Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Przykład (nie)odpowiedzialności

Dodał: Marta Data: 2020-03-23 11:29:23 (czytane: 3311)

Jak wykazują policyjne kontrole, w obecnej sytuacji większość mieszkańców powiatu kieleckiego wykazuje odpowiedzialność oraz stosuje się do zaleceń służb sanitarnych. Ci, którzy zostali poddani kwarantannie mają tego świadomość i są systematycznie monitorowani.W niedzielę funkcjonariusze Policji na terenie  powiatu kieleckiego skontrolowali ponad 800 osób, poddanych tej procedurze. Stwierdzonych zostało 10 naruszeń, wśród których wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 43- latek.

Wspomniany mężczyzna, jak wynika z informacji wrócił kilka dni temu z Niemiec. Mężczyzna został objęty obowiązkową kwarantanną i wskazał miejsce, gdzie będzie ją odbywał. Niestety, podczas minionego weekendu funkcjonariusze dwukrotnie stwierdzili naruszenie zasad przez 43- latka. Policjanci nie zastali mężczyzny pod wskazanym adresem. Mundurowi nawiązali kontakt z rodziną mężczyzny, zamieszkałą na terenie gminy Bodzentyn oraz w Niemczech.

Niestety z 43- latkiem nie było kontaktu, nie zastosował się także do algorytmu kontroli osób poddanych kwarantannie. W nocy z soboty na niedzielę policjanci ponownie pojawili się w rejonie wskazanego bloku i zauważyli 43- latka. Będący pod wpływem alkoholu mężczyzna oświadczył stróżom prawa, że według niego nie podlega już kwarantannie, gdyż minęły 2 tygodnie. Jednak mundurowi potwierdzili, że 43- latek został wpisany na wykaz osób 20 marca, więc od tego czasu minęły nie 2 tygodnie, a 2 dni. Ostatecznie mężczyzna powrócił do miejsca zamieszkania.

43- latkowi oraz pozostałym osobom, które nie stosowały się do wytycznych służb sanitarnych zgodnie z art. 116 KW grozi grzywna lub kara nagany. Ponadto służby sanitarne mogą nałożyć na mężczyznę karę administracyjną w wysokości 30 000 złotych.

Źródło: KMP w Kielcach

Reklama.

Zobacz także

Ukrywał się 7 lat, wpadł w Pińczowie

Dodane: 2020-09-18 10:58 - Komentarze  (0)  czytane (455)

TAGI:Komentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.234.223.162

Rodowity (2020-03-24 12:48:26)

Nie przesadzaj i nie siej paniki.Jadąc na kontrolę w różne miejsca naszej gminy patrolują jednocześnie teren.A więc łączą pożyteczne z koniecznym.A takiemu gnojowi i tym podobnym dowalić maksymalnie.Trzymajcie się cieplutko i zdrowo w domkach,pamiętając o ich codziennym wietrzeniu.Pozdrawiamy.

Henryk (2020-03-24 12:10:56)

Sytuacja jaka związana jest z ze stanem epidemii spowodowała wyludnienie ulic miast.Jest to bardzo niekorzystne z uwagi na brak nadzoru nad mieniem .Wieczorami, oraz nocą narażone na kradzieże jest nasze mienie.Policja z racji wykonywanych obowiązków ( kontrola kwarantanny, oraz inne czynności ) nie jest w stanie zabezpieczyć bezpieczeństwa.Rząd powinien a nawet musi ruszyć W.O.T celem patrolowania ulic naszych miast.

normalny (2020-03-24 09:10:58)

Dla takich to tylko kulka w kolano i niech siedzi w domu,a jak nie pomoże to kulka w łeb przynajmniej innych nie zarazi

Gfes (2020-03-23 17:10:34)

A nasz pełeseelowski poseł z błetnowłely zamiast siedzieć to się włóczył po pogrzebach i teraz szukają ludzi, którzy chcieli uścisnąc dłoń eurowladcy. Też zapłaci karę?

Adam (2020-03-23 14:34:59)

Gonić to tałatajstwo i karać maksymalnymi karami.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Akcja 'ODDAJ KREW! PODZIEL SIĘ ŻYCIEM'

Zapraszamy pod PSCK w Pińczowie. Autobus i Krewcy Ponidzianie już czekają! Oddaj Krew! Podziel się Życiem! Rejestracja do godziny...