Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Projekty zakwalifikowane do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok

Dodał: Marta Data: 2020-10-15 12:10:26 (czytane: 16831)

Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój udostępnił listę projektów zakwalifikowanych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok.

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-ZdrójW kategorii projektów dużych:

 1. Remont drogi gminnej (nr działki 612) w miejscowości Szaniec
 2. Budowa oświetlenia ulicznego przy drodze powiatowej w Owczarach, ul. Piaskowa
 3. Zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego przeciwpożarowego położonego w sołectwie Dobrowoda
W kategorii projektów małych:
 1. Busko-Zdrój – zdrowo – rowerowo – Poprawa dostępności infrastruktury rowerowej na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój
 2. By sport wybrzmiewał pełną mocą – Poprawa funkcjonalności Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju poprzez modernizację nagłośnienia na hali basenowej. Zakup mobilnego nagłośnienia na potrzeby BOSiR, celem umożliwienia organizacji wydarzeń plenerowych np. na Skate Parku
 3. Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Zbrodzicach

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].

Głosowanie miało charakter powszechny i odbyło się poprzez głosowanie internetowe.

Zarządzeniem Nr 168/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój z dnia 13.08.2020 r. została powołana komisja ds. analizy formalnej zgłoszonych projektów oraz przeprowadzenia, ustalenia i ogłoszenia wyników głosowania na zgłoszone projekty poddane głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok w składzie:

 • Agnieszka Dziarmaga – Z-ca Naczelnika Wydziału OA
 • Joanna Gołębiowska – Inspektor w Wydziale RSID
 • Barbara Rudzińska – Podinspektor w Wydziale GKNR
 • Anna Cieślak – Inspektor w Wydziale OIS
 • Katarzyna Mącznik – Podinspektor w Wydziale OA
 • Agnieszka Żurek – Podinspektor w Wydziale OA
 • Norbert Garecki – Informatyk w Wydziale OA
 • Jakub Karpiński – Informatyk w Wydziale OA

Ww. komisja ustaliła co następuje:

Łącznie zostało oddanych 2008 głosów

 • Głosów ważnych było 1846
 • Nieważnych głosów było 162

Powody unieważnienia głosów to:

 • osoby nie będące mieszkańcami Gminy Busko-Zdrój – 147
 • osoby niepełnoletnie – 15

Wyniki głosowania na poszczególne zadania:

 1. Budowa oświetlenia ulicznego przy drodze powiatowej w Owczarach, ul. Piaskowa – 369 głosów.
 2. Budowa boiska do piłki siatkowej w miejscowości Młyny – 182 głosy.
 3. Zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego przeciwpożarowego położonego w sołectwie Dobrowoda – 278 głosów.
 4. Remont drogi gminnej (nr działki 612) w miejscowości Szaniec – 384 głosy.
 5. W trosce o bezpieczeństwo – zakup profesjonalnego sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikułowicach – 78 głosów.
 6. Busko-Zdrój – zdrowo – rowerowo – Poprawa dostępności infrastruktury rowerowej na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój – 164 głosy.
 7. By sport wybrzmiewał pełną mocą – Poprawa funkcjonalności Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju poprzez modernizację nagłośnienia na hali basenowej. Zakup mobilnego nagłośnienia na potrzeby BOSiR, celem umożliwienia organizacji wydarzeń plenerowych np. na Skate Parku – 152 głosy.
 8. Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Zbrodzicach – 76 głosów.
 9. Remont drogowy polegający na wykonaniu utwardzenia pobocza z kostki betonowej z odprowadzeniem wód opadowych wzdłuż drogi nr ewid. Dz. 792 na odcinku od figurki do budynku świetlico-remizy w Mikułowicach – 163 głosy.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ]

Budżet Obywatelski to narzędzie, za pomocą którego mieszkańcy mogą decydować, na co przeznaczyć części miejskiego budżetu. Dzięki niemu mieszkańcy Buska-Zdroju mają bezpośredni wpływ na to, jak na co dzień wygląda i funkcjonuje miasto. Celem kampanii jest zarówno zachęcanie mieszkańców do składania projektów jak również głosowania na nie.

 Zobacz

Źródło: UMiG Busko-Zdrój

 

Reklama.

Zobacz także

Minister Michał Cieślak - kolejne inwestycje w powiecie buskim otrzymują dofinansowania

Dodane: 2021-04-22 15:50 - Komentarze  (0)  czytane (511)

TAGI:Komentarze (12)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.12.76

... (2020-09-16 14:22:33)

Radzanów jak andrzejowke!!!

Dek (2020-08-27 20:13:15)

Szkoda się starać znowu okaże się jak ostatnio źe wszystkie wnioski nie spełniają jakichś tam wymogów

Łukasz Nowak (2020-08-17 15:30:45)

Niestety, choć zewsząd zachęca się interesantów do załatwiania spraw zdalnie, to w buskim UMiG w znacznej mierze nie ma możliwości załatwiania spraw przez pocztę elektroniczną.O ile w MPGK, ZUK, czy w BSCK korespondencja elektroniczna jest honorowana, o tyle w samym UMiG bywa z tym różnie.Chlubnym wyjątkiem w buskim ratuszu jest wydział PKS (promocji i komunikacji społecznej, którego pracownice zareagowały na moje maile i top nawet szybko. Diametralnie inaczej wygląda sytuacja w wydziale drogownictwa (RSID). Tam zupełnie została zignorowana moja korespondencja mailowa sprzed kwartału(!) zaś gdy zwróciłem się pisemnie, to dopiero po miesiącu otrzymałem odpowiedź nawet nie o załatwieniu sprawy, a dopiero z obietnicą załatwienia sprawy.

Ł ukasz Nowak do ktosia (2020-08-14 14:38:25)

Może przedstawisz się hejterku i pochwalisz własnymi dokonaniami? XD Co do mich to wf ciągu 2 miesięcy załatwiłem bezpośrednio w PKP toaletę przenośną na dworcu na Wełczu, w UMiG ustawienie gabloty z informacją turystyczną na dworcu PKP, zaś marszałek Bętkowski z mojej inicjatywy upomina się w [PKP o parkingi przy buskim dworcu. Unikam chwalenia się, ale skoro mi zarzucasz... A co w tych spaswach zdziałał twój patron Michał Cieślak?

A ty 'ktosiu' kim jesteś (2020-08-14 14:20:54)

Nowak przynajmniej przedstawił się n9ikomu nie ubliżał, a ty?

Do Łukasza Nowaka (2020-08-13 22:29:13)

Przecież tam są cztery punkty. 1) Nazwa projektu - wpisujesz nazwę proponowanego projektu np. Poszerzenie dostępności części zdrojowej poprzez przedłużenie linii kolejowej do Małpiaka wraz z budową stacji.Lokalizacja projektu: Obszar pomiędzy stacją kolejową a Małpiakiem.Rodzaj projektu (wybrać z czterech): w tym wypadku X należy postawić przy Przebudowa, rozbudowa, remont obiektu, zagospodarowanie terenu.Przewidywany koszt realizacji: 12 000 000,00 PLN (dwanaście milionów złotych 00/100)2) Opis projektu.Tu musisz wpisać dlaczego, wg Ciebie, przedłużenie linii jest takie ważne, co da turystom, kuracjuszom, mieszkańcom. Jak będą kursować pociągi, jakie te pociągi będą itp.Potem wpisz ilośc kilometrów budowanej trasy, jakie działki musisz wykupić, jaką stację wybudować, jakie wyposażenie.Na wszystko masz pół strony.3) Dodatkowe informacje: tu musisz wpisać co już masz a czego nie masz. Czy masz już uzgodniony z PKP przebieg trasy? Podpisaną zgodę na kursowanie pociągów? Projekty architektoniczne? Pozwolenia? Prąd, wodę i kanalizację pod stację? 4) Wykaz załączników: wpisujesz tutaj wszystkie dokumenty, które masz + do tego szczegółowy budżet na te 12 mln zrobiony w excelu i spójny z tym, co chcesz osiągnąć.I tyle.Potem tylko wpisujesz dane osób jeżeli składasz jako grupa mieszkańców lub dane sołtysa i rady sołeckiej lub dane stowarzyszenia czy tam fundacji jeżeli idzie to przez NGO. TYLE.Krótki, prosty wniosek.

Do ktosiu (2020-08-13 22:12:56)

Nowak nic nie osiągnął i nie osiągnie, wyobraża sobie,że jest nie wiadomo kim a jest zerem.To zwykły cham bez kultury,ubliżający ludziom,którym do pięt nie dorasta.

ktosiu (2020-08-13 21:15:44)

Nowaku jak zwykle kraczesz. Co osiągnąłeś w życiu? Jaki wynik uzyskałeś w wyborach do RM? I na koniec ogarnij się bo, wyglądasz jak,,,,, Pokaż, że coś osiągnołnołeś a nie jesteś ..... Dopiero wtedy pouczaj innych

Łukasz Nowak (2020-08-13 15:49:40)

Niestety, na stronie UMiG brak instruktażu, jak przygotować wniosek.

do poniżej (2020-08-13 14:03:32)

Budżet obywatelski wymaga złożenia wniosku obywatelskiego, z resztą jak sama nazwa wskazuje. Napisz wniosek, skosztorysuj go, zbierz grupę osób i ... już :) Nic się samo nie zrobi.

(2020-08-13 10:41:54)

Busko osiedle Sikorskiego- największe osiedle w Busku,na środku osiedla ni to łąka ni to pole.Na wsiach okolicznych i to dobrze są place zabaw dla dzieci i siłownie zewnętrzne dla dorosłych, Radni z tych miejscowości coś potrafią,coś znaczą-zawalczyli o swoje terytorium..Radnych na osiedlu Sikorskiego mamy wielu bardzo ich prosimy jako mieszkańcy o to żeby na tym polu zaniedbanym w środku osiedla powstały dla dzieci ich wyborców i dla dorosłych wyborców właśnie plac zabaw dla dzieci i siłownia zewnętrzna dla dorosłych.Pozdrawiamy wszystkich Radnych z Sikorskiego i prosimy o działanie na rzecz mieszkańców którzy oddali na Was głos.

3krzemionki (2020-08-13 10:25:36)

RADZANÓW JAK ANDRZEJÓWKA !!Jaki jest procentowy udział inwestycji dla kuracjuszów w porównaniu z inwestycjami dla mieszkańców ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Willa MARCEL - noclegi, komfortowe pokoje gościnne

ul. Słoneczna 23, 28 -100 Busko-Zdrój

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

busko.com.pl poleca

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2021-04-22 23:40:59

Uslugi Remontowo Budowlane Marcin Klimek

Dodano: 2021-04-22 22:25:08

Lokal Sanatorum Włókniarz

Dodano: 2021-04-22 22:23:22

Lokal do wynajęcia

Dodano: 2021-04-22 22:14:43

Oriflame - Dołącz do Nas!

Dodano: 2021-04-22 21:25:05

Ziemniaki

Dodano: 2021-04-22 21:19:38

Szukam pracy

Dodano: 2021-04-22 20:39:34

Lokal do wynajęcia

Dodano: 2021-04-22 20:35:46

majówka

Dodano: 2021-04-22 20:27:04

Praca Ocieplenia domów

Dodano: 2021-04-22 19:51:26

Profesjonalne pranie dywanów oraz tapicerki meblow...