Strona startowa

Wiadomości - Nauka

Odnawialne Źródła Energii w buskim 'Informatyku' to dopiero początek

Dodał: Milena Data: 2019-02-19 12:03:03 (czytane: 2553)

Po wielkiej niespodziance, jaką była oferta pracy dla wszystkich absolwentów ZST-I w Busku-Zdroju kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, nie można pominąć milczeniem ogromnych inwestycji poczynionych w związku z doposażeniem innych kierunków kształcenia zawodowego prowadzonego w Warsztatach Szkolnych należących do tej Szkoły.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko ZdrójNiewątpliwie wrażenie robi wartość wyposażenia laboratoriów i pracowni specjalistycznych.

mechanik.jpg

I tak wyposażenie wspomnianych odnawialnych źródeł energii to wartość ok. 100 tys. złotych, laboratoria i pracownie samochodowe to wartość ok. 700 tys. złotych, pracownia spawania w różnych technologiach to wartość ok. 100 tys. złotych, dział obróbki mechanicznej to wartość ok. 420 tys. złotych, stanowiska do komputerowego wspomagania projektowania to wartość ok. 100 tys. złotych, wszelkiego rodzaju narzędzia i mierniki to wartość ok. 60 tys. złotych i na koniec meble i inne wyposażenie to wartość ok. 90 tys. złotych.

Teraz kilka słów o poszczególnych pracowniach. Dział samochodowy to samochody oraz ich podzespoły, na których uczniowie kształcą swoje umiejętności montażu, weryfikacji i napraw zespołów i podzespołów samochodowych. W części laboratoryjnej z kolei mają unikatową możliwość zapoznania się z poszczególnymi układami samochodu, w tym z symulowaniem usterek oraz dokonywaniem napraw układów, które w rzeczywistości są elementami nowoczesnych samochodów wyposażonych w komputer pokładowy oraz wiele układów elektronicznych sterujących pracą podzespołów całego samochodu. Dość powiedzieć, że podobne wyposażenie  znajduje się na wydziałach samochodowych kilku politechnik. Na tym dziale funkcjonuje również cała linia diagnostyczna, taka sama jak na stacji kontroli pojazdów należącej do Warsztatów ZSTI, gdzie uczniowie wykonują ćwiczenia związane z przeglądem technicznym pojazdu.

W pracowni dydaktycznej przy laboratorium znajdują się stanowiska do komputerowego wspomagania projektowania oparte na systemie CAD, bez którego trudno sobie wyobrazić proces projektowania, nie tylko w branży mechanicznej, ale i w wielu innych dziedzinach.

Z myślą o wyposażaniu uczniów w dodatkowe umiejętności i uprawnienia na Warsztatach Szkolnych funkcjonuje pracownia spawania w technologii TIG oraz MIG/MAG. Spawanie metodą TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego. Łuk spawalniczy występujący między nietopliwą elektrodą, a materiałem spawanym topi powierzchnię materiału. Z kolei łączenie metali metodą MIG/MAG  polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodą topliwą jest drut podawany w sposób ciągły. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu osłonowego. Pracownia spawania wyposażona jest w wysokiej jakości urządzenia spawalnicze oraz stoły spawalnicze pełniące funkcję całkowicie zwentylowanego stanowiska pracy spawacza. Przeznaczone są do odciągania powietrza zanieczyszczonego suchymi pyłami emitowanymi podczas spawania metali.

Dla kierunku odnawialnych źródeł energii stworzono nowoczesną pracownię montażu różnych instalacji w różnych technologiach. Wyposażenie pracowni umożliwia prowadzenie ćwiczeń montażowych w instalacjach solarnych, instalacjach fotowoltaicznych, pomp ciepła czy w końcu instalacji generatora wiatrowego. Mamy więc do czynienia z połączeniami hydraulicznymi, ale również elektrycznymi oraz (we wszystkich instalacjach) z automatyką i wręcz programowaniem parametrów użytkowych. Tu z kolei przechodzimy do laboratorium, w którym znajdują się te wszystkie instalacje, w którym uczniowie analizują parametry eksploatacyjne pracujących systemów instalacji OZE.

mechanik1.jpg

Modernizacja warsztatów szkolnych stwarza znakomite, a wręcz unikalne warunki, do prowadzenia kształcenia zawodowego w omówionych, nowoczesnych technologicznie, kierunkach. Jeśli do tego dodamy zdawane na wysokim poziomie państwowe egzaminy zawodowe oraz udział uczniów w programowych praktykach zagranicznych to z całym przekonaniem można stwierdzić, że stworzone zostały dla uczniów  warunki na znakomity start naszej młodzieży na szeroko rozumianym rynku pracy.


Sylwester Pałka                                   Renata Krzemień                   
Dyrektor ZST-I w Busku-Zdroju        Naczelnik Wydz. EK                 
                                                            w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju


starostwo_logo_2017.jpg

Reklama.

Tagi: Odnawialne Źródła Energii   Źródła Energii   Informatyk  

Zobacz także

Jak świadomie korzystać z internetu. Fake newsy

Dodane: 2019-09-19 14:07 - Komentarze  (1)  czytane (366)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.4.76

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

Szkoła Języków Obcych Europa College

ul. Batorego 3, 28-100 Busko-Zdrój

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

ul. Ppłk Srogiego 1, 28-100 Busko-Zdrój

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro, 28-100 Busko Zdrój

więcej

Kursy prawa jazdy

Badania Kierowców. Badania psychotechniczne Monika Trela

ul. Kościuszki 60, 28-100 Busko-Zdrój

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

ul. Stefana Batorego 1 (Pawilon Rozwój), 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Kursy i szkolenia

Centrum Edukacji SIGMA – liceum dla dorosłych, szkoły policealne, szkoły medyczne- jedyne w regionie, kursy

ul. Partyzantów 21, 28-100 Busko-Zdrój

Szkoła Języków Obcych Europa College

ul. Batorego 3, 28-100 Busko-Zdrój

Centrum Helen Doron Busko-Zdrój

Pl. Zwycięstwa 18, 2 piętro, 28-100 Busko Zdrój

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2019-09-22 10:52:04

Pomoc kucharza

Dodano: 2019-09-22 10:26:30

SZUKAM PRACY

Dodano: 2019-09-22 10:22:39

Prace budowlane

Dodano: 2019-09-22 10:02:05

Praca przy rwaniu śliwek

Dodano: 2019-09-22 09:59:05

Sprzedam VOLVO S40

Dodano: 2019-09-22 09:56:23

WYNAJMĘ lokale

Dodano: 2019-09-22 09:23:53

Pszenica ozima

Dodano: 2019-09-22 09:10:53

Skoda Octavia II

Dodano: 2019-09-22 09:05:52

class consul

Dodano: 2019-09-22 07:53:57

Sprzedam