Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Telewizory bez tajemnic – technologia wizyjna w pigułce

Dodał: Marta Data: 2019-12-02 13:30:49 (czytane: 1926)

Choć telewizja odchodzi do lamusa, telewizory same w sobie wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów. Uwielbiamy używać dużych wyświetlaczy do oglądania filmów, grania na konsolach oraz wyświetlania pięknych zdjęć z urlopów.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrój Zobacz

Bez względu jednak na to, do czego dokładnie potrzebny jest Ci telewizor, warto abyś zapoznał się z typami dostępnych urządzeń oraz ich podstawowymi rozwiązaniami technologicznymi. Rzecz jasna chętnie Ci w tym pomożemy - serdecznie zapraszamy Cię do zwięzłego przewodnika po świecie telewizorów!

Telewizory SmartTv

Telewizory SmartTv często nazywane są „inteligentnymi”. Oferują one mnóstwo funkcji, którymi nie mogą się pochwalić klasyczne odbiorniki telewizyjne. SmartTv umożliwia oglądanie filmów z internetowych serwisów, instalowanie aplikacji, łączenie z innymi urządzeniami, korzystanie z komunikatorów, a także używanie przeglądarki internetowej. Najlepsze telewizory SmartTv posiadają funkcje takie jak sterowanie głosowe, sterowanie za pomocą gestów lub coraz bardziej popularna, obsługa oparta o tak zwaną „sztuczną inteligencję”.

Telewizory OLED

Telewizory OLED to urządzenia wyposażone w wyświetlacze OLED. Mianem tym określa się z kolei klasę wyświetlaczy zbudowanych na bazie diod LED tworzonych ze związków organicznych. Ogromną przewagą technologii OLED nad jej poprzednikami jest nieporównywalnie większy poziom kontrastu. Co więcej, są one wyjątkowo dynamiczne, dzięki czemu pokazywany przez nie obraz 'żyje'. Telewizory OLED bez dwóch zdań zasługują na miano przełomowego wynalazku, niemniej na rynku już  od dawna znajdują się ich następcy. Jednym z nich jest technologia QLED.

Jeśli chcesz zorientować się w najnowszych trendach wśród popularnych producentów telewizorów OLED, koniecznie odwiedź sklep kakto.pl. Sieć Kakto to prawie 300 sklepów RTV i AGD w Polsce. Kakto oferuje darmowy transport na terenie Polski. Link do sklepu znajduje się poniżej:

https://www.kakto.pl/rtv/telewizory

Telewizory LED

Biorąc pod uwagę obecny poziom rozwoju wyświetlaczy, można by uznać technologię LED za co najmniej przestarzałą. Telewizory LED to w rzeczywistości telewizory LCD, w których stosuje się inny typ podświetlenia. Ewolucja technologii LCD na technologię LED pozwoliła na dużą oszczędność prądu oraz przyczyniła się do znacznego podniesienia jakości obrazu. Mimo wszystko telewizory LED to urządzenia już mocno przestarzałe.

Telewizory UHD 4K

UHD (Ultra HD) oraz 4K to tak naprawdę terminy o nieco innych znaczeniach. W kontekście wyświetlaczy telewizorów często używa się ich jednak zamiennie, dlatego też w obrębie niniejszego artykułu trzymamy się tej tendencji.
Telewizory UHD 4K oferują najwyższą jakość obrazu ze wszystkich dostępnych na rynku konsumenckim. Urządzenia te wypierają sukcesywnie technologię Full HD, która opłaca się jedynie w przypadku, gdy kupujący woli oszczędzić, niż cieszyć się najwyższą jakością obrazu. Telewizory UHD 4K to jednak nie tylko perfekcyjna wizja. Urządzenia te z reguły wyposażone są w mnóstwo dodatkowych technologii, takich jak chociażby rozbudowane Smart TV.

Podsumowanie

Rynek telewizorów jest pełen urządzeń oferujących wysoką jakość obrazu. Jedyne, co ogranicza większość kupujących, to cena. Mimo wszystko z pewnością znajdziesz jednak sprzęt, który spełni Twoje wymagania technologiczne oraz finansowe. Udanych zakupów!

/Artykuł zewnętrzny/

Zobacz także

Konkurs Wojewody Świętokrzyskiego pod hasłem 'Paszport Świętokrzyski' rozstrzygnięty!

Dodane: 2020-07-07 09:14 - Komentarze  (0)  czytane (495)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Żarciowozy w Busku-Zdroju vol.2

Po raz kolejny będziemy mogli świętować - powrót pysznych Żarciowozów. Przez 3 dni od 10 do 12 lipca 2020r. będzie naprawdę pysznie! ...