Strona startowa

Wiadomości - Biznes

Praca siedząca... w ruchu

Dodał: Milena Data: 2019-04-20 08:18:14 (czytane: 3722)

Długotrwała praca przed komputerem bezdyskusyjnie odbija się na naszym zdrowiu. Na skutek długiego siedzenia za biurkiem wielu z nas odczuwa ból w różnych częściach ciała. Tymczasem można temu zapobiec, tworząc ergonomiczne warunki pracy w biurze oraz spędzając ten czas w sposób aktywny.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko ZdrójPraca biurowa to jedna z najpopularniejszych form zarobkowych na całym świecie, również w Polsce. Jednak niesie ona ze sobą wiele zagrożeń dla zdrowia, co potwierdza Raport HealthDesk. Jest to pierwszy tego typu dokument dotyczący zdrowia pracowników biurowych w Polsce, a obejmuje lata 2017–2018. Aż 79,1% pracowników stwierdziło, że odczuwany przez nich ból jest efektem pracy przy biurku, przy czym jako tzw. strefę bólową wymieniają najczęściej: głowę (35% respondentów), barki i szyję (57%), łopatki i kość krzyżową (ponad 50%) oraz nadgarstki. Pracownicy skarżą się także na ból oczu (tzw. syndrom oka biurowego lub syndrom widzenia komputerowego), co jest objawem ponad dwugodzinej pracy przy komputerze bez przerwy (źródło: https://www.healthdesk.com.pl/raport-healthdesk/). Poprawieniem statystyk zdrowotnych powinni zająć się w pierwszej kolejności pracodawcy, bo to oni są odpowiedzialni za jakość stwarzanych warunków do pracy.

Inwestycja w ergonomię
Od kilku lat bardzo modnym pojęciem jest ergonomia – nie tylko coraz więcej się o niej mówi, ale także wprowadza się ją w życie. Dotyczy nie tylko tworzenia aranżacji wnętrz mieszkalnych, ale i biurowych. Cel jest jeden – za pomocą prostych narzędzi i technik zagwarantować komfortowe warunki w miejscu pracy (na każdym stanowisku) lub wypoczynku. Czasy, kiedy samo posiadanie krzesła z podłokietnikami było już samo w sobie uważane za działanie ergonomiczne, dawno minęły. Dziś krzesło takie musi mieć odpowiednią budowę i być zaopatrzone w odpowiednie mechanizmy, zapewniające właściwy komfort wykonywania obowiązków zawodowych.

praca.png

Co więc należy zrobić, żeby ten siedzący tryb pracy nie pogarszał naszego zdrowia? Grunt to inwestycja w dobre, czyli ergonomiczne wyposażenie biura – od krzesła, przez biurko, po monitor. Firmy takie jak AJ Produkty oferują szereg rozwiązań, które można wprowadzić do pomieszczeń biurowych. Dzięki temu wielogodzinne siedzenie za biurkiem nie będzie aż tak bardzo bolesne dla kręgosłupa, głowy czy oczu.

Zaktywizować pracownika
Coraz bardziej modna staje się aktywizacja pracowników biurowych w czasie pracy. Można do tego wykorzystać meble, dzięki którym pracownik będzie mógł często zmieniać swoją pozycję. Nawet w czasie pracy siedzącej można być w ruchu. Jak to możliwe? Cały sekret tkwi w rozwiązaniach stosowanych w biurowych meblach ergonomicznych. Zacząć można od biurka, które ma regulowaną wysokość. Dzięki niemu pracownik sam sobie określa, jak wysoko ma być ustawiony blat. Taka opcja umożliwia też zmianę pozycji z siedzącej na stojącą i odwrotnie.

 praca1.jpg

Na podobnych zasadach działa ergonomiczne krzesło – można je dopasować do wzrostu i masy ciała pracownika. Dodatkowo podpiera ono ramiona, odcinek lędźwiowy kręgosłupa i nogi. Może być meblem wykorzystywanym przez cały czas lub zamiennie z tradycyjnym krzesłem. Wsparciem dla mięśni pleców oraz tułowia będzie stołek balansujący lub siodłowy. Wymusza on aktywizację tych partii ciała i z pewnością pomaga poprawić postawę. Zbliżony efekt można uzyskać, sadowiąc pracownika na piłce balansującej pilates.

Wygodę pracy przy biurku zwiększyć może także ergonomiczny podnóżek, który odciąża stopy i nogi. Dzięki regulacji wysokości przy użyciu łatwo dostępnego przycisku nożnego umożliwia dostosowanie go pod względem wysokości do swoich potrzeb; równie łatwo można ustawić jego kąt nachylenia – poprzez naturalne ruchy stóp podczas siedzenia.

Praca na stojąco może też aktywizować organizm
Poza dynamicznym siedzeniem aktywującym mięśnie brzucha i pleców oraz wzmacniającym kręgosłup, trochę ruchu w pracy biurowej zapewnić może także platforma balansująca. Podczas stania na niej poprawia się krążenie krwi, trenuje się równowagę oraz aktywuje mięśnie pleców i nóg. To alternatywa nie tylko dla osób pracujących na stojąco, ale również tych, które część swoich biurowych obowiązków mogą wykonać w takiej właśnie pozycji. Drugim produktem o podobnej zasadzie działania jest mata antyzmęczeniowa, która pozwala komfortowo pracować np. przy biurku z regulacją wysokości. Odciąża wówczas nogi, kolana i plecy.

Dzięki różnym ergonomicznym rozwiązaniom praca biurowa może być znacznie wygodniejsza niż dotychczas. Do tego niekoniecznie musi oznaczać tylko trwanie w jednej pozycji.

/artykuł sponsorowany/

Tagi: praca      

Zobacz także

Wiadomości gospodarcze z kraju – jakie wyzwania stoją przed polską gospodarką?

Dodane: 2019-09-30 16:30 - Komentarze  (0)  czytane (1958)

TAGI:Biura rachunkowe

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka

ul. Partyzantów 78, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe, obsługa kadrowo-płacowa

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju

Wełnin 136B, 28-131 Solec-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

busko.com.pl poleca

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2019-10-21 22:44:13

Balkonik - chodzik

Dodano: 2019-10-21 22:02:44

DZIAŁKA BUDOWLANA 1100 m2 BUSKO ZDRÓJ UL.KORCZYŃSK...

Dodano: 2019-10-21 21:56:14

Sprzedam ościeżnice

Dodano: 2019-10-21 21:52:35

Sprzedam zlew

Dodano: 2019-10-21 21:36:15

Szukam pracy

Dodano: 2019-10-21 21:34:40

ZDZ NIE POLECAM

Dodano: 2019-10-21 20:30:32

Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe

Dodano: 2019-10-21 19:53:33

REMONTY I WYKOŃCZENIA

Dodano: 2019-10-21 19:53:21

Pochwyt,Uchwyt,Antaba,Furtka,Drzwi

Dodano: 2019-10-21 19:44:47

Praca