Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Staś Patrzałek ze Staszowa potrzebuje naszej pomocy!

Dodał: Milena Data: 2016-11-14 09:07:13 (czytane: 14112)

Staś Patrzałek ze Staszowa choruje na nowotwór złośliwy oczu. Potrzebuje naszej pomocy! Trwa zbiórka pieniędzy, aby Staś mógł wyzdrowieć. Leczenie Stasia może kosztować nawet 1 mln 500 tys zł. Na konto Fundacji wpłynęło już ponad 1 mln 393 tys. zł.

Usługi koparką, minikoparką, Usługi hydrauliczne
www.koparkabusko.pl,koparka, usługi minikoparką, usługi hydrauliczne, usługi koparką, wykopy pod przyłącza, niwelacje i skarpowanie terenu, wykopy stawów, załadunki materiałów sypkich,kopanie szamba, wykopy pod fundamenty,transport wywrotkami

Żeromskiego 26. 28-100, Busko-Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-ZdrójStaś jest wcześniakiem, urodził się w 32 tygodniu ciąży i trafił do inkubatora, gdzie po trzech dniach stracił oddech... Został zaintubowany i w 95% oddychał za niego respirator. Udało się i po dwóch dniach zaczął samodzielnie oddychać. Jednak, jak się później okazało, był to dopiero początek jego walki, WALKI O ŻYCIE.

Wszystko było w porządku aż do momentu, kiedy w 8 tygodniu życia podczas badania pani doktor odkryła płyn pod siatkówką i stwierdziła „że coś tam jest”, wówczas jeszcze tylko w jednym oczku. Wykonano badanie na toksoplazmozę oraz rodzice zostali skierowani do poradni okulistycznej, a po 3 dniach skierowano Stasia  do Centrum Zdrowia Dziecka.

Niestety badania w Centrum Zdrowia Dziecka potwierdziły postawioną wcześniej diagnozę: SIATKÓWCZAK OBUOCZNY. Ponieważ wiek u wcześniaków się koryguje, Staś przyjął CHEMIĘ mając zaledwie 14 dni! Następna chemia, już mocniejsza odbyła się 3 tygodnie później. Rodzice każdego dnia drżą o jego życie. Obecnie są w trakcie konsultowania przypadku Stasia z dr. Abramsonem z kliniki w Nowym Jorku. STASIO MA BARDZO DUŻE SZANSE NA CAŁKOWITE WYLECZENIE! Musimy się tylko pojawić u dr.Abramsona w ciągu 1-2 tygodni pamiętając, że w tak młodym wieku guzy bardzo szybko rosną.

stas_patrzalek.jpg

- Marzy mi się każdy poranek taki spokojny, bez bólu, bez płaczu. Abyśmy po otwarciu oczu nie zastanawiali się jaką postać przybierze siatkówczak w oczkach naszego wcześniaka. Chciałabym, tak bardzo chciała wiedzieć, że chemia którą zalecili lekarze w Polsce jeszcze bardziej mu nie zaszkodzi. Stasio tak strasznie wymiotuje i płacze, a z nim moje serce. Serce matki wiele może znieść i trzymam się, ale jest ciężko. Mój synuś kochany, Stasiulek miałby teraz miesiąc, gdyby urodził się w terminie, a już dwie chemie rozlały się w jego żyłach - te słowa w środę, 19 października napisała na profilu facebookowym o nazwie „Rak ma oko na oczy Stasia” jego mama Marta, która pochodzi z Tuczęp.

Trwa zbiórka pieniędzy, aby Staś mógł wyzdrowieć. Na oficjalnej stronie Fundacji „Rycerze i Księżniczki” można znaleźć informację w jaki sposób wesprzeć chorego Stasia. Więcej informacji: www.rycerzeiksiezniczki.pl/kids/stasio/?lang=pl  

Pieniądze można wpłacać na konto :
FUNDACJA RYCERZE I KSIĘŻNICZKI
UL. ZAGÓJSKA 2/4 /85
04-101 Warszawa
PKO Bank Polski SA
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
tytułując przelew:
"DAROWIZNA DLA STASIA”

Do wpłat zagranicznych
Swift:BPKOPLPW 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
IBAN: PL90102010420000890203244142
tytułując przelew:
"DAROWIZNA DLA STASIA ”

W zbiórkę pieniędzy na leczenie Stasia zaangażowało się mnóstwo osób, mieszkańców Staszowa i okolic - znajomi, przyjaciele rodziny i wszyscy ci, którzy nie mogą stać obojętnie i patrzeć na cierpienie niewinnego dziecka.

W sklepach i różnych lokalach usługowych pojawiają się już puszki ze zdjęciem Stasia. Będzie można wrzucać do nich pieniądze, które zostaną przeznaczone na leczenie chłopca za granicą.

Tak naprawdę liczy się każdy dzień. Przyjaciele i znajomi rodziny zajmują się organizacją koncertu charytatywnego, który odbędzie się w dniach 25-26 listopada w Staszowskim Ośrodku Kultury. W tych dniach zostanie przeprowadzona licytacja przedmiotów, a dochód zostanie przeznaczony na leczenie Stasia.  Wszyscy, którzy zechcą przekazać przedmioty na licytację mogą je przynieść do siedziby Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie, który znajduje się przy ulicy Piłsudskiego, niedaleko Starostwa.

Stasia można wesprzeć wrzucając darowiznę do oznaczonych puszek, które będą znajdować się w kilku punktach w Busku-Zdroju:
  • Pizzerii Sara (ul. Wojska Polskiego 8, Busko-Zdrój),
  • Kwiaciarnia Storczyk (ul. Wojska Polskiego 27, Busko-Zdrój),
  • Salon fryzjerski "IMPRESJA" (ul. Boczna 4, Busko-Zdrój).
Można również pomóc Stasiowi oddając plastikowe nakrętki, które zostaną sprzedane, a cały dochód przekazany na jego leczenie.

Lista punktów nakrętkowych w Busku-Zdroju:
  • Pizzeria Sara (ul. Wojska Polskiego 8, Busko-Zdrój),
  • Piekarnia Złoty Kłos (os.Piłsudskiego, Busko-Zdrój),
  • Sklep Poziomka (os. Gen Andersa, Busko-Zdrój),
  • Fundacja Wychowanie i Profilaktyka im. Jana Pawła II (dawna Szkoła Prime, ul. Paryzantów 9, Busko-Zdrój).

Reklama.

Tagi: staś patrzałek   pomoc   zbiórka   zbiórka pieniędzy

Zobacz także

Akcja 'ODDAJ KREW! PODZIEL SIĘ ŻYCIEM'

Dodane: 2020-09-18 09:30 - Komentarze  (0)  czytane (3807)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.71.23

Bob (2016-11-14 23:41:55)

Co masz od kościoła, ze ich tak bronisz i usuwasz komentarze?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

W ramach ćwiczeń zawyją syreny

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju informują mieszkańców, że w dniu...