Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sztuki i sporty walki w wojsku czyli projekt 'Wojownik Niezłomny'

Dodał: Marta Data: 2021-02-23 11:30:03 (czytane: 1721)

W dniach od 15 do 19 lutego 2021 r. w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej odbyło się III Zgrupowanie Projektu "Wojownik Niezłomny".

Kruszywa Busko Marcin Korepta
http://kruszywabusko.pl/,kruszywo, kamień naturalny, grysy dekoracyjne, otoczaki greckie , żwiry, bryły ogrodowe, kamień ścieżkowy , kamień do gabionów, kora kamienna, bazalt, dolomit, granit, kamień budowlany i drogowy, piasek, transport

Siesławice 193. 28-100, Busko-Zdrój Zobacz

Projekt zrzesza żołnierzy WOT, których łączy pasja i zamiłowanie do sztuk walki. W zgrupowaniu uczestniczyli reprezentanci 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Miejscem zgrupowania było Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu, zaś organizatorem Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu WOT.

Podczas obecnego zgrupowania uczestnicy po raz kolejny doskonalili umiejętności, tym razem w boksie, kick-boxingu, judo, MMA i Muay Thai. Jednym z instruktorów szkolących z boksu tajskiego był - szer. Bartosz Miniszewski z 10. Świętokrzyskiej Brygady OT.
Projekt uruchomiony został w czerwcu 2020 roku. Ideą przedsięwzięcia jest rozpropagowanie i zachęcenie do rozwijania zamiłowania do sztuk walki wśród żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a także ich rozwój psychofizyczny. W ramach  zgrupowania wyłonieni zostali sportowi liderzy, trenerzy i koordynatorzy, którzy podczas zgrupowania szlifowali umiejętności.
10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej reprezentowali: por. Maciej Semak,  st. szer. Jakub Rychlak –obecny mistrz Polski służb mundurowych w kickboxingu, szer. Mateusz Wróblewski oraz szer. OT Bartłomiej Miniszewski.

Zobacz

 Zobacz

Nasi żołnierze doskonalili swoje umiejętności aby jak najlepiej reprezentować brygadę w ogólnopolskich zawodach służb mundurowych. Dzięki takim projektom pozyskujemy również  fachową kadrę, która przekaże swoje doświadczenie i umiejętności podczas szkoleń i treningów z żołnierzami OT. Sztuki i sporty walki bardzo dobrze sprawdzają się w wojsku, rozwijają zarówno charakter jak i ogólną sprawność. – powiedział oficer prasowy 10. ŚBOT kpt. Marcin Kowal.
Walka wręcz hartuje żołnierski charakter. Sztuki i sporty walki uczą samoobrony, dzięki czemu zwiększają pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Poprawiają sprawność i kondycję fizyczną, koordynację oraz wydolność organizmu, znacznie poprawiają zdolności poznawcze. Korzystnie wpływają nie tylko na ciało, ale i na umysł. Żołnierze trenując sporty walki tworzą lepszych od siebie, z niezachwianą motywacją i determinacją do ciężkiej pracy. W wojsku przekłada się to na zadania, jakie stawiane są przed żołnierzami.

Zobacz

Zespół Prasowy
10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”

Reklama.

Zobacz także

Od 13 marca zaostrzone zasady bezpieczeństwa na Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach

Dodane: 2021-03-05 15:22 - Komentarze  (0)  czytane (516)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.7.202

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

DZIEŃ KOBIET W SALONIE HOUSE !!!

Salon HOUSE w Busku-Zdroju zaprasza na ZAKUPY. Wyjątkowa promocja z okazji DNIA KOBIET - 20% na NOWĄ KOLEKCJĘ! To wyjątkowa okazja...