Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Skandal protokolarny czy prowokacja? Zamieszanie podczas buskich Dożynek. Oświadczenie Elżbiety Śliwy

Dodał: admin Data: 2018-08-25 19:32:22 (czytane: 17072)

'Skandal protokolarny', 'Burmistrz zabronił odczytać na dożynkach listów do rolników od premiera Morawieckiego i wicepremiera Gowina', 'Skandaliczne zachowanie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory na Dożynkach Gminnych 2018' - to przykłady tytułów jakie pojawiły się ostatnio w prasie. 'Brak elementarnej wiedzy lub świadoma prowokacja' - odpowiadają organizatorzy Dożynek. Publikujemy odpowiedź Elżbiety Śliwy

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka
www.inntax.pl,Biuro rachunkowe, busko księgowość, księgowe, rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia, nfz, pit, vat,cit, usługi informatyczne, strony, www,

ul. Partyzantów 78. 28-100, Busko-Zdrój

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-Zdrój



Skandal protokolarny czy zamierzona prowokacja?
Od kilku  dni trwa szum medialny wokół tego wydarzenia. Również do naszej redakcji napływały listy z wyrazami oburzenia. W jednym z nich czytamy:
"W niedzielę 19 sierpnia podczas Dożynek Gminnych w Busku-Zdroju Burmistrz Waldemar Sikora odmówił możliwości odczytania listu Premiera Mateusza Morawieckiego, skierowanego do mieszkańców miasta z okazji Święta Plonów. List miała odczytać Elżbieta Kwiecień-Ząbek Kierownik Powiatowej Placówki ARIMR. Podobny los spotkał list Wicepremiera Jarosława Gowina skierowany do rolników, który miała odczytać Elżbieta Śliwa Kierownik Buskiej Placówki Terenowej KRUS... "

Zdarzenie określano jako skandal protokolarny - w podobnym  tonie opisane było w "Echu dnia", "Radiu Kielce", "ŚwiatRolnika.info" i w postach na portalu społecznościowym. Burmistrz Waldemar Sikora i Komitet Organizacyjny Dożynek nie wykluczają, że była to zamierzona prowokacja.


Burmistrz potwierdza, że wyżej wymienione  osoby w trakcie Uroczystości domagały się udzielenia im głosu, lecz nie posiadały żadnych pełnomocnictw i w żaden sposób kwestia ich wystąpienia nie została wcześniej formalnie uzgodniona z organizatorami, a tego bezwzględnie wymagają procedury. Nie było więc możliwości  formalnych aby dopuścić  je do głosu - o czym, zdaniem burmistrza, osoby te powinny doskonale wiedzieć. Słowa burmistrza potwierdza w swym  oświadczeniu Komitet Organizacyjny Dożynek Gminnych w Busku-Zdroju (pełny tekst oświadczenia poniżej).

List do Premiera
Stowarzyszenia Młode Busko, Busko Busko oraz Nasz Region Ponidzie oficjalnie poinformowały premiera Mateusza Morawieckiego o zaistniałej sytuacji, kierując do niego list, jak twierdzą: "w związku ze skandalicznym zachowaniem Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory na Dożynkach Gminnych 2018".

Poniżej treść listu do premiera:

list_do_premiera_morawieckiego_m.jpg
kliknij aby powiększyć


Nasz Portal zawsze stara się przedstawiać punkt widzenia obu stron konfliktu. W związku z tym poprosiliśmy organizatorów buskich Dożynek o odniesienie się to tych zarzutów.

Poniżej publikujemy w całości oświadczenie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Gminnych:

Brak elementarnej wiedzy czy świadoma prowokacja?
Oświadczenie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Gminnych w Busku-Zdroju


W związku z dezinformacją oraz podejmowanymi nieetycznymi próbami manipulowania lokalną i regionalną opinią publiczną, pragniemy w sposób zdecydowany i merytoryczny odnieść się do zdarzenia, do którego doszło podczas uroczystości dożynkowych w Busku-Zdroju 19 sierpnia br., w wyniku którego do zabrania głosu w imieniu Premiera, Wicepremiera oraz Posła Michała Cieślaka mieli - jak sami to określają - nie zostać dopuszczeni Państwo: Elżbieta Kwiecień-Ząbek, Elżbieta Śliwa i Maciej Gawin.

Pragniemy potwierdzić, że wyżej wymienione osoby w dniu rolniczego święta domagały się już w trakcie Uroczystości udzielenia im głosu w części oficjalnej w imieniu najwyższych Dostojników Państwowych oraz Posła, tyle tylko, że nie posiadały z tego tytułu żadnych pełnomocnictw, kwestia ta w żaden sposób nie została też wcześniej uzgodniona z organizatorami w sposób formalny (czego bezwzględnie wymagają obowiązujące procedury). Nie ma możliwości, by gdziekolwiek podczas oficjalnych uroczystości udzielano głosu osobom (nawet jeśli w skali lokalnej piastują stanowiska kierownicze), które jedynie zapewniają, że taką zgodę posiadają. Gdyby osoby te posiadały stosowne upoważnienia i zostały oficjalnie wyznaczone do zabrania głosu, odpowiednio wcześniej zostałoby to z pewnością potwierdzone przez Kancelarię Premiera i Biuro Poselskie. Te zasady są szczególnie istotne w czasie, kiedy spór polityczny w naszym kraju obfituje w różnego rodzaju prowokacje i fake newsy. Gdyby procedura nie była surowa, każdy mógłby domagać się wystąpienia podczas różnego rodzaju uroczystości w imieniu np. Prezydenta RP i innych osób pełniących najwyższe funkcje w Państwie.

Naszym zdaniem została tu naruszona nie tylko obowiązująca procedura, ale także elementarne normy (społeczne, kulturowe etc.), bo cóż szkodziło dograć te kwestie odpowiednio wcześniej i wystąpić legalnie i oficjalnie, posiadając ku temu stosowne pełnomocnictwa. Już w dniu Święta Plonów zachodziło jednak poważne podejrzenie, że zainteresowani dobrze wiedzieli, że na podstawie wyłącznie ustnej deklaracji nikt i nigdzie (a więc i u nas) nie pozwoliłby im wystąpić w imieniu najważniejszych polityków w Państwie, a sytuację odmowy (podkreślamy: inna decyzja nie mogła zostać podjęta) będą nagłaśniać w kontekście ich dyskryminowania, a nawet szykanowania przez organizatorów samego… Premiera RP. Naszą konsternację potęguje fakt, że list Pana Premiera Morawieckiego chciała odczytać Pani Elżbieta Kwiecień-Ząbek, kandydatka w tegorocznych wyborach samorządowych, pracująca w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pińczowie (choć upoważnienia nie okazała), a nie uczynił tego i takowego listu nie posiadał oficjalny przedstawiciel Wojewody Świętokrzyskiego, który - jak wiadomo - jest przecież przedstawicielem Rządu w terenie.

Jak się okazało, podejrzenia te nie były bezpodstawne, ponieważ niemal bezpośrednio po uroczystości oskarżenia o brak szacunku dla Premiera RP i niedopuszczenie do przeczytania Jego listu opublikował na Facebooku Pan Kamil Oliwkiewicz, osoba blisko związana politycznie z wyżej wymienionymi osobami, a chwilę później portal... "Świat Rolnika" napisał o "skandalu protokolarnym",  następnie dziennik „Echo Dnia” oskarżając burmistrza Sikorę o zablokowanie możliwości odczytania listu Premiera, a także o faworyzowanie PSL w czasie uroczystości, gdy tymczasem Marszałek Adam Jarubas nawet nie uczestniczył w części oficjalnej Święta Plonów.

Należy stwierdzić, że cała sprawa ma wymiar polityczny, ponieważ w wyżej wymienionych tekstach nie ma ani słowa o tym, że dotyczy ona liderów ugrupowania, którego jednym z promotorów jest Pan Maciej Gawin, zastępca dyrektora KRUS w Kielcach, kandydat na Radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, a w szczególności Pani Elżbiety Śliwy, przedstawianej tu jako Kierownik Powiatowej Placówki KRUS, ale będącej de facto kandydatką na burmistrza Buska-Zdroju. Organizatorzy mieli więc podstawy, by całą sytuację ocenić jako próbę agitacji wyborczej, a ta uroczystość to ani czas, ani miejsce na to.

Raz jeszcze pragniemy podkreślić, że gdyby wszystko zostało uzgodnione oficjalną drogą na bazie obowiązujących procedur, listy mogłyby zostać odczytane przez wyżej wspomniane osoby. W niedzielę Pan Premier Mateusz Morawiecki gościł w niedalekim przecież Sandomierzu. Wszyscy – za sprawą mediów – mogliśmy tego dnia wysłuchać Jego dynamicznego i merytorycznego przemówienia, w którym padły te oto mądre słowa: „Kluczowe jest wejście w dyskusję na programy”. Niech więc te dyskusje na programy i argumenty toczą się w trakcie politycznych debat, w internecie i podczas spotkań z wyborcami i niech wyprą różnego rodzaju prowokacje i „piarowe eventy”. Pozwólmy rolnikom świętować w radości i spokoju, szczególnie w tym trudnym roku, kiedy tak bardzo doskwierała im susza a ceny płodów rolnych nie były dla nich satysfakcjonujące. Przykre, że ktoś próbował wykorzystać instrumentalnie tę uroczystość, by tylko zaistnieć lub zyskać pretekst do ataku na urzędujące Władze Miasta.

Całą zaistniałą sytuację uważamy za niepotrzebną, szytą grubymi nićmi, największe zdziwienie budzi jednak przede wszystkim nieznajomość elementarnych procedur związanych z reprezentowaniem najwyższych urzędników państwowych podczas oficjalnych uroczystości przez osoby mające przecież doświadczenie tak urzędnicze, jak i polityczne. Pragniemy też oświadczyć w tym miejscu, że Organizatorzy uroczystości niezwłocznie poinformują Kancelarię Premiera, Marszałka Sejmu oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o całym zajściu w oficjalnym piśmie, akcentując fakt, że wyżej wymienione osoby domagały się wystąpienia w imieniu Premiera, Wicepremiera oraz Posła, nie posiadając żadnych stosownych upoważnień ani nie uzgodniwszy tego wcześniej w żaden sposób z Organizatorami (w odróżnieniu od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz przedstawicieli Wojewody Świętokrzyskiego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którzy stosowne uzgodnienia wcześniej poczynili). Nasze stanowisko przekażemy również redakcjom lokalnych, regionalnych i krajowych mediów.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznego Święta Plonów za ich udział w uroczystościach, a naszym wspaniałym Rolnikom i Producentom życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, zawsze wymarzonej dla ich działalności pogody i satysfakcjonujących cen zbytu. Do zobaczenia za rok, oby plony były jeszcze lepsze a dożynkowy bochen chleba jeszcze bardziej dorodny.

Z wyrazami szacunku
Komitet Organizacyjny Dożynek Gminnych w Busku-Zdroju

 

 

Elżbieta Śliwa w odpowiedzi na oświadczenie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Gminnych w Busku-Zdroju.


Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na oświadczenie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Gminnych w Busku - Zdroju pragnę wyjaśnić okoliczności tego nieprzyjemnego zdarzenia.
Zwyczajowo przyjęte jest, że podczas odbywających się uroczystości, osoby publiczne zgłaszają się do organizatorów z prośbą o możliwość zabrania głosu. Tak też uczyniłam, pełniąc funkcję Kierownika Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Busku – Zdroju, czułam się w obowiązku podziękować rolnikom za ich codzienny trud, za codzienny chleb, który w wyniku ich pracy trafia każdego dnia na nasze stoły. Podczas mojej, krótkiej rozmowy z Panem Burmistrzem Waldemarem Sikorą, poinformowałam go, że odczytam również list Wicepremiera Rządu Ministra Jarosława Gowina, skierowany do mieszkańców Buska - Zdroju. Z podobną prośbą w mojej obecności zwróciła się Pani Elżbieta Kwiecień – Ząbek Kierownik Powiatowej Placówki ARiMR w Pińczowie informując, że odczyta list Pana Premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do rolników.

Pan Burmistrz odmówił używając następujących słów ,,żadnych listów, żadnych politycznych wystąpień…to niemożliwe”
Z przykrością muszę stwierdzić, że Oświadczenie Komitetu Organizacyjnego, za którym stoi Pan Burmistrz to już nie mijanie się z prawdą, lecz celowa dezinformacja i kłamstwo!
 Ze zdumieniem przeczytałam ten dokument, pod którym nie miał odwagi się nikt podpisać. Publicznie więc proszę o przedstawienie składu tegoż komitetu, abym mogła podjąć dalsze stosowne kroki.

Pragnę również Państwu wyjaśnić, że na żadnym etapie zaistniałej sytuacji, Pan Burmistrz Sikora i nikt z obecnych nie wskazał potrzeby zwrócenia się do Komitetu Organizacyjnego.
Zwróciłam się bezpośrednio do Pana Waldemara Sikory jako burmistrza miasta, który zapraszał na dożynki – jest to bowiem powszechna praktyka i forma okazania szacunku włodarzowi miasta.
Pragnę nadmienić, że było wielu świadków tej rozmowy, którzy mogą poświadczyć zaistniałą sytuację a których nazwisk tutaj nie użyję z czystej przyzwoitości.

Wszelkie niezbędne upoważnienia i pełnomocnictwa mogę okazać w dowolnym czasie i momencie. 

Jest mi niezmiernie przykro, że zostałam postawiona w takiej roli Jeszcze raz życzę Państwu wszelkiej pomyślności, rolnikom zdrowia, sił i dobrej pogody. Do zobaczenia na dożynkach w przyszłym roku, mam nadzieję, że w lepszej atmosferze. Busko - Zdrój to nasz dom, nasza chluba. To miejsce naszej pracy i wszyscy wspólnie musimy dbać o jego rozwój i wizerunek.

Elżbieta Śliwa

Zobacz oryginał pisma:
elzbieta_sliwa_owiadczenie.pdf - 26.27 kB Elżbieta Śliwa odpowiada na oświadczenie Komitetu Organizacyjnego Dożynek

Zobacz także

X Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - transmisja w Ponidzie.TV

Dodane: 2019-06-26 09:28 - Komentarze  (13)  czytane (1756)

TAGI:



Komentarze (126)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.194.177

(2018-09-13 08:52:07 - IP: ***248.156.70)

Waldemar Sikora to dobry gospodarz. Dba o miasto. Busko pięknieje. Widza to przyjezdni, którzy powracają na leczenie widza to mieszkańcy

(2018-09-13 04:53:26 - IP: ***0.124.6)

Waldemar Sikora to dobry gospodarz. Dba o miasto. Busko pięknieje. Widza to przyjezdni, którzy powracają na leczenie widza to mieszkańcy

ślązak do ollo: (2018-09-01 19:44:32 - IP: ***.151.117.253)

dupisz fleki

Przedsiębiorca (2018-08-30 16:58:08 - IP: ***.146.165.55)

Takie mamy podatki w Busku-Zdroju w 2018 roku. Czy sprzyja to prowadzeniu działalności gospodarczej, powstawaniu nowych miejsc pracy, przeciwdziałaniu bezrobociu ? Pytanie retoryczne...----------------Niektóre stawki podatków od środków transportu obowiązujące w 2018 roku:------------------------od samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 9 ton i poniżej 12 ton: Warszawa - 986,00 zł, Busko Zdrój - 1280,00 zł----------------od ciągnika siodłowego lub balastowego przystosowanego do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3,5 tony i poniżej 12 ton: Warszawa - 925,00 zł, Busko Zdrój - 1650,00 zł-----------------od autobusów o ilości miejsc do siedzenia równej lub wyższej niż 30 miejsc: Warszawa - 1232,00zł, -od autobusów o ilości miejsc do siedzenia równej lub wyższej niż 22 miejsca: Busko Zdrój - 2050,00 zł-------------Niektóre stawki podatków od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej obowiązujące w 2018 roku:--------od gruntów: związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków: Warszawa - 0,91 zł od 1 m2 powierzchni, Busko Zdrój - 0,88 zł od 1 m2 powierzchni------------od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej: Warszawa - 23,10 zł od 1 m2 powierzchni, Busko Zdrój - 22,20 zł od 1 m2 powierzchni.

Edek (2018-08-30 16:51:32 - IP: ***.147.99.83)

Jak widzicie drodzy internauci, poplecznicy koniczynki i Sikorki nie znoszą krytyki. Przede wszystkim nie umieją merytorycznie rozmawiać, a raczej nie chcą, bo brak im argumentów. Prawdę nazywają plotkami lub kłamstwami i zaprzeczają oczywistym faktom. Do tego próbują dyskredytować krytykujących poprzez szyderstwa, kpiny, pomówienia, obelgi, ubliżając innym wulgarnymi słowami i chamskimi zwrotami. Cóż, dają świadectwo o sobie, czyli o swoim wychowaniu, kulturze i pochodzeniu. Jaka władza, tacy poplecznicy... Czego się tak boicie? Skoro wy i wasi mocodawcy jesteście tacy wspaniali, tacy uczciwi, tacy oddani w służbie ludziom, to co tak alergicznie reagujecie na każdą, nawet najdrobniejszą krytykę? "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi", czyż nie?

ollo (2018-08-30 12:08:53 - IP: ***250.202.62)

Do chwalców burmistrza Sikory i jego dokonań, w szczególności do OBER 2018-08-29 14:08:13:czytając wasze pochwały i laurki, stają mi jako żywo przed oczami i słyszę w uszach to co przez lata widziałem i słyszałem za PRL i potem też, od służalczych nauczycieli i innych - jak takich nazywał Lenin – pożytecznych idiotów lub służalczych lizusów czy dyżurnych demagogów, że jakoby dzięki socjalizmowi i braterstwu ze Związkiem Radzieckim ja i inne dzieci mogą się uczyć, rodzice mają pracę, Polska rośnie w dobrobyt i siłę i w ogóle jest super. To nic, że było biednie i siermiężnie, dostępny świat ograniczał się do PRL ,wyjątkowo do demoludów, o wyjeździe na zachód nie było co marzyć, paszportów właściwie nie było, albo raczej jeśli były to na Milicji/UB, wydawane po wielkich staraniach lub za cenę podpisania zobowiązania o współpracy ze służbami. Że na telefon czekało się 20 lat, spółdzielcze mieszkanko 30 lat, samochód czy raczej produkt autopodobny był niemal nieosiągalnym luksusem, w sklepach na pustych pułkach stał ocet i sól, pomarańcze i banany były raz w roku na Wigilię, ananasy widziało się tylko w encyklopedii i telewizji, marzyło się o kostce, nie tabliczce lecz kostce czekoladopodobnego produktu, itd. itp. Otóż wtedy wielu wierzyło, że jest normalnie, że władza dobrze i skutecznie rządzi, że nie ma lepszych od nich.Nie było odniesienia i porównania. Niestety, to, że się kraj jakoś rozwijał to normalny, naturalny proces a nie zasługa PRL, bo i w innym systemie też by się rozwijał i dzieci chodziłyby do szkoły – bo nawet w niewolnictwie wyżej się ceni mądrzejszego wykształconego niewolnika, który może więcej wypracować dla pana.Europa zachodnia po II wojnie rozwijała się normalnie, wg normalnych zasad i praw. W niej nawet malutkie państwa – Dania, Belgia , Holandia, pozbawione bogactw naturalnych i potencjału ludzkiego wyrosły na zamożne państwa i dostatnie społeczeństwa w czasie gdy my trwaliśmy w zamordyźmie Bieruta, siermiężności Gomułki, lekkim otwarciu Gierka i mrocznych latach stanu wojennego i post wojennego. Sam stan wojenny wg specjalistów cofnął Polskę w rozwoju o 10 lat! Podobnie jest z rzekomymi wielkimi zasługami Sikory na polu rozwoju miasta – są jakie są, ale pod innym burmistrzem byłyby podobne, może inne, ale by też były , a może byłyby i większe.Dziś, gdy od 89 inna ekonomia, nie socjalistyczna lecz kapitalistyczna rządzi naszym rynkiem, gdy otworzyliśmy się na Europę i świat, gdy można pracować i się bogacić oficjalnie, jeździć po świecie, mieć wolny wybór przy urnie wyborczej, okazał o się , jak byliśmy zacofani, drenowani ekonomicznie i ogłupiani. Stosunkowo szybko, choć ogromnym kosztem, nadrabiamy zaległości gospodarcze i cywilizacyjne. Dziś dzieci i młodzież też mają szeroki dostęp do edukacji, jako przybory naukowe nie służy już tylko kreda i tablica, jeżdżący choć nie nowy samochód można kupić za jedną pensję, aut jest kilkanaście milionów, nie mieszczą się na drogach i parkingach, kto chce ma paszport w szufladzie i może jechać gdzie chce, operatorzy się dwoją i troją by kupić za złotówkę u nich telefon, owoce z całego świata leżą w zaopatrzonych we wszystko sklepach itd. itp. Mieszkań nadal brakuje – ale to już jest niebo a ziemia w porównaniu do tego co było i nadal jest pod rządami spod czerwonego sztandaru.Tu znów odniesienie do W.Sikory – uważam, że mądrzejszy, sprawniejszy burmistrz, menadżer , gospodarz jak np. Marian Buras rządzący Morawicą, przez minione 8 lat , przy marszałku świętokrzyskim z niemal Buska, wojewodzie z Buska i sprzyjających układach politycznych PSL i PO , zrobiłby 3 razy tyle i 10 razy mądrzej. Wójt Buras zapadłą dziurę Morawicę wyniósł do grona najzamożniejszych gmin, ściągnął inwestorów i firmy, które stworzyły setki miejsc pracy i w podatkach wpłacają wielkie pieniądze do budżetu, które ponownie są mądrze inwestowane. Wybudował choćby zalew w którym można się kąpać i nad który zjeżdża wile osób z Kielc, kryty basen, uzbroił tereny pod budowę mieszkaniówki i pod przemysłówkę – w Bilczy, Morawicy, Brzezinach budują się kielczanie skuszeni dobrymi warunkami i sprzyjającą atmosferą, rosną hale kolejnych firm. Pamiętać też należy , że dużą część rzeczy które przypisuje się Sikorze przygotował i rozpoczął jego poprzednik. Sikora je nadzorował i kończył z różnym skutkiem , czasem takim jak w rynku, który źle zrobiony, po kilku latach jest do naprawy. Tymczasem drogi rzymskie liczą sobie 2 tysiące lat i mają się dobrze, a podczas II wojny światowej wytrzymały nawet jeżdżące po nich czołgi. Zieleń – tu często jedno zmienia się na drugie, inne, niekoniecznie lepsze ale zdecydowanie droższe. Po obu stronach Kopernika rosły dorodne już klony i ozdobne, pięknie kwitnące wiosną śliwy – zostały wycięte i zastąpione młodymi bliżniaczopodbnymi drzewkami, które potrzebują jeszcze wielu lat by dać cień przechodniom. Po co to było robić ja się pytam? Za miliony jak czytam rozkłada się trawę z rolki i sadzi klomby, które dotrwają tylko do zimy, ładne ale… ale nowy park , wizytówka, który odwiedza rocznie chyba każdy z 70 tysięcy kuracjuszy, straszy nieczynną i rozsypującą się fontanną, latarnią z utrąconymi lampami, podsychającą trawą z rolki i śmierdzącym Maskalisem…. W starym parku stare, zdewastowane, brudne lampy i osrane alejki i ławki, których nie ma kto umyć nie dają dobrego świadectwa. Za to przy parku i w innych miejscach w mieście władza postawiła ileś tam pomników – spiżowych słońc oprawionych w beton, czemu służących nie wiem. To wszystko dla mnie to przysłowiowa słoma z butów. Powyżej nogawek garnitur, krawat i ujmujący uśmiech, ale słoma z butów wyje.A nad tym wszystkim smrodek dziwnych powiązań biznesowych przy realizacji miejskich inwestycji i zakupów miejskich, wianuszek firm żon i innych kolegów, które zaopatrują w kruszywo czy inne materiały i artykuły. Tak nie powinno być, nawet jeśli to jest może zgodne z prawem. Żona Cezara powinna być czysta jak łza. Nasza rzeczywistosć jest taka, że przez pierwsze 3 lata kadencji niewiele się dzieje, w 4 roku wyborczym następuje cudowne ożywienie, inwestycja gonią inwestycję, imprezy i usia siusia cepeliada na całego. Trzeba pokazać , że władza działa, że władza daje. To nic , że zmarnowane zostały 3 lata podczas których można było spokojnie i dobrze robić kolejne inwestycje. A to jest grzech, nazywa się w wierze grzechem zaniechania. To nic, że sprytne firmy wykonawcze korzystając z okazji podnoszą ceny materiałów i usług w tym roku wyborczym, pieniądze się nie liczą, ważny jest efekt. Zaczyna się więc na siłę inwestycje, które bywa, że źle przygotowane zatrzymują się w połowie. Daszyńskiego rozwalona, firma zeszła z budowy. Szkoła Podstawowa nr 2 rozbabrana, remont skończy się Bóg wie kiedy. Dzieci ponoć mają się za wolą burmistrza uczyć na dwie zmiany w budynku będącym placem budowy. Czy nie można było tego mądrze przygotować i przeprowadzić? W takich przypadkach, w biznesie, czym prędzej wymienia się szefa czy szefów, na innego sprawnego, a nie słucha kolejnych tłumaczeń. Czy tak jak w mieście i gminnie Busko wygląda dobre rządzenie i dobra władza? Powtórzę , że gdyby Busko było prywatną firmą to już by chyba zbankrutowało, a właściciel poszedłby z torbami. Władza tymczasem uspokaja, że mamy mniejszy dług niż inni w okolicy – DŁUG! a czy aby przy uzdrowiskach, warunkach i potencjale jakie ma Busko nie powinien być DOCHÓD na koncie? Zapytajcie proszę czy dług ma Morawica. Zapytajcie ile powstało miejsc pracy w Busku a ile w Morawicy, dlaczego młodzi z Buska uciekają, dlaczego tu zostają ich rodzice emeryci, którymi za kilka lat nie będzie miał się kto zająć. Dlaczego miejsce pracy jest na wagę złota i ludzie by je zdobyć czy utrzymać przekraczają ostatnie granice, np. godzą się spełniać zachcianki seksualne zwierzchników. Niestety władza ma to do siebie, że uzależnia i wynaturza. Dlatego nie powinno się jej udzielać na zbyt długo. Władza samorządowa ma jeszcze to, że za jej błędy płacą mieszkańcy a nie rządzący. Rządzący wręcz przeciwnie swoje działania nazywają sukcesami i nagradzają się wzajemnie premiami i podwyżkami.I jeszcze jedno spostrzeżenie osobiste i własne myśli, które nasuwają się słuchając kolejny raz W.Sikory na żywo, ostatnio na święcie w Szańcu. Mówiącego z głowy a nie czytającego z kartki przygotowany dla niego tekst. Otóż ten pan nie potrafi wypowiedzieć logicznych i poprawnie zbudowanych nawet kilku zdań. Nie wiadomo o czym głosi. Proszę posłuchać co mówi i jak mówi choćby w materiale tvp kielce bodaj o wznowionym połączeniu kolejowym Busko-Kielce. Nie ma on z tego co wiadomo kłopotów z wymową, nie jąka się ,więc co? Według mnie odpowiedź jest prosta i podsuwa ją powiedzenie, że co w głowie to na języku.I jeszcze jedno – czy z racji wieloletniej prezesury PSS Społem jest biznesmenem na miarę Pana Sasa czy braci Parów. Moim zdaniem nie. Oni zbudowali swoje firmy i dobrobyt od zera. W.Sikora zarządzał lepiej lub gorzej, nie wnikam, istniejącą od lat firmą o mocnej pozycji rynkowej. Wszedł w gotowe buty. A zarządza, z tego co słyszałem przez m.in. zastraszanie.I na koniec jeszcze jeden podstawowy argument przemawiający za zmianą na stołku burmistrza – W.Sikora władał 2 kadencje i bez względu na ocenę jego panowania powinien zwolnić miejsce. Jeśli chce dalej rządzić – niech zaoferuje swoje umiejętności innemu miastu i innej społeczności. Mieszkańcy gminy Busko niech wybiorą nowego burmistrza. W najlepiej funkcjonującej demokracji świata, funkcjonującej kilkaset lat, jaką są USA, najlepszy nawet prezydent może rządzić tylko 2 kadencje. 2 kadencje i dziękuje się mu, koniec.Cały powyższy tekst i wszystkie stwierdzenia w nim przedstawione to moje osobiste sądy, myśli i opinie, które niekoniecznie są prawdziwe i można się z nimi zgadzać lub nie.

DO RENKA (2018-08-30 07:54:03 - IP: ***29.79.240)

Łżesz jak pijany PIES

ELA (2018-08-30 07:50:32 - IP: ***29.79.240)

Pan SIKORA miał rację to są dożynki dla rolników a nie kampania.POPIERAM

bez (2018-08-29 21:36:00 - IP: ***254.143.187)

Woda w busku nie jest najdroższa proszę wpisać w google "cena wody" i zobaczycie , że kształtuje się na średnim poziomie to samo z ciepłą wodą to, że cena jest wysoka w blokach to poniekąd wina spółdzielni i tych co nie płacą za media ktoś za nich musi zapłacić a to prowadzi do wzrostu cen.Trzeba iść na walne zebranie do spółdzielni zainteresować się trochę sprawą i ocenić czemu ceny czynszu są tak wysokie. Nie jestem fanem obecnego burmistrza ale nie lubię plucia jadem i podjudzania. Więcej merytoryki i zdrowego rozsądku a mniej populizmu. Nowi kandydaci na urząd burmistrza wyciągnięci z kapelusza jak króliki w ostatniej chwili są jak Stan Tymiński w wyborach na prezydenta RP co to miał czarną teczkę i umiejętnymi socjotechnikami omamił wielu Polaków. Pozdrawiam.

MISIEK (antek come back) (2018-08-29 20:35:40 - IP: ***.146.40.129)

Teraz to zabronił ale jak będą wybory samorządowe i PIS będzie górą TO SIĘ CHOLERA NA PAMIĘĆ TYCH LISTÓW NAUCZY żeby do KORYTA COME BACK

Zbignoew (2018-08-29 20:35:14 - IP: ***.146.0.203)

#Nic sie nie daW naszym regionie nic sie nie da. Jedyne co sie da to 21 pazdziernika podziekowac obecnej ekipie za caloksztalt dzialalnosci!

Waldemarze, ciesz się, (2018-08-29 19:43:34 - IP: ***.151.117.253)

że do odczytania listu nie wyznaczono byłego dyrektora jednej stadniny, który podobno kopał za niewygodne pytania. Wtedy tańcowałbyś na ortopedii.

(2018-08-29 18:33:39 - IP: ***.128.21.153)

PiS o Mater......Ale anty reklama. .... nigdy o tej Pani nie słyszałem...i jakoś nie jestem na tak.....nie chce wiedzieć co by było gdyby ja dopuścili do głosu.brawool Panie Waldku wierzę w pans

gowork.pl/opinie_czytaj,12902 (2018-08-29 15:25:21 - IP: ***.146.202.152)

Ktos ponizej podal ten link. Warto poczytac. Wlosy na glowie deba staja, ze takie rzeczy moga sie dziac w demokratycznym panstwie. Gdzie sa odpowiednie sluzby??? W jakim kraju my zyjemy? Rece opadaja...

ober (2018-08-29 14:08:13 - IP: ***.59.18.26)

Burmistrz wygrał z Wąsowiczem i z Korubową ,wygra z Szydłowskim i Śliwą bo on nie pyskuje a ciężko pracuje, Widać jak miasto pięknieje.Jedyny błąd który ja dostrzegam to brak budownictwa mieszkaniowego tak jak to robią inne miasta a uzbrojone tereny pod to budownictwo miasto posiada choćby koło bloków na os Sikorskiego na os Pułaskiego,Andersa itp.

renek ma racje (2018-08-29 12:58:29 - IP: ***72.255.225)

w busku jest najdrozsza woda chyba w calej polsce ktos sie powinien temu przyjzec czemu tak jest bo to my placimy a powinnismy wiedziec za co

Do Renka (2018-08-28 22:01:00 - IP: ***185.12.229)

Przestan pic wytrzezwiej to zobaczysz Busko w innych barwach.

(2018-08-28 19:51:24 - IP: ***.146.227.133)

Patrzcie, jak koniczynka i poplecznicy nerwowo reagują. Czego się tak boicie? Oderwania od korytka? To by dopiero co niektórzy mieli problem, jakby trzeba było opuścić te ciepłe stołki i na wolnym rynku znaleźć pracę. Tam nie ma przechowalni dla BMW (bierny, mierny ale wierny). Wtedy by się okazało jakie mają kompetencje i do czego się nadają. A może boicie się audytów i trupów, co mogą z szaf powypadać? Przysłowia mądrością narodu - uderz w stół, a nożyce się odezwą, prawda w oczy kole, na złodzieju czapka gore, boi się jak diabeł święconej wody. Zaiste mądre to są słowa...

o co chodzi? (2018-08-28 19:50:45 - IP: ***.151.117.253)

Należy pamiętać że sądy podległe władzy są tylko w komunizmie i faszyzmie."Narodowi socjaliści postawili sobie za cel wyniszczenie wykształconego jeszcze w czasach cesarstwa systemu sądowniczego, opierającego się na zasadzie niezawisłości sędziowskiej. [...] .Jednym z pierwszych kroków podjętych przez nazistów była likwidacja dotychczasowej polityki kadrowej w sądownictwie. Od 1933 r. to nie prezesi sądów i sędziowie rozdzielali między siebie poszczególne zadania i funkcje, ale o nominacjach sędziowskich decydował minister sprawiedliwości. Nowa ustawa o urzędnikach państwowych nadawała ministrowi sprawiedliwości przywilej kierowania nieposłusznych lub podejrzanych politycznie sędziów na emeryturę. Miejsce „starych" sędziów zajmowali bardzo młodzi członkowie NSDAP. "

Renek (2018-08-28 19:30:08 - IP: ***.146.128.38)

Busko jest nieprzyjazne mieszkańcom. Wysokie ceny wody, tak zimnej jak i centralnej cieplej wody, wyższe niż w metropoliach oraz wysoka oplata za odprowadzenie ścieków. Wysokie opłaty za centralne ogrzewanie w blokach. Opłaty parkingowe na każdym kroku. Zakazy i nakazy - nie można siadać na trawie, łowić ryb na Radzanowie, biegać wieczorem na stadionie bo jest zamknięty, etc. Powszechny nepotyzm i kolesiostwo, przekraczający już wszelkie granice. Bez znajomości nie ma szans na normalna prace. Busko jest nieprzyjazne handlowcom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą - barierki na Partyzantów, wysokie opłaty targowe, próby przeniesienia handlowców ze Zdroju, podatki porównywalne a nawet wyższe niż w Warszawie, np. od środków transportu itd. W kwestii opieki zdrowotnej to wszyscy wiemy na jakim jest poziomie jest buski szpital, choć to jednostka podległa Staroście, ale... Ogólny brud, czyli zaniedbany Park Zdrojowy, tak stary jak i nowy, pozarastane chodniki, tak jak na przykład na ulicy Łagiewnickiej, itd. Fatalna jakość powietrza, czyli smog i brak konkretnych działań na rzecz poprawy jakości powietrza, co jest niestety antyreklamą dla Buska jako uzdrowiska. Za to pewna hurtownia ma się doskonale, obroty wzrastają, tylko pracowników traktuje się jak...? Ano właśnie tak gowork.pl/opinie_czytaj,12902

gosia (2018-08-28 14:16:20 - IP: ***6.141.52)

Brawo za kmentarz dla Ppana Zbigniewa popieram w 100%

Rolnik (2018-08-28 14:02:41 - IP: ***.59.15.52)

Marno prowokacja czekom jak pan Burmistrz wygro wybory w kursie to jest taki ***nik i lepi żeby w UMiG nie było tak samo

Trojka do Stowarzyszenie (2018-08-28 13:08:48 - IP: ***250.202.62)

A jeśli Sikorowie wylicytowali i zapłacili to bardzo ich przepraszam. Stowarzyszenie również. Zostałem wprowadzony widać w błąd, co do osób. Nie co do faktu. bo jak sami Państwo piszecie skandaliczne zdarzenie jednak miało miejsce i niestety jakaś para buskich nowobogackich rzeczywiście zachowała się jak Janusze i Grażyny na tym balu.I oni są winni w pewnym sensie - bo gdyby nie dopuścili się takiego obciachu, to nikt by nie posądzał innych uczestników balu o to.

do erudyty Zbigniewa: (2018-08-28 12:43:42 - IP: ***.151.117.253)

cytuję wypociny w/wymienionego: To, że Waldek jest kandydatem i wykonawcom woli PSL-u w terenie to nie znaczy, że może ignorować praworządnie wybranego premiera wszystkich Polaków. Zupełnie jak w skeczu z Kobuszewskim i Gołasem: chamstwo trzeba tępić siłom i godnościom osobistom. Dodam jeszcze, że Mateusz Morawiecki jest premierem Polski, a nie premierem wszystkich Polaków.

do Zbigniew (2018-08-28 12:20:57 - IP: ***72.255.160)

masz racje tu wyłacznie chodzi o koryto dzisiaj tylko pieniadz jest bogiem i panem swiata on rzadzi

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Adam Pankowski

Królowej Jadwigi 6, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe MPiT M. Plebańczyk - rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia

Ul. Batorego 1 (1 piętro, Dom Handlowo-Usługowy Rozwój), 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Spokojna - komfortowe pokoje do wynajęcia, kwatery, noclegi

Spokojna 3, 28-100 Busko-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

busko.com.pl poleca

Rekrutacja kandydatów do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych

Trwa rekrutacja kandydatów do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych...

Wielka wyprzedaż w Salonie HOUSE!!!

Ruszyła wielka wyprzedaż w SALONIE HOUSE w Busku-Zdroju! Na odwiedzających...

'Letni Chamski Podryw' zagra dla Sebastiana

W czwartek, 27 czerwca 2019 r. o godz 19.30 w Klubie Muzycznym...

XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz po raz 25 będzie...

II Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia w Busku-Zdroju (foto/zapis transmisji LIVE)

W minioną niedzielę, 16 czerwca 2019 r. na hali Powiatowego Międzyszkolnego...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Ogłoszenia

Dodano: 2019-06-26 14:35:45

Usługi Hydrauliczne

Dodano: 2019-06-26 13:50:51

Mieszkanie 2 pokoje , pierwsze piętro, sprzedam.

Dodano: 2019-06-26 13:46:11

Podejmę pracę

Dodano: 2019-06-26 13:45:59

Praca na kuchnii

Dodano: 2019-06-26 13:21:08

INSTALATOR SYSTEMÓW ZABEZPIECZEŃ.

Dodano: 2019-06-26 13:11:59

pokoje do wynajęcia

Dodano: 2019-06-26 12:45:12

Seks za darmo

Dodano: 2019-06-26 12:21:42

Studentka pozna pana

Dodano: 2019-06-26 12:12:48

ZBIERANIE ZAMÓWIEŃ W SKLEPIE INTERNETOWYM!

Dodano: 2019-06-26 12:07:42

PRACA OD ZARAZ W SKLEPIE