Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Udany Dzień Otwarty w ŚCO

Dodał: Agnieszka Data: 2016-02-08 10:16:52 (czytane: 6356)

Ponad 150 osób skorzystało z Dnia Otwartego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Największą popularnością cieszyły się badania mammograficzne i konsultacje u lekarzy.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju
,agroturystyka, świętokrzyskie, gospodarstwo agroturystyczne, nocleg, noclegi, wypoczynek, busko, solec-zdrój, pokoje do wynajęcia, pokoje gościnne, wełnin, solec,

Wełnin 136B. 28-131, Solec-ZdrójW sobotę, 6 lutego w ramach Dnia Otwartego ŚCO pacjenci mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji u lekarzy onkologów, zbadać sobie ciśnienie tętnicze, poziom tkanki tłuszczowej, masę ciała, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, panie mogły wykonać badanie mammograficzne i cytologię w ramach programów profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy. Osoby palące zasięgały porad terapeuty uzależnień.

– Namówiła mnie córka, dziś właśnie skończyłam 50 lat i zrobiłam sobie pierwszą mammografię. To świetny pomysł taki Dzień Otwarty, bo w tygodniu nie mamy czasu, żeby zająć się swoim zdrowiem – powiedziała nam pani Ewa.

onkologia001.jpg 

– Szkoda, że programy profilaktyczne są tylko dla osób w dojrzałym wieku, przecież na raka choruje coraz więcej młodych ludzi. O chorobie dowiadują się zupełnie przypadkowo, robiąc jakieś badania. Mój kuzyn tak się dowiedział, że ma raka jelita grubego. Odkąd sama jestem pacjentką Centrum Onkologii, namawiam wszystkich do badań profilaktycznych – dodała pani Małgorzata.

Mimo, że badania w ramach programów profilaktycznych były przeznaczone dla kobiet, często towarzyszyli im panowie. – Razem jest raźniej. Ja wspieram żonę, jaki idzie na mammografię, ona mnie namówiła na wizytę u urologa. Trzeba się badać profilaktycznie. Takie dni otwarte powinny się odbywać co najmniej dwa razy w roku – powiedział nam pan Jan.

W sumie z bezpłatnych badań i konsultacji skorzystało w ciągu trzech godzin ponad 150 osób. Największym zainteresowaniem cieszyła się mammografia (przebadało się 50 kobiet w wieku 50-69 lat) i konsultacje u lekarzy onkologów (skorzystało z nich prawie 60 osób), 30 pań (w wieku 25-59 lat) zrobiło sobie cytologię, ponad 50 osób zasięgnęło porady specjalisty w zakresie zdrowego stylu życia i prewencji nowotworów. 

–  Cieszymy się z takiego zainteresowania, dzięki temu więcej osób skontroluje swój stan zdrowia w ramach programów profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób nowotworowych – mówi Alina Paszkowska, położna, która dyżurowała w poradni ginekologicznej. Doktor Przemysław Ciepiela, chirurg onkolog podsumował, że akcja była bardzo udana pod względem frekwencji, ale potrzebna jest lepsza edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki i diagnostyki nowotworów.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii
Źródło: www.sejmik.kielce.plReklama.

Tagi: onkologia   ŚCO    

Zobacz także

Onkologiczny Punkt Konsultacyjny

Dodane: 2019-11-14 09:06 - Komentarze  (0)  czytane (231)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.171.45.91

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiana czasu na zimowy - będziemy spać o godzinę dłużej

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 października) przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, z 3.00 na 2.00 w nocy. Co oznacza, że śpimy...