Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Pomoc psychologiczna online w czasie pandemii

Dodał: Marta Data: 2020-04-06 10:35:29 (czytane: 1301)

Sytuacja kryzysowa z jaką się obecnie mierzymy, czyli pandemia jest sytuacją silnie stresową. Obawiamy się o życie i zdrowie swoje, jak i swoich bliskich, martwimy o skutki jakie przyniesie -czyli kryzys gospodarczy, ogłaszane coraz to większe restrykcje odcinają nas od świata zewnętrznego.

Kruszywa Busko Marcin Korepta
http://kruszywabusko.pl/,kruszywo, kamień naturalny, grysy dekoracyjne, otoczaki greckie , żwiry, bryły ogrodowe, kamień ścieżkowy , kamień do gabionów, kora kamienna, bazalt, dolomit, granit, kamień budowlany i drogowy, piasek, transport

Siesławice 193. 28-100, Busko-Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-ZdrójDo tego musimy sprostać wielu wymaganiom, jako rodzice, małżonkowie, dzieci, wnuczkowie w sytuacji, gdzie z każdej strony jesteśmy bombardowani informacjami o liczbie osób zakażonych, zmarłych oraz rozprzestrzeniającej się pandemii.

Jak sobie z tym poradzić, co zrobić aby opanować lęk przed niewidzialnym wrogiem? Co zrobić, aby zachować zdrowy rozsądek i poradzić sobie z ograniczeniami jakie są nakładane czy nawet pobytem na kwarantannie? Jak odnaleźć się w sytuacji silnie stresowej, w związku z poczuciem braku stabilności, niepewnego źródła dochodu, lęku o przyszłość, obawy o zdrowie, zachwianym poczuciem bezpieczeństwa?

Wszystko to co się dzieje dookoła generuje lęk, napięcie, stres. Brak poczucia wpływu, bezradność i bezsilność nie pomagają. Wręcz przeciwnie. Liczba stresorów rośnie. Nie łatwo mają także osoby cierpiące na depresję, uzależnione czy te skłonne do przeżywania lęku, niepokoju.

Obawa przed nazywaniem swoich uczuć, aby nie wzmacniać poczucia zagrożenia u swoich bliskich w związku z obecną sytuacją nie jest dobrym sposobem radzenia sobie. Długotrwała separacja od osób bliskich, rodziny, przyjaciół, przymusowy pobyt w domu, niemożność realizacji swoich ról zawodowych, czy rozwoju osobistego również odciska piętno na naszej psychice. Dodatkowo brak określenia czasu trwania zagrożenia powoduje spadek mobilizacji do przetrwania kryzysu, trwamy lecz nie wiemy do kiedy i jak długo.

Wyrażenie i nazwanie przeżywanych uczuć, wypowiedzenie towarzyszących myśli, stanów emocjonalnych, lęków i obaw, uzyskanie wsparcia psychospołecznego, wypracowanie skutecznych sposobów  radzenia sobie w czasie izolacji może wspomóc poprawę stanu psychicznego  oraz w przyszłości powrót do równowagi.

Istnieje wiele skutecznych sposobów zadbania o komfort psychofizyczny w czasie ‘zarazy’ i istniejących ograniczeń wynikających z pandemii. Zalecenia wypracowane przez psychologów służą wprowadzeniu do codziennego życia nawyków realnie wpływających na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Jeśli odczuwasz stany przygnębienia, lęku, obniżonego nastroju, zaczynasz sięgać po środki odurzające celem poradzenia sobie z problemami, masz poczucie że obecna sytuacja Cię przerasta skorzystaj z pomocy specjalisty – psychologa, terapeuty.

Zgłoszenie się po pomoc to nie wstyd, lecz świadome i odpowiedzialne działanie, które ma posłużyć zrozumieniu swojego stanu, udzielenia pomocy. W tych trudnych, pełnych lęku i niepewności okolicznościach, które zaskoczyły nas wszystkich należy zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Nie wykluczone, że to ono teraz odgrywa kluczową rolę  w obecnej sytuacji i wpływa za jakoś wypełniania codziennych obowiązków.

W czasie realizacji wytycznych czyli pozostawania w domu i ograniczania kontaktu z innymi do minimum, nie musisz rezygnować z dbania o siebie i swoje zdrowie. Rozmowa z psychologiem może się odbyć także za pomocą internetu (videorozmowa) lub telefonu, online. Korzystając z tej formy kontaktu dbasz o bezpieczeństwo swoje i innych.

Klinika Zdrowia MEDIQM
Monika Gawrońska-Kokoszka
psycholog, terapeuta uzależnień
www.mediqm.e

Więcej informacji o nas w Katalogu firm

/Artykuł zewnętrzny/

 

Reklama.


Zobacz także

Solidarni z buskim szpitalem

Dodane: 2020-06-05 13:22 - Komentarze  (0)  czytane (151)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwa w dostawie wody

MPGK Sp. z o. o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z pracami prowadzonymi na sieci wodociągowej w dniu 8-06-2020 r. (poniedziałek)...