ewidentnym agresorem. Korzysta z tego i zdaje się być nietykalny jak większość buskich debilnych gliniarzy. Dziewięćdziesiąt pięć procent buskich glin powinno być usunięte z tej służby. Oni pracują dla zemsty i pokazaniu, że to oni są bogami, a my wycieruchami, a jest odwrotnie i to ich boli. Mszczą się. Kierownik tej placówki też nie jest świętoszkiem, raczej celebrytą. Żenujące, aż wstyd.

Poprzednik ma rację! (2019-07-04 00:15:25)

Cieślak i gawin zachowali się bardzo niemoralnie w sprawie szumilasa. Cokolwiek obiecają, to na nich nie zagłosuję, gdyż są kłamcami.

Do momencik (2019-07-02 09:20:18)

Szumilasowi odwaliło w bardzo złym momencie,jedne wybory,drugie wybory potem prezydenckie.Zrobia popisowe na nim,bo nikt nie zaryzykuję,żeby się do niego przyznać.Jak nie będzie miał cwanego i odpornego na wpływy adwokata,który udowodni,że nie było by tematu noża jakby interwencja Policjanta była prawidłowa,to zgnije w pierdlu.

momencik (2019-07-02 09:01:06)

Chwilka cierpliwości, zaraz będą obietnice Cieślaka, przyjedzie nawet Gowin i obiecają Wam (nam) wszystko co tylko chcecie(my). Niech najpierw wyjaśnią dlaczego odcięli się od znajomości z Szumilasem, który kilkadziesiąt godzin wcześniej aktywnie uczestniczył w organizacji przyjazdu Gowina do Buska(stał tuż obok nich). To było przed wyborami (europejskimi), teraz będą parlamentarne. Zapewniam, obiecają wszystko, ale nic w temacie znajomości z Szumilasem. Ja już teraz odcinam się od Cieślaka, Gowina i im podobnym kłamczuchom(w kwestii znajomości z Szumilasem)

ac do "do niezadowolonego" (2019-06-30 23:22:12)

W przypadku tym myślenie sentencyjno-logiczne jest zjawiskiem obcym.

Z drugiej strony (2019-06-30 10:40:01)

powiat również nie upomni się. Dzięki staroście mieszkańcy Powiśla stracili jedyną linię autobusową, bo ten małorolny zaźądał od przewoźnika opłaty za obowiązkowe przystanki. Teraz przewoźnik ominął szerokim łukiem świętokrzyskie i wozi sobie pasażerów do Krakowa tylko że przez Dąbrowę Tarnowską i Tarnów . Może tam samorządy (z innej opcji) nie obciążają go dodatkowymi opłatami, a może w grę wchodziły inne gratyfikacje mniej oficjalne ???

do eHDe (2019-06-30 10:33:12)

Nie ma co liczyć, bo maciuś L4 jest na stołku podległym pod Marszałkiem województwa, dlatego woli siedzieć jak mu dobrze cicho.

eH!De (2019-06-30 07:53:39)

Nie interesuje mnie pociąg do Budapesztu ale taki codzienny, nie tylko w wakacje do Kielc. Ale nie ma co liczyć na niego?

Niezadowolony (2019-06-29 09:47:48)

No gdyby 2h wcześniej wyjechał to by był ok

do Niezadowolonego (2019-06-29 09:22:44)

Uważam, że zmiana dobra, jednak taka sama zmiana powinna dotyczyć pociągów z 11 i 121 - najlepiej, by były 2 godziny wcześniej. Wtedy można by pojechać do Kielc na 6 godzin. Szkoda, że gawin o tym nie pomyślał.

Niezadowolony (2019-06-28 18:01:52)

Nie podoba mi się zmiana godzin kursów.Pojadę z Buska rano do Kielc i będę o 13, a muszę już o 17 wracać. Będę mógł być tylko w mieście 4 godziny! Jedynie będę mógł iść tylko na zakupy albo do kina i tyle. Zwiedzić miasta, czy odpocząć nje będzie czasu

Łukasz Nowak (2019-06-28 14:56:19)

Cieszę się, że mój wniosek o zmianę rozkładu jazdy wieczornych pociągów został zaakceptowany przez p. Naczelnik Annę Grzelę. Jednocześnie proponuję wszelkie uwagi dotyczące kolei przekazywać właśnie do niej, bo na polityków (w szczególności Gawina i Cieślaka) nie ma w tej sprawie co liczyć.

(2019-06-28 14:43:36)

Panie Pośle Cieślak upływa czwarty rok rządów popierających uprzednio Bartka M. gdzie Pana kolej do Budapesztu? Gdzie w ogóle kolej do Sącza? Tarnowa? gdzie drugi tor?Rozumiem, że w tych czasach można powiedzieć wszystko, ale Pan i Pana partia jesteście mistrzami - rządzicie w czasie najdłuższego prosperity rozpie*** przy okazji gospodarkę mojego kraju. Oczywiście zmieni się władza jak będzie ogólnoświatowy kryzys i Elyta nierobów, którą teraz sponsorujecie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna...