Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Podziękowania dla pracowników Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju

Dodał: Marta Data: 2020-06-02 10:05:04 (czytane: 1748)

14 marca 2020 roku na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca b.r. ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.Wszyscy musieliśmy się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, zwłaszcza w zakresie przyjęć pacjentów, organizacji pracy personelu medycznego, wdrożeniem wymaganych procedur sanitarno-epidemiologicznych. Oprócz zalecanych przez NFZ teleporad w zakresie świadczeń lekarza i pielęgniarki POZ, nasz personel medyczny codziennie konsultował, badał i diagnozował osobiście pacjentów narażając swoje zdrowie.

Pragnę nadmienić, że nasz zakład to jeden z największych podmiotów leczniczych realizujących świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej w województwie świętokrzyskim. Świadczymy usługi dla  blisko 24 000 pacjentów  zapisanych  w Przychodni Rejonowej Nr 1 i Nr 2 w Busku-Zdroju  i w Ośrodkach Zdrowia  w Kołaczkowicach, Dobrowodzie, Szczaworyżu.

Zdumiewa fakt, iż  nie otrzymaliśmy ze strony administracji rządowej  żadnego wsparcia w tym czasie. Przekazano  dodatkowe środki  finansowe, środki dezynfekcyjne i środki ochrony osobistej dla pracowników szpitali zapominając o  podstawowej opiece zdrowotnej, która pełni kluczową role w systemie ochrony zdrowia. To lekarze POZ nie bez powodu zwani lekarzami pierwszego kontaktu powinni również otrzymać wsparcie  w tym zakresie, bowiem to oni jako pierwsi mają kontakt z „zagrożonym” pacjentem   i dokonują dalszej diagnostyki i kwalifikacji.  Nie dla nas przeznaczono  też darmowe testy na koronawirusa, które zapewnia się dla innych szczebli ochrony zdrowia, a nawet dla pracowników sezonowych z zagranicy.  Sami jako zakład musieliśmy zadbać o  zabezpieczenie personelu i pacjentów   w  środki dezynfekcyjne, maski, fartuchy, rękawiczki oraz testy.

Z przykrością należy stwierdzić, iż w tym trudnym czasie nie wszyscy kontrahenci stanęli na wysokości zadania i niektórzy wykorzystali ten czas na olbrzymie podwyżki cen swoich  produktów niezbędnych do bezpiecznej pracy personelu medycznego. Nie wdrożono procedur umożliwiających zablokowanie takich praktyk.

W okresie od 14 marca do 31 maja b.r. z naszych świadczeń w podstawowej opiece zdrowotnej  skorzystało ponad 14 500 pacjentów, zrealizowano blisko 400 wizyt domowych  przez personel pielęgniarski i lekarski oraz ponad 20 transportów sanitarnych. Nie ma drugiego takiego podmiotu leczniczego w całym powiecie buskim, który udzielił pacjentom takiej ilości świadczeń zdrowotnych.  Personel naszego zakładu tak jak i cała podstawowa opieka zdrowotna to cisi bohaterowie tego trudnego czasu, nie ma o nich artykułów prasowych, nie mówi się o nich w telewizji i radio.

W związku z tym jako dyrektor zakładu pragnę wyrazić dumę z moich pracowników i przekazać chociaż w formie tego artykułu  publicznie słowa podziękowania za zaangażowanie i pracę jaką wykonali, wykonują i będą wykonywać na tym trudnym odcinku zawodowego życia.

 Dziękuję

Mariusz Klimczyk
Dyrektor SP ZPOZ Busko-Zdrój

/Artykuł sponsorowany/

Zobacz także

Oddział Chirurgiczny – zakończona modernizacja

Dodane: 2020-07-14 09:28 - Komentarze  (0)  czytane (458)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zwiedzanie kościoła Pw. Św. Leonarda

Cudze chwalicie, swego nie znacie - to porzekadło zna chyba każdy. A ile osób zna kościółek Św. Leonarda stojący od wieków w Busku...