Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ogólnopolski Konkurs 'Do Hymnu'! (foto)

Dodał: Milena Data: 2018-09-28 10:04:18 (czytane: 2720)

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Busku-Zdroju została zakwalifikowana, jako jedyna z buskich placówek oświatowych, do Ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych pod nazwą. „Do Hymnu”.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko ZdrójKonkurs organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA  i bierze w nim udział 300 szkół z całej Polski.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

do_hymnu003.jpg

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 zostały wybrane do zaprezentowania trzy hymny: „Mazurek Dąbrowskiego”, „ Bogurodzica” i „Marsz Polonia”.

Próby rozpoczęły się już w wakacje. Uczniowie i rodzice zostali zapoznani z regulaminem konkursu, treścią utworów, linią melodyczną. Równolegle trwała nauka tekstów i ich muzycznego wykonania.

Przesłuchanie konkursowe przed komisją wyznaczoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się w środę, 26 września 2018 roku o godz. 12.30 na sali gimnastycznej. Na czas konkursu sala ta została efektownie udekorowana. Dominowały barwy narodowe- biel i czerwień. Uwagę przykuwały prześliczne, okazałe róże wykonane z krepiny przez uczniów i nauczycieli.

We wspólnym śpiewie wzięło udział aż 350 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Ubrani w szkolne stroje galowe, czyli białe koszule, bluzeczki i czarne spódniczki, spodnie, wyglądali dostojnie i po prostu pięknie. Każdy uczeń dumnie prezentował na piersi biało-czerwony kotylion. Duża grupa młodzieży wystąpiła w strojach krakowskich.

Uczniów, nauczycieli, rodziców i komisję konkursową przywitała dyrektor PSP 1, pani Beata Borek. Podkreśliła wagę konkursu, który dla szkoły stał się patriotyczną uroczystością.

Następnie pani Edyta Maj- nauczycielka muzyki w PSP 1, stanęła przed ogromnym chórem i jak profesjonalny dyrygent, spokojnie ze skupieniem, dała umówiony znak dzieciom oraz młodzieży i… zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego” oraz kolejne pieśni. Utwór „Marsz Polonia” został wykonany na głosy. Dodatkowym utrudnieniem dla uczniów był fakt, iż musieli oni zaśpiewać a cappella.

Z tym trudnym wyzwaniem poradzili sobie wszyscy znakomicie. W oczach rodziców czy nauczycieli można było zobaczyć łzy wzruszenia.

Pani dyrektor dziękując uczniom i nauczycielom, też nie kryła wzruszenia i dumy. Komisja konkursowa wręczyła dla szkoły okazały dyplom uznania. Każdy z uczestników też został nagrodzony imiennym dyplomem za udział w tym przedsięwzięciu.

do_hymnu007.jpg

Występ dzieci i młodzieży z PSP 1 to nie tylko lekcja, to prawdziwe święto- święto patriotyzmu i muzyki. Na pewno pełne emocji i zaangażowania wykonanie pieśni nauczyło uczniów szacunku do kraju, jego historii, kultywowało pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy Polski, rozbudziło poczucie dumy wobec dorobku minionych pokoleń.

Inicjatorką i organizatorem konkursu w szkole była pani Edyta Maj, która opracowała muzycznie utwory, mobilizowała uczniów, prowadziła intensywne próby zwracając uwagę na każdy szczegół. Współpracowały panie: Barbara Wnuk-Spirowska, Grażyna Kopacz-Sowa, Małgorzata Walczak. Dużą pomocą służyły panie Anna Owsińska, Grażyna Grochowina, Marzena Noga, Anna Szwajka oraz Aneta Okraj i Aleksandra Anyż.

Reklama.

Zdjęć w galerii: 15

Zobacz także

Akcja 'ODDAJ KREW! PODZIEL SIĘ ŻYCIEM'

Dodane: 2020-09-18 09:30 - Komentarze  (0)  czytane (4033)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 75.101.220.230

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Buska Orkiestra Zdrojowa wróciła do gry! (foto/nowe video)

Zapraszamy do obejrzenia "Koncertu na trawie - muzyka filmowa" w wykonaniu Buskiej Orkiestry Zdrojowej pod kierownictwem artystycznym...