Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przesiadka na nowy telefon

Dodał: Marta Data: 2020-02-19 12:53:51 (czytane: 938)

W dzisiejszych czasach telefony są projektowane w taki sposób, aby raz na jakiś czas konieczne było ich wymienianie - i nie ma w tym żadnych teorii spiskowych, gdyż nawet jeśli telefony działają po kilku latach od zakupu, na rynku istnieją już o tyle lepsze modele, że przesiadka na nowy wydaje się wręcz koniecznością.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójJak jednak dokonać jej w sposób najwygodniejszy, robiąc sms backup i przenosząc wszelkie inne niż smsy informacje na nowy sprzęt? Z jakich aplikacji powinniśmy skorzystać, aby zrobić to bezpiecznie i nie udostępniać naszych danych firmom zewnętrznych?

 Zobacz

Aplikacje dedykowane, czyli postawmy na pewniaka

Posiadacze telefonów z Androidem na pokładzie celem wykonania kopii zapasowej SMS-ów powinni skorzystać z natywnej funkcji oferowanej przez ten system operacyjnym. Dane zostaną przesłane na dysk Google przypisany do naszego konta Google, a następnie przywrócone po zalogowaniu się na nie, w towarzystwie kontaktów, historii połączeń, a nawet zdjęć, muzyki czy ustawień urządzenia. Funkcja ta jest dostępna od wersji 8.0 systemu operacyjnego.
Pod względem wymiany urządzeń i przenoszenia danych między nimi bardzo dobrze mają właściciele telefonów z systemem iOS, które posiadają wbudowaną opcję sms backup, ale też możliwość przenoszenia wszystkich innych danych, jak zdjęcia, kontakty, filmy i muzyka. Co jeszcze ciekawsze, można ustawić wszystko w taki sposób, aby kopia danych robiła się w pełni automatycznie. W każdym przypadku całość rozgrywa się za pośrednictwem tak zwanego iClouda - wystarczy zalogować się na swoje konto na nowym sprzęcie, aby przywrócić wszystko, co miało się na starym.

Aplikacje zewnętrzne - uważajmy na nie!

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że oba systemy operacyjne oferują wbudowane funkcje związane z tworzeniem i przywracaniem kopii zapasowych swoich danych. Nie każdy posiada również system Android w wersji 8.0 (choć jest to rzadkość). W takich przypadkach często sięga się po aplikacje zewnętrzne, dostępne w obrębie sklepu Google Play. Ma to jednak sens wyłącznie w przypadku nieaktualnego systemu operacyjnego, a i też wyłącznie w ostateczności. Wiąże się to z pewnym zagrożeniem dla własnej prywatności, dlatego jeśli już upewniliśmy się, że nasz system nie posiada wbudowanej funkcji backupu, sprawdźmy, czy producent urządzenia nie udostępnia swoich własnych rozwiązań właśnie do wykonywania backupu.

Jeżeli skończymy na aplikacji zewnętrznej, kopię róbmy tylko offline, zabezpieczając się przed przesłaniem naszych danych do Internetu. Zanim znów się połączymy z Internetem, pozbądźmy się takiej aplikacji.

Podsumowanie

Aby przenieść swoje dane ze starego telefonu na nowy, najlepiej jest skorzystać z tak zwanych natywnych aplikacji, oferujących przynajmniej sms backup, a w wielu przypadkach również opcję przeniesienia danych innych niż wiadomości tekstowe. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości (bo na przykład nasz telefon nie posiada wsparcia dla czegoś takiego), musimy sięgnąć po aplikacje zewnętrzne. Pamiętajmy jednak, aby szczególnie uważać na źródła, z których pochodzą.
Więcej informacji na stronie: https://panwybierak.pl/blog/sms-backup-jak-wykonac-kopie-zapasowa-wiadomosci-sms-na-telefonie/

/Artykuł sponsorowany/


Zobacz także

Ponad 1000 litrów krwi od Terytorialsów i podchorążych

Dodane: 2020-04-09 10:13 - Komentarze  (0)  czytane (107)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Niedziela Palmowa początkiem Wielkiego Tygodnia

Niedziela Palmowa jest wstępem do Wielkiego Tygodnia. Tego dnia podczas mszy ksiądz święci przyniesione do kościoła palmy - symbole...