Strona startowa

Wiadomości - Nauka

Rodzice uczniów SP nr 2 protestują. Spotkali się z dyrekcją i burmistrzem (foto/video)

Dodał: Milena Data: 2018-08-31 15:06:03 (czytane: 11745)

Ze względu na rozbudowę uczniowie z SP nr 2 będą musieli uczyć się do późnych godzin popołudniowych. Przeciwko temu protestują rodzice!

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka
www.inntax.pl,Biuro rachunkowe, busko księgowość, księgowe, rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia, nfz, pit, vat,cit, usługi informatyczne, strony, www,

ul. Partyzantów 78. 28-100, Busko-ZdrójW środę, 29 sierpnia 2018 r. na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku Zdroju, przy ul. Korczaka, odbyło się spotkanie poświęcone organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2018/2019.

W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Henryk Radosz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji i Infrastruktury Społecznej Jolanta Maj, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 w Busku-Zdroju Dariusz Kumor, wykonawca przebudowy szkoły oraz Rodzice.

spotkanie008.jpg

W szkole od dawna było ciasno i w związku z tym zdecydowano o rozbudowie placówki. Nadbudowane zostanie jedno piętro. Prace rozpoczęto w maju. Żeby przyspieszyć prace dyrekcja, rodzice i nauczyciele zgodzili się pracować w soboty. W ten sposób udało się wcześniej zrealizować program i uczniowie zakończyli naukę już z końcem maja. Dzięki temu wykonawca mógł wcześniej przystąpić do prac, które wymagały całkowitego zamknięcia obiektu. Na 1. września planowano ukończenie prac. Okazało się jednak, że ze względu na wadę konstrukcyjną budynku realizacja tego etapu rozbudowy przedłuży się o miesiąc. W związku z tym placówka "straciła 4 klasy" i tak zostanie do końca września. 

Jakby tego było mało, ze względu na reformę oświaty zostały utworzone klasy ósme, tak więc od września w buskiej "dwójce" będzie więcej dzieci. Obecna ilość pomieszczeń edukacyjnych nie pozwala na prowadzenie lekcji w systemie jednozmianowym. Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowano na koniec lipca przyszłego roku. W związku z tym dyrekcja szkoły zmuszona była do opracowania dwuzmianowego trybu zajęć, w którym dzieci miałyby się uczyć nawet do godz. 17.

Jak informowali rodzice na środowym spotkaniu dwuzmianowy tryb zajęć, w takim kształcie to problem dla rodziców, ponieważ nie mogą zapewnić należytej opieki w godzinach porannych, lub popołudniowych swoim dzieciom. Po kilkugodzinnym przebywaniu w szkole dzieci będą zbyt zmęczone, aby odrabiać prace domowe, nie będą w stanie przygotować się do sprawdzianów, co negatywnie wpłynie na ich edukację. Dzieci nie będą miały możliwości także uczestniczyć w popołudniowych zajęciach dodatkowych takich, jak zajęcia muzyczne, taneczne, sportowe, językowe.

Rodzice zaproponowali, aby na czas remontu znaleźć zastępczy budynek. Jak mówili na terenie miasta znajdują się obiekty, które umożliwiają naukę bez systemu zmianowego i mogą zostać do tego przeznaczone, np. budynek po przeniesionej szkole - ZSTIO.

spotkanie016.jpg

W czwartek, 30 sierpnia 2018 roku w SP nr 2 zawiązał się Komitet Protestacyjny Rodziców. Jak czytamy w piśmie skierowanym do Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój: My rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju domagamy się, aby władze miasta na czas remontu i dokończenia rozbudowy szkoły, zapewniły zastępcze miejsce tak, aby wszystkie klasy rozpoczynały zajęcia od godzin porannych, aby wyeliminować zmianowy system nauki.

Pismo trafiło także do Starosty Buskiego Jerzego Kolarza, Wojewódzkiego Kuratora Oświaty w Kielcach, Rzecznika Praw Dziecka, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju.

Jak czytamy dalej: W związku z brakiem porozumienia z władzami miasta i dyrekcją szkoły zawiązujemy Komitet Protestacyjny w przedmiotowej sprawie. Nadmieniamy, iż w obecnych warunkach nauka naszych dzieci jest poważnie utrudniona z powodu trwających prac remontowo-budowlanych nie sprzyjających właściwemu procesowi dydaktycznemu. Przedstawiciel UMiG Busko — Zdrój poinformował nas, iż planowany termin zakończenia prac budowlanych przypada na dzień 31.07.2019 r. Obawiamy się także o bezpieczeństwo naszych dzieci i nie wiemy, czy podczas remontu spełnione zostaną wszystkie zasady BHP. Mając powyższe na uwadze, prosimy o zaakceptowanie naszych postulatów i przeniesienie przynajmniej części klas do innej, dostępnej placówki oświatowej (wraz z zapewnieniem odpowiedniego dowozu i przywozu). My jako rodzice deklarujemy pomoc w zaadaptowaniu wskazanego obiektu na potrzeby szkoły.


Zapraszamy do obejrzenia relacji video ze środowego spotkania.Reklama.


Poniżej publikujemy pismo Komitetu Protestacyjnego Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju.
O pomysł na rozwiązanie problemu zapytaliśmy władz miasta. Poniżej zamieszczamy pisemną odpowiedź.

Gmina Busko-Zdrój przystępując do rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku-Zdroju podjęła wszelkie działania, mające na celu jak najmniejszą uciążliwość dla prowadzonego procesu dydaktycznego. Biorąc jednak pod uwagę zapisy ustaw regulujących powyższe kwestie (m.in. Prawo oświatowe), zmiana siedziby szkoły lub przeniesienie części oddziałów do innego budynku wiąże się z przekształceniem szkoły, a co za tym idzie całym procesem zmian z tym związanych.

Przekształcenie szkoły w rozumieniu art. 89 ustawy Prawo oświatowe wiąże się z powiadomieniem rodziców wszystkich uczniów, zawiadomieniem kuratora oświaty o zamiarze zmiany siedziby szkoły (min. na 6 miesięcy). Niezbędnym jest również uzyskanie opinii związków zawodowych oraz kuratora oświaty. Koniecznym byłaby także zmiana aktu założycielskiego szkoły, co pociąga za sobą szereg innych zmian związanych z funkcjonowaniem sieci szkolnej na terenie gminy i podjęcie stosownych uchwał przez Radę Miejską. Prowadzone były rozmowy o udostępnieniu obiektu po Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, jak również przeniesieniu części klas do Samorządowego Gimnazjum w Podgajach lub innego obiektu gminnego. Nie przyniosły one jednak efektu ze względu na ww. procedury oraz termin niezbędny do ich wykonania. Ze względu na upływający czas realizacji inwestycji (do końca 2018 roku, przedłużony do 31 sierpnia 2019 roku), zagrożenie utraty dofinansowania oraz przeprowadzone dwa postępowania przetargowe, gmina wspólnie z dyrektorem szkoły podjęła działania, mające na celu udostępnienie obiektu wykonawcy. Podjęto decyzje o skróceniu nauki w szkole o jeden miesiąc poprzez dodatkową pracę szkoły w soboty, o czym powiadomiono kuratora oświaty.

Przygotowując się do zapowiadanych zmian reformy oświatowej, mającej na celu likwidację gimnazjów i utworzenie 8 - klasowej szkoły podstawowej, co wiązało się z utworzeniem klasy VII i VIII oraz zwiększeniem liczby oddziałów w szkole, Gmina podjęła działania mające na celu rozbudowę szkoły w lipcu 2015 roku.

Dzięki zrozumieniu dzieci, rodziców i skróceniu nauki w roku szkolnym 2017/2018 zrealizowano I etap rozbudowy szkoły.

W obecnej sytuacji nie ma zagrożenia bezpieczeństwa dla dzieci uczących się w placówce. Teren rozbudowy zostanie właściwie zabezpieczony przez wykonawcę prowadzonych robót.

Obecna sytuacja związana z większą zmianowością w szkole jest jedynie przejściowa i potrwa do końca września br. W październiku szkoła będzie funkcjonować w normalnym trybie, choć do czasu całkowitego zakończenia inwestycji, niewielka zmianowość w szkole będzie. Prosimy zatem o wyrozumiałość, cierpliwość rodziców i uczniów w tym przejściowym okresie, który pozwoli na dokończenie robót i stworzenie komfortowych warunków nauki.

W załączeniu historia działań przygotowania zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku-Zdroju o sale dydaktyczne i pomieszczenia towarzyszące” w ramach zadania budżetowego pn. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej w Gminie Busko-Zdrój”.

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój


Do pobrania:
Historia działań przygotowania zadania inwestycyjnego pod nazwą (.pdf)Zdjęć w galerii: 19

Tagi: Rodzice uczniów SP nr 2 protestują   spotkanie z dyrekcją i burmistrzem    

Zobacz także

Powiatowy Konkurs Plastyczny 'EKO - Plakat'

Dodane: 2019-06-24 12:15 - Komentarze  (1)  czytane (285)

TAGI:Komentarze (107)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.194.177

(2018-09-04 13:47:45)

W przyszłym roku do remontu podobno idzie jedynka.I tak być powinno.

popieram: (2018-09-04 12:45:19)

w dodatku z 6-7-latków próbujecie robić geniuszy, zajęcia dodatkowe, 2-3 razy po południu język obcy. Dziecko w tym wieku to po południu powinno spędzać jak najwięcej czasu bawiąc się na zewnątrz z rówieśnikami. Na naukę ma jeszcze dużo czasu. Pomijam 2 godziny religii tygodniowo, powinna być tylko jedna godzina. Kiedyś religii nie było w szkole tylko w sali katechetycznej, lub w prywatnej chałupie na wsi i w ciągu jednej godziny byliśmy przygotowani do Komunii Świętej odbywając dwie próby w kościele.

do poniżej (2018-09-04 12:38:37)

Remonty były, są i będą i my tego nie zmienimy .Choć rozmawiać na pewno trzeba,aby dojść do jak najlepszego rozwiązania problemu.

do poniżej (2018-09-04 12:06:39)

Zapomnieliśmy szanowni rodzice jak chodziliśmy do szkoły na sąsiednią wieś po parę kilometrów .Zapytajmy rodziców jak to było, bo oni też.I na dodatek lekcje często odrabiali przy lampie naftowej i dawali radę,choć w polu roboty nie brakowało.Jak pobudowano bloki ,też były dwie zmiany w szkole i Busczanie nie protestowali.Jak już ktoś napisał więcej zrozumienia proszę,a dzieciakom samych celujących ocen życzymy. .Powodzenia.

Basia (2018-09-03 22:37:57)

Z tego co mi sie obiło o uszy ,,żona dzwoni po domach i prosi o głosy ,,,,,,na męża Pana S... A cóż by ta Elytaaaaaaaaaaaaaa robila bez prestiżu Pana S,,Na co te sukienki ,spotkania Elityyyyyyyyyyyyyyna Św Ogórka ....Trzeba w Altanie u siebie jak będzie zmiana '''na stołku ,,,''''''''

do uwaga (2018-09-03 17:34:54)

spałeś dzisiaj w szkole bo książki maluchom już wydawali a reszta jak zwykle w ciągu tygodnia

UWAGA RODZICE (2018-09-03 12:54:45)

KSIĄZKI WYDAJĄ W "2" ZA TYDZIEŃ A W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 DZIŚ . CZY KTOŚ WIE DLACZEGO . CZY TO KOLEJNA WPADKA ORGANIZACYJNA?

EmilPiStolet. (2018-09-03 10:02:46)

Skoro Ministra Zalewska przeprowadziła reformę "deformę" to Państwo w pierwszej kolejności powinni do niej Uderzyć - przy następnych wyborach proszę mieć to na uwadze!

wyborca (2018-09-03 08:28:37)

Zapamiętajcie to Sikorze, za chwilę wybory. Teraz dokładnie pokazał,(choć nie pierwszy raz), że nie potrafi sprawnie myśleć, a może potrafi, ale tylko w jednym kierunku- w swoim, czyli w kierunku koryta i władzy. Należy odłączyć ten elektromagnes od koryta z takimi ludźmi jak Sikora. Sikora już dawno powinien być odstawiony do LAMUSA...

zaniepokojony (2018-09-03 00:20:08)

Prawda jest dość prosta Waldemar Sikora zrobił bardzo wiele dla tego miasta ale w sytuacji SP2 to Waldemar Sikora wraz UMIG będzie odpowiadał za jakiekolwiek zagrożenie dla tych dzieci.

alek (2018-09-02 23:08:15)

zapis siwz mówi cena ryczałt wszystkie roboty nie ujęte a konieczne do wykonania ponosi ryzyko wykonawca termin powinien być dotrzymany ////////////////////////

Szanowni Państwo (2018-09-02 20:31:23)

Najlepiej było cała szkole przenieść do szkoły średniej przy ul. Boh wwy. Było wiadomo że ta szkoła się przenosi. Więc gmina winna proceduralnie wszystko przygotować i na 1 rok spokojnie można było szkole remontować a uczniowie uczyli by się spokojnie bez kurzu i hałasu!!!! To takie oczywiste

(2018-09-02 20:30:28)

BS (2018-09-02 19:07:35)

Nawet jesli byly bledy w projekcie i stanowilo to przeslanke do przedluzenia terminu, nalezalo zobowiazac wykonawce do pracy w godzinach popoludniowych i nocnych. Zreszta, powinien od poczatku byc dwuzmianowy system pracy - przy dzisiejszej technologii, bez problemu mozna bylo caly srodek zrobic w 3 miesiace, to tylko kwestia ilosci ludzi na budowie. Oczuwiscie koszty byby wyzsze.

Aldi (2018-09-02 17:09:57)

zapis siwz 22,2

kaja (2018-09-02 17:06:11)

jakiej wyrozumiałości ktoś nie dopilnował terminów a teraz mówi o wyrozumiałości firma miała 3,5 miesiąca i nie robili a teraz cierpią dzieci i rodzice

(2018-09-02 16:58:42)

Ludzie trochę wyrozumiałości!

grzegorz (2018-09-02 15:36:41)

Waldemar nie potrafi wielkich problem ów rozwiązywać , nie chciał sie w oczy spotkać z rodzicami tylko wyśłał Radosza na pożarcie. Waldemarze przecież też to kampania

ola (2018-09-02 13:31:46)

ta firma to masakra

ela (2018-09-02 13:26:23)

rozmawiałam z panem który startował w przetargu na budowę szkoły nr2 dył droższy śmiał się, cena zawierała wszystkie nie przewidziane roboty termin nie powinien być przedłużany

do: mieskzaniec (2018-09-02 12:35:41)

Czy ty czytasz posty czy ci Sołtys(tfu.. Burmistrz) płaci? Jaki miesiąc? 1) Za miesiąc bedzie odrobne lepiej ( o ile nikt nie pokazał) 2) Klas jest więcej niż rok temu wiec nie będzie to nawet powrót do poprzednich warunków. 3) Nie rząd jest winny nasze VIP-y bo nie potrafią planować.

mieszkaniec (2018-09-02 11:26:41)

ludzie ta sytuacja ma trwać przez miesiąc, jaki macie problem. Miejcie też pretensje do władz państwa bo reforma została wprowadzona ad hoc bez okresu przejściowego, z dublującymi się programami nauczania, a ostatnio postanowiono, że niepełnosprawne dzieci będą się uczyć w domu, a nie w szkole. A jeden z ministrów w najnowszym rozporządzeniu skreślił z dyscyplin naukowych astronomię, a zaliczył jako dyscyplinę naukową teologię. Teraz studenci na zajęciach będą głowić się nad zagadnieniem ilu diabłów może zamieszkać w łepku szpilki. Zresztą, to Słońce krąży wokół Ziemi o czym można przekonać się codziennie rano i wieczorem, a Ziemia jest płaska. Pozdrawiam wszystkich.

do racja (2018-09-02 10:40:24)

a w jednej pod buskiej wsi na swoim podwórku ojciec przejechał dziecko traktorem

racja rodziców (2018-09-02 09:43:00)

W jednej ze szkół na terenie Warszawy podczas remontu dziecko weszło do niezabezpieczonego pomieszczenia i wypadek. Szkoła nie powinna być dopuszczona do nauki podczas remontu.

(2018-09-02 09:23:56)

Kiedy dadzą książki do nauki dzieciom. Mam nadzieję że w poniedziałek bo szkoda czasu do nauki skoro takie warunki. Zobaczymy co dyrektor jutro powie w tej sprawie na zebraniu. Mam nadzieję że chociaż tu staną na wysokości zadania

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

Szkoła Języków Obcych Europa College

ul. Batorego 3, 28-100 Busko-Zdrój

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

ul. Ppłk Srogiego 1, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Kursy prawa jazdy

Badania Kierowców. Badania psychotechniczne Monika Trela

ul. Kościuszki 60, 28-100 Busko-Zdrój

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

ul. Stefana Batorego 1 (Pawilon Rozwój), 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Kursy i szkolenia

Szkoła Języków Obcych Europa College

ul. Batorego 3, 28-100 Busko-Zdrój

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2019-06-26 14:35:45

Usługi Hydrauliczne

Dodano: 2019-06-26 13:50:51

Mieszkanie 2 pokoje , pierwsze piętro, sprzedam.

Dodano: 2019-06-26 13:46:11

Podejmę pracę

Dodano: 2019-06-26 13:45:59

Praca na kuchnii

Dodano: 2019-06-26 13:21:08

INSTALATOR SYSTEMÓW ZABEZPIECZEŃ.

Dodano: 2019-06-26 13:11:59

pokoje do wynajęcia

Dodano: 2019-06-26 12:45:12

Seks za darmo

Dodano: 2019-06-26 12:21:42

Studentka pozna pana

Dodano: 2019-06-26 12:12:48

ZBIERANIE ZAMÓWIEŃ W SKLEPIE INTERNETOWYM!

Dodano: 2019-06-26 12:07:42

PRACA OD ZARAZ W SKLEPIE