Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

W Pacanowie tańczyły przedszkolaki - retransmisja w Ponidze.TV (fotoreportaż)

Dodał: admin Data: 2013-04-10 20:29:31 (czytane: 10514)

II część Festiwalu Tańca „Tańczące przedszkolaki” odbyła się 9 kwietnia 2013r w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Zaplanowane na 15 marca artystyczne spotkanie przedszkoli pokrzyżowała kapryśna w tym roku aura.Intensywne opady śniegu, zamieć paraliżująca ruch na drogach sprawiły, że do Pacanowa dotarło tylko siedem z dwudziestu jeden awizowanych grup. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci decyzje o odwołaniu przyjazdu przez dyrekcje przedszkoli były w pełni uzasadnione. Wobec tej wyjątkowej sytuacji organizatorzy festiwalu podzielili go na dwie części dając możliwość występu każdej ze zgłoszonych reprezentacji przedszkoli.

I tak 15 marca zaprezentowało się siedem zespołów i 9 kwietnia czternaście. W sumie na scenie Europejskiego Centrum Bajki w obu częściach wystąpiło ponad trzystu małych wykonawców w oryginalnych, barwnych i niepowtarzalnych prezentacjach tanecznych. Organizatorem festiwalu było Samorządowe Przedszkole w Pacanowie przy współpracy Europejskiego Centrum Bajki. Koordynatorami całej imprezy były nauczycielki przedszkola w Pacanowie: Ewa Kapusta, Lucyna Bartusiak.

festiwal018.jpg

festiwal_tanca005.jpg


Festiwal rozpoczęły występem pozaprogramowym „Roztańczone maluchy”- przedszkolaki z Pacanowa tańcem „Mexico”.

Jury w składzie: Karolina Kępczyk - dyrektor ECB, przewodnicząca komisji, Joanna Cepil - główny sponsor festiwalu, Marek Łupiński – muzyk, choreograf i Jarosław Banasik – nauczyciel, instruktor tańca wyłoniło trzy najlepsze prezentacje z grup wiekowych 3 – 4 latki i 5 – 6 latki. Kryteriami oceny były: choreografia, estetyka, dobór muzyki, ekspresja ruchowa i wizerunek sceniczny.

W grupie młodszej (3 – 4 latki) zwycięzcami II Festiwalu Tańca zostali:
I miejsce: zespół „Wesołe słoneczka” z Iwanisk. Opiekun grupy i jednocześnie choreograf Elżbieta Dziama. Tytuł prezentacji: „Krakowiaczek”
II miejsce: zespół „Alladynki” z Cedzyny. Opiekun Beata Wolska, Małgorzata Michta, choreografia Beata Wolska. Tytuł prezentacji: „Bajkowy świat”
III miejsce: zespół ”Krasnoludki” z Sichowa Dużego. Opiekunowie grupy i oprawa choreograficzna Dorota Słomka i Barbara Odważny. Tytuł prezentacji: „Piosenka dla kowboja” Wyróżnienie za oryginalną prezentację otrzymał zespół „Biedronki” z Łubnic

W grupie starszej (5 – 6 latki) zwycięzcami II Festiwalu Tańca zostali:
I miejsce: zespół „Motylki” z Oleśnicy. Opiekun Dorota Pawelec, choreografia Renata Janicka i Zdzisław Kwaśniewski. Tytuł prezentacji „Taniec śląski chodzony”
II miejsce: zespół „Gwiazdeczki” z Cedzyny. Opiekunowie grupy Joanna Cedro i Monika Kubiec, choreografia Beata Wolska. Tytuł prezentacji „AHA, AHA”
III miejsce: zespół ze Skorzeszyc. Opiekun grupy i choreograf Katarzyna Kletowska. Tytuł prezentacji „Pasadoble”

festiwal_tanca001.jpg 

festiwal_tanca002.jpg 

festiwal_tanca003.jpg 

Jury wyróżniło zespoły: „Tańczące nutki” z Buska-Zdroju, ”Takt” z Kielc, ”Wesołe Słoneczka” z Iwanisk, „Raczki” z Rakowa, „Bieguski” z Mikułowic,” Pluszowe Misie” ze Staszowa, ”Smerfy” z Sichowa Dużego.

Laureaci festiwalu otrzymali puchary ufundowane przez: Wójta Gminy Pacanów Wiesława Skopa, Firmę „Flornas” - Joannę Cepil, Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Pacanowie Zdzisławę Belon, Dyrektor ECB w Pacanowie Karolinę Kępczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania, medale i dyplomy. Miłą niespodzianką tegorocznego festiwalu były przygotowane zaproszenia do krainy baśni i bajek Europejskiego Centrum Bajki ufundowane przez dyrektor Karolinę Kępczyk dla wszystkich uczestników konkursu.

Całość festiwalowego spotkania poprowadziła „Calineczka” Ewelina Doktór- animator, przewodnik Europejskiego Centrum Bajki.

Patronat medialny nad imprezą objęli: portal regionalny busko.com.pl i telewizja Ponidzie TV, która na żywo transmitowała zmagania przedszkolaków, „Echo Dnia”- kielecki dziennik regionalny, ”Z życia gminy”- miesięcznik samorządowy gminy Pacanów.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom II Festiwalu. Organizatorzy dziękują wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie, nauczycielom, opiekunom i instruktorom przygotowującym je do występów, widowni za doping i brawa podczas trwania prezentacji. Członkom jury za przyjęcie zaproszenia i konkursowego poprowadzenia Festiwalu, sponsorom, gdyż bez nich ta impreza w takim wymiarze nie mogłaby zaistnieć na forum regionalnym. Rzeczowo i materialnie współuczestniczyli w organizacji spotkania: J.i K Cepil firma „Flornas”Chrzanów, „GOMAR” z Pińczowa, Uzdrowisko Busko S.A. ,NBS w Solcu, Polisa Życie S.A., BiH Wawrzyniec Piekarnia w Pacanowie, Hurtownia „Galant” Busko, Hurtownia „Wisła” Szczucin, ”AGSOL” Pacanów, sklepy z Pacanowa: W. i Z. Mrówka „Groszek”, R. Bielat ”Delikatesy Centrum”, P. Wojtyś „Na Kozim Rogu”, ”CEZAR”, H. i H. Góra ”Orion”.

festiwal_tanca006.jpg 

Szczególne podziękowania składamy otwierającemu Festiwal Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu w Busku-Zdroju Robertowi Gwoździowi, byłemu wizytatorowi Kuratorium Oświaty w Kielcach, nauczycielowi z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą za słowa uznania skierowane do organizatorów tej imprezy, dzieci, nauczycieli i opiekunów, rodziców przedszkolaków za trud i pracę włożoną w przygotowanie i oprawę sceniczną występów. Wyraził również swą radość z tego, że prezentacje małych wykonawców dzięki bezpośredniej transmisji „na żywo” i rejestracji widowiska tanecznego z Pacanowa z Europejskiego Centrum Bajki przez TV Ponidzie stało się promocją efektów pracy przedszkoli pokazanie naszego regionu i województwa świętokrzyskiego na zewnątrz.

Festiwal Tańca Przedszkolnego dostarczył cennych doświadczeń nauczycielom, instruktorom a wszystkim widzom miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Dziękujemy za miłe słowa skierowane do organizatorów, za gorącą atmosferę w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie mimo zimna i śniegu za oknami.

Dziękujemy, że byliście z nami! Pozdrawiamy i zapraszamy za rok na kolejną odsłonę tej zdaniem specjalistów pożytecznej w pracy przedszkoli inicjatywy.


W imieniu organizatorów II Festiwalu Tańca - Barbara Żurek

fotoreportażReklama.

 

II Festiwal Tańca „Tańczące przedszkolaki”- Pacanów 2013 retransmitowany będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 

Godziny retransmisji:

09.04.2013 - godz.  18.00,  21.00

UWAGA:
dvd_logo150.jpg Pełna wersja filmu dostępna w jakości DVD! (film + zdjęcia)

Chętnych na nabycie płyt prosimy o kontakt:

"Realnet" - Sklep komputerowy, ul. Batorego 4, Busko-Zdrój
tel. 41 378 32 32, kom 600 785 785 lub 604 509 169  (pon.-piątek 9-17, sobota 9-14)

 


Zobacz także

Akcja 'ODDAJ KREW! PODZIEL SIĘ ŻYCIEM'

Dodane: 2020-09-18 09:30 - Komentarze  (0)  czytane (3807)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.71.23

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś Dzień Matki

26 maja obchodzony jest Dzień Matki. Składamy naszym Mamom życzenia, obdarowujemy kwiatami i upominkami, aby podziękować za rodzicielską...