Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICYJNE 'SMOG'

Dodał: Marta Data: 2019-12-11 15:02:15 (czytane: 6326)

12 grudnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”.

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko ZdrójFunkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego. Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Funkcjonariusze zwrócą uwagę na poruszające się pojazdy, których nadmierne zadymienie i hałas wskazuje na uszkodzenie układu wydechowego lub nieprawidłowe działanie silnika.
W tym celu policjanci będą korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy.

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

źródło: KPP Busko-Zdrój

Reklama.

Zobacz także

Ukrywał się 7 lat, wpadł w Pińczowie

Dodane: 2020-09-18 10:58 - Komentarze  (0)  czytane (481)

TAGI:Komentarze (18)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.205.93.2

dot.działań Szanownej Policji w Busku (2019-12-16 10:54:19)

nie jesteście w stanie wyłapać młodzieży w samochodach nadających się na szrot , po rejestracjach i twarzach widać,że to spod Pińczowa. ryk silników, przegazówki, piszczenie oponami i rajd po ul.Partyzantów. dlaczego gnojki nie szaleją po rynku w Pińczowie? i to wszystko dzieje się zawsze w piątkową i sobotnią noc. czy na dyżurze w KPP siedzi trzech ludzi? jeden na dyżurce, a dwóch do patrolu? bida z nędzą.

Bob (2019-12-15 07:11:10)

To nie auta powodują smog ale domy opalane śmierdziuchami.

Do ,,do poniżej" (2019-12-14 07:01:39)

Gosciu !!!;A Ty z jakiej wichury tzn. wiochy pochodzisz ?Zapewne jesteś Warszawiak z Grójca.A jak jesteś z Buska to też jesteś być.

do poniżej (2019-12-13 09:30:46)

Wyprowadzić się z bloku na Sikorskiego i po problemie.Po prostu wrócić do siebie,tam macie czyste powietrze.

:) (2019-12-13 08:09:28)

działań nie widać... smród kopcących pojazdów z silnikami wysokoprężnymi jest wszechobecny. no..no ale jak tu ukarać szwagra? a szwagier powinien w tym zabytkowym Golfie wtryskiwacze wymienic. niestety koszt naprawy przewyższa watość samochodu szwagra

:) (2019-12-13 08:02:18)

będzie budowana szybkobieżna linia tramwajowa.. Kielce - Morawica -Chmielnik - Busko i z powrotem. Posłowie nad tym czuwają... Planowane rozpoczęcie prac za 3 lata..zakończenie prac za 30 lat. Ale kiedyś będzie popi...ł tramwaj przez Celiny.

:) (2019-12-13 07:57:13)

poboczni sąsiedzi regularnie mnie puszczają dymy..niestety nie nad wodą. na podpałkę używają odpadów plastikowych. iść..po mordach nakłaść. ale potem sądy...

:) (2019-12-13 07:54:49)

poboczni sąsiedzi regularnie mnie puszczają dymy..niestety nie nad wodą. na podpałkę używają odpadów plastikowych. iść..po mordach nakłaść. ale potem sądy...

Czy buska straż miejska (2019-12-12 22:39:30)

w ogóle sprawdza paleniska domowe i dlaczego nie?

będzie na chuch i węch: (2019-12-12 19:48:34)

Wania jak szybko jechał? - szu, a jak powinien? - brrrrrrr.

DO: TRZEBA COS Z TYM PROBLEMEM ZROBIC (2019-12-12 19:33:47)

państwo chcąc mieć czyste powietrze powinno obniżyć ceny gazu o 1/3 i po problemie. Nigdzie na świecie nie wydobywa się węgla z takich głębokości jak w Polsce bo jest to po prostu niebezpieczne (metan), i nieopłacalne. Ale rządzący wymyślili i wszystkie upadające kopalnie włączyli do PGE, która z naszych pieniędzy utrzymuje te kopalnie, a w każdej kilku związkowców z pensyjką około 10 tysi miesięcznie. Dlatego zaboli od 1 stycznia po podwyżce cen prądu i żarcia.

do Gawina i Cieślaka (2019-12-12 16:18:41)

Gdzie obiecana przez was kolej? Na pewno pomogłaby w walce ze smogiem. Jesteście u koryta od wielu lat i nic nie załatwiliście.

do Gawina i Cieślaka (2019-12-12 16:18:10)

Gdzie obiecana przez was kolej? Na pewno pomogłaby w walce ze smogiem. Jesteście u koryta od wielu lat i nic nie załatwiliście.

TRZEBA COS Z TYM PROBLEMEM ZROBIC (2019-12-12 15:23:09)

a ul. Batorego wiecznie jest zadymiona,przejsc sie nie da,dym wydobywa sie chyba z budynku ZNP.Tak samo zadymiony jest blok na os.Sikorskiego z tych kopciuchow na ul. Wiosennej,kto zezwoli na palenie weglrm czy koksem w tak niskich chatkach blisko cztero pietrowych domow.Wieczorem nie da sie otworzyc okna zeby przewietrzyc,na zime musze zaklejac kratke wentylacyjna bo do mieszkania przedostaje sie dym.Kiedys pranie zostawione na noc na balkonie to tak przesmierglo dymem jak by bylo suszone w kominie.

do tego poniżej (2019-12-12 13:05:17)

Kontrolą kompleksowo należy objąć również stacje paliw bo tam sprzedaje się paliwo które może być zanieczyszczone

Nic takie akcje nie dają według mnie... (2019-12-12 12:56:17)

Nie tu leży przyczyna problemu. Niech zacznie uczciwie i rzetelnie działać to, co teraz nie działa jak należy. Proste pytanie: komu z was szanowni internauci na przeglądzie technicznym samochodu, diagnosta badał odpowiednim przyrządem skład spalin? Zgodnie z przepisami na każdym przeglądzie to powinno być badane, ale w praktyce wiadomo jak jest. Pytanie, ile samochodów nie przeszłoby wtedy przeglądu? Ile niesprawnych, zatruwających środowisko samochodów zakwalifikowałoby się do naprawy lub na złom? Dlatego najpierw trzeba naprawić to, co źle działa, czyli zrobić porządek ze stacjami kontroli i powietrze się poprawi. I niech nikt nie mówi, że Polacy są biedni i jeżdżą starym autami, dlatego auta te smrodzą. Każdy pojazd powiem spełniać normy spalin takie, jakie dla danego modelu i rocznika obowiązują. Stare auto, sprawne technicznie będzie spełniało normy. Jeśli pojazd nie spełnia norm, to nie powinien przejść przeglądu, a wtedy powinien trafić albo do naprawy/regulacji albo na złom. Co z tego, że policja zabierze dowód rejestracyjny i da mandat, jak kierowca pojedzie potem na stację kontroli gdzie nie będzie sprawdzony skład spalin i auto po prostu przejdzie przegląd. Efekt? Zarobi tylko państwo polskie i stacja kontroli (mandat plus vat za przegląd plus przegląd), straci kasę oczywiście kierowca, auto będzie dalej smrodzić, a policja będzie przeprowadzała takie właśnie akcje i tak w koło Macieju, a smog jaki był taki będzie... Tak to w Polsce wygląda...

-michael smith (2019-12-11 23:53:34)


jesteśmy powiązani z bankami amerykańskimi i współpracujemy z biurem kredytowym Stanów Zjednoczonych, udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek na jasnych i zrozumiałych warunkach przy oprocentowaniu 3% od zaledwie 1000 USD do 10 000 000 USD Wnioskodawcy mogą do nas dotrzeć za pośrednictwem [michaelsmithloanfirm16@gmail.com]

Szczepan (2019-12-11 21:48:56)

Kiedy buska straż miejska będzie miała jednego drona, który będzie kontrolował dym z kominów z buskich domów? Są ludzie, którzy notorycznie palą śmieci i są bezkarni całkowicie.Może warto zadbać o zdrowie mieszkańców i kuracjuszy, przecież jesteśmy uzdrowiskiem, a jakość powietrza powinna być priorytetem dla władz miasta i gminy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwy w dostawie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z pracami prowadzonymi na sieci...