Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rząd wesprze lokalne samorządy, które borykają się z plagą komarów

Dodał: Milena Data: 2019-06-18 10:46:50 (czytane: 1539)

Rząd wesprze lokalne samorządy, które borykają się z plagą komarów po majowych podtopieniach.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójJednostki samorządowe z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego otrzymają wsparcie od rządu. Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień i borykają się z problemem dużej plagi komarów, otrzymają na ten cel środki finansowe z rezerwy ogólnej.

plaga_komarow_1.jpg
foto: archiwum

Gminy ze Świętokrzyskiego, Małopolskiego oraz Podkarpacia, dotknięte przez majowe powodzie za pośrednictwem wojewodów, będą mogły wnioskować do MSWiA o dofinansowanie na walkę z komarami. Rząd uruchomi na ten cel środki finansowe z rezerwy ogólnej.

Jak informowaliśmy wcześniej na naszym portalu, w dniu 10 czerwca z wnioskiem do wojewody świętokrzyskiego o pomoc mieszkańcom i wsparcie samorządów w powiecie buskim w walce z plagą komarów wystąpił Poseł Michał Cieślak.

Ww. województwa najbardziej ucierpiały poprzez ulewne, majowe deszcze. W niektórych gminach rzeki utworzyły rozlewiska. W połączeniu z wysokimi temperaturami stwarza to niestety dobre warunki do rozmnażania się komarów.

Zwalczanie komarów będzie mogło się odbyć za pomocą różnych metod i środków, a o dofinansowanie będą mogły się ubiegać gminy, które uzyskają pozytywne opinie związane z bezpieczeństwem sanitarnym i ochroną środowiska, które wydadzą Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska, Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.


Zobacz także

Miłośnikom wędkowania polecamy niedzielę w Skansenie

Dodane: 2019-07-20 12:37 - Komentarze  (0)  czytane (295)

TAGI:Komentarze (10)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.229.113.106

do milicjanta poniżej (2019-06-21 21:35:35)

Gdy brakuje wam argumentów, to używacie wyzwisk.

Do poprzednika (2019-06-21 10:06:43)

Co ty idiotko wypisujesz ? Nie jesteś chyba normalna

Monika (2019-06-21 04:49:56)

Tak zastanawiam się... Jest XXI wiek, niemal wszyscy mają smartfony... Policjant dusił radnego w środku miasta około południa... Dlaczego pokazano tylko jedno nagranie, na którym niewiele widać, właściwie tylko to, że policjant dusił radnego, a radny sięgnął po coś do kieszeni. Nie widać, jak zachowywał się radny przed interwencją, dlaczego był duszony. Czy prokurator zastraszył pozostałych świadków, by nie pokazywali swoich nagrań?

do poniżej (2019-06-20 21:49:33)

A przez kogo są te komary?

obiecanki - cacanki: (2019-06-20 20:41:05)

zanim gmina napisze program zwalczania komarów, po czym wyśle do Kielc gdzie urzędnicy będą te projekty oceniać to komary trafi szlag po kilku chłodnych dniach, zresztą jest ich już nieco mniej.

do poniżej (2019-06-19 08:28:58)

Macie pełną rację.

Mefisto (2019-06-18 23:25:25)

Do xy: jacy wyborcy tacy i politykierzy. To, że mamy w Polsce coraz więcej nierobów, żyjących na socjalu ludzi pracy i sukcesu. Co widać gołym okiem, mnoży się toto na potęgę.Natomiast ludzie pracy muszą robić na toto, nie wiem czy się śmiać czy płakać, że moim krajem rządzą ludzie, którzy doceniają nierobów, dzieciorobów, a Ci którzy płacą uczciwie podatki (coraz to wyższe) muszą robić na socjal populistów.Pisałem, że Cieślak się nie postarał z tymi obietnicami pociągów do Budapesztu, znając retorykę pisu powinien obiecywać chociaż ekspres do Kairu a kto wie może w kolejnej kadencji do Los Angeles.

xy (2019-06-18 22:41:47)

Cieślak umie tylko lansić się kolejnymi obiecankami. Jedyne, co Michałowi wychodzi, to załatwianie stołków swoim znajomkom (np. nalewaczowi prądu ze Stopnicy, czy chorowitemu Maćkowi z Buska jako dyrektorowi szpitala uzdrowiskowego). ==== Jednak szczytem wszystkiego było zdradzenie przez niego zaprzyjaźnionego radnego Ł. Sz. Nawet jeśli był winien, to niezaprzeczalnym faktem było, iż był jego wiernym sługą i M. C. nie powinien kłamać, że go nie znał. A jeśli Sz. był niewinny, to tym bardziej było podłe wypieranie się go M. C., który powiniem go w tej sytuacji bronić przed absurdalnymi zarzutami. Tymczasem lanser z Oblekonia zdradził ze strachu i dla korzyści wiernego poddanego. Morał taki, że z Michałem nie warto wchodzić w sojusze, bo jest im wierny, gdy jest dobrze, a jak są problemy, to zdradza. Jak wiadomo, przyjaciół poznaje się w biedzie.

do cieślaka (2019-06-18 22:38:18)

Gdzie obiecany Express Pendolino do Budapesztu?

Warto przeczytać... (2019-06-18 10:54:34)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna kolonoskopia w buskim szpitalu

Poniżej prezentujemy informacje na temat programu o nazwie: "Badam się - profilaktyka raka jelita grubego" - skierowanego dla pacjentów...