Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Odpowiedź Wojewody na złożoną skargę Radnego Stanisława Lolo

Dodał: Marta Data: 2019-10-26 14:25:33 (czytane: 5862)

Nasza redakcja otrzymała od Radnego Stanisława Lolo pismo z prośbą o publikację. Radny nawiązuje do publikacji na naszym portalu z dnia 29.04.2019 r gdzie informował mieszkańców o zaskarżeniu przez niego części Statutu Rady Powiatu Buskiego na skutek, w jego ocenie, kuriozalnej i błędnej opinii Radcy Prawnej zatrudnionej w Starostwie Buskim.

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-ZdrójW liście skierowanym do Redakcji przez Radnego Stanisława Lolo czytamy:
"Z wyjaśnień  prawników UW w Kielcach jasno wynika, że opinia Radcy prawnej zatrudnionej w Starostwie, była błędna i całkowicie chybiona. Swoją opinią Pani Radca wprowadziła w błąd radnych sugerując zmianę treści Regulaminów Klubów  Radnych w związku z  jak twierdziła treścią par. 9 ust. 2 naszego Statutu, stwierdzając że cyt. Opinii Pani Radcy prawnej "Zebranie Klubu nie może być podmiotem decydującym o przyjmowaniu członków Klubu, gdyż wystarcza  samo oświadczenie radnego (...) O przystąpieniu do Klubu radnych decyduje radny, a nie zebranie Klubu."

W/w pisemna Opinia Pani Radcy prawnej w ocenie Radnego Stanisława Lolo była błędna co skutkowało  wystąpieniem ze skargą do Wojewody w celu ustalenia prawidłowej interpretacji treści  Statutu, lub uchylenia przywołanego przez Panią Radcę prawną przepisu Statutu jako niezgodnego z prawem.

Artykuł z dnia 29.04.2019r.

Poniżej publikujemy materiały przekazane przez Radnego Stanisława Lolo:

1. Część pisemnej opinii Pani Radcy prawnej naszego Starostwa z jej interpretacją w/w treści naszego Statutu.

Zobacz

2. Pismo z opinią  Wydziału Prawnego, Nadzoru i Kontroli Wojewody Świętokrzyskiego z częścią odnoszącą się do przedmiotowej  kwestii,  z prawidłową interpretacją treści tego samego Statutu, cyt. opinii  "(...)Dotychczasowa praktyka była taka, że to Kluby radnych samodzielnie ustalały zasady swojej stanowisku, że niema podstaw do przyjęcia, że przepis ten  miałby umożliwić radnemu, chcącemu czego nie narusza on praw Klubów do wpływu na skład członkowski.(...)"

Zobacz

 

3. Pismo Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Andrzeja Gądka informujące Radnego Stanisława Lolo jako wnioskodawcę, że przyjmuje Regulamin Klubu Radnych PiS w wersji pierwotnej jaką złożył w dniu 28 lutego 2019 r. bez  dokonywania jakichkolwiek zmian jego treści.

Zobacz

"...Zaistniała sytuacja dowodzi, że winno się mieć ograniczone zaufanie do zatrudnionych w naszym Starostwie prawników i do wydawanych przez nich opinii prawnych podchodzić z pewnym dystansem nawet w tak łatwych i oczywistych sprawach. Bez nadzoru prawnego wyższego stopnia w Powiecie Buskim mogłoby dochodzić do kuriozalnych rozstrzygnięć prawnych i wydawania opinii prawnych naruszających  obowiązujące prawo" - ocenia Radny Stanisława Lolo w piśmie skierowanym do redakcji.


Reklama.

Zobacz takżeKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.238.248.103

Do fx (2019-11-02 10:51:18)

Jednak jeśli prawnik nie jest w stanie przeczytać ze zrozumieniem dwóch kolejnych 2-3 linijkowych artykułów znajdujących się w kilkunasto czy kilkudziesiecio artkułowym statucie i wypisuje opinie nie mające najmniejszego sensu na podstawie tylko jednego wyrwanego z kontekstu przepisu to coś jest nie Tak, i to chyba z pisarzem opinii. A jaka może być opinią w sprawie którą reguluje kilka przepisów? Strach pomyśleć...

fx (2019-10-31 12:05:41)

Gdzie dwóch prawników, tam trzy opinie. Co najmniej... Nie chcę tu odnosić się do rozstrzygnięć czy to Powiatu czy Województwa. Chodzi mi o to, że nasze prawo to nie matematyka, a przez logikę na studiach prawniczych to chyba większość studentów przechodzi warunkowo.

do Bul (2019-10-30 09:28:45)

do wojska wcielano i też służono za darmo -2 lub 3 lata oczywiście poza zawodówką .Radni radzili za darmo a za udział w Sesjach i Komisjach otrzymywali dietę tj wartość średniej ceny obiadu i kawy i mieli też usprawiedliwiony dzień w zakładzie pracy a rolnicy jako inny sort i tego nie mieli.Przy stole okrągłym ówczesna lewica i prawica podzieliły się majątkiem Polski Ludowej i jeszcze nim się dzielą bo teoretycznie po komunie pozostały tylko długi. Ośrodki wypoczynkowe, Domy Wczasowe i Sanatoria w znacznej części stały się łupem kombinatorów i przestępców najróżniejszej barwy.Wystarczy popatrzeć i popytać wyborców wiedzą i myślą .

do Bul (2019-10-29 20:12:47)

Komuny u nas nie było bo istniała własność prywatna ( rolnicy i rzemieślnicy ) był owszem nie do końca zdefiniowany i zrealizowany Socjalizm.- do PZPR, ZMP, ORMO, ZSL , SD , zakładów pracy i innych również przyjmowano.Jak czegoś nie wiesz to nie pisz bzdur i zapytaj o to starszych oświecą cię.

Do " Były (2019-10-29 12:55:27)

Nie wiem którego artykułu dotyczy twój komentarz Bo wogule nie trzyma się kupy ...

bul (2019-10-28 21:18:43)

Czyli teraz jest tylko jedna niezawodna najmądzrejsza partia i jej członkowie mogą tylko decydować co inny obywatel ma robić Jak to się nazywa? Ile człowieku masz lat co bredzisz o starych czasach?

Do "Bul" (2019-10-26 19:22:52)

Żeby coś skomentować trzeba mieć choć minimum jakiegoś rozgarnięcia .Niektórzy chcieliby żeby dalej było jak za komuny : zapisuje się do partii - nikt nie może mnie nie przyjąć , zapisuję się do ORMO - nikt nie może mnie nie przyjąć , zapisuje się do którejkolwiek firmy do pracy - nikt nie może mnie nie przyjąć, zapisuje się do rady będę radnym - po co jakieś wybory ... te czasy już bezpowrotnie minęły i to na całe szczęście mimo twojej rozpaczy , ale rozpaczaj dalej , na zdrowie...

Bul (2019-10-26 16:20:50)

Odpowiedż Wojewody typowa dla podtrzymania panujących podziałów.Pytanie; czym różnią się radni w świetle Statutu Rady?.Wojewoda radzi; jak żeście pisowcy zebrali się do kupy to niedopuszczajcie do siebie nikogo mimo,ze ma takie same prawa i obowiązki jak wy.A nuż eto szpion! Jezeli jest ktoś w klubie to sam o tym zdecydował chyba ,że w PIS wstępuje się na rozkaz?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju

Wełnin 136B, 28-131 Solec-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

busko.com.pl poleca

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2020-08-11 16:36:52

Szukamy pracy

Dodano: 2020-08-11 16:12:08

Dam pracę

Dodano: 2020-08-11 16:03:27

Mieszkanie

Dodano: 2020-08-11 15:31:42

Malarz/Szpachlarz Francja

Dodano: 2020-08-11 15:30:37

Zatrudnię pracownika budowlanego

Dodano: 2020-08-11 14:46:00

Poznam prawdziwie oddaną kobietę do związku.

Dodano: 2020-08-11 14:16:36

Sprzedam działki

Dodano: 2020-08-11 14:15:52

Dostawca pizzy- kurier

Dodano: 2020-08-11 13:57:54

metale i elektronika

Dodano: 2020-08-11 13:24:47

Szukam pracy