Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Śmiertelny wypadek w Konarach

Dodał: Marta Data: 2020-02-01 12:54:49 (czytane: 5803)

W piątek, 31 stycznia 2020r. przed godz. 19:00 w miejscowości Konary (powiat buski) doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego idącego lewą stroną jezdni.Według informacji zespołu prasowego świętokrzyskiej policji do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania. 52-letni kierowca opla podczas wyprzedzania innego samochodu potrącił idącego lewą stroną jezdni mężczyznę.

Niestety życia pieszego nie udało się uratować. Według ustaleń policji kierujący oplem był trzeźwy. Najprawdopodobniej pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Policja pod nadzorem prokuratury ustala przebieg wypadku.

Reklama.

Zobacz także

Ułańska fantazja czy głupota?

Dodane: 2020-04-06 14:29 - Komentarze  (3)  czytane (421)

TAGI:Komentarze (13)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.29.190

Bb (2020-02-05 21:09:40)

Skąd býl ten co to potrącił

słuchajcie eksperci: (2020-02-05 13:06:16)

droga jest przeznaczona dla wszystkich uczestników ruchu. Na drodze krajowej nr 73 są wyznaczone linie oddzielające pasy ruchu od utwardzonego pobocza. Pobocze jest przeznaczone min. dla pieszych. Pieszy oczywiście powinien posiadać na ubraniu elementy odblaskowe. Natomiast utwardzone pobocze nie jest przeznaczone dla ruchu samochodów osobowych. Dziwi mnie tylko treść artykułu z której ewidentnie wynika, że pieszy poruszał się po jezdni, dziwne.

do przyspawanych do foteli samochodowych (2020-02-05 12:03:16)

Drogi publiczne są stworzone przede wszystkim dla ruchu aut, a nie pieszych, wiec to pieszy korzystając z niej powinien uważać. - TO WYJAŚNIJ MI, KTÓRĘDY W TAKIM PIESI MAJĄ PRZECHODZIĆ - BO JAK NIE MA CHODNIKA, TO MUSZĄ KORZYSTAĆ Z DROGI.

Nie każdy nadaje się na kierowcę (2020-02-05 11:58:50)

A co gdy z przeciwka nadjeżdża pojazd, jest noc, deszcz? - TO NIECH KIEROWCA ZATRZYMA SIĘ LUB ZMNIEJSZY PRĘDKOŚĆNie rozumiesz tego, że pieszego prawie nie widać, żee kierowca może go nie zauważyć? - TO NIECH PÓJDZIE LEKARZA OKULISTYDlatego też w przepisie jest wyraźnie napisane, że pieszy ma obowiązek ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. - W PRZEPISIE TEŻ JEST, ŻE NIE WOLNO ZASTAWIAĆ BLACHOSMRODAMI CHODNIKÓW. i CO??! MILICJA SAMA PARKUJE NA CHODNIKACH I TO JEDNYM KOŁEM - to nie dość, że zostawia pieszym zawrotne 20 cm chodnika, to jeszcze niszczy kostkę. Ale jak pieszy wejdzie na jezdnię, by ominąć radiowóz parkowany na chodniku, to mu wlepią mandat!

do poprzednika (2020-02-05 07:33:52)

W tej sytuacji o ile dobrze wnioskuje z opisu na stronie pieszy szedl lewa strona jezdni, a pojazd nadjezdzal z jego tylu gdyz wyprzedzal. Pomijajac jednak to, to ludzka glupota nie zna granic - Czy brudzenie sobie butow na poboczu jest az takim problemem jesli chodzi o bezpieczenstwo pieszego? Drogi publiczne sa stworzone przede wszystkim dla ruchu aut, a nie pieszych, wiec to pieszy korzystajac z niej powinien uwazac. Poza tym zdecydowanie wieksza tragedia moze sie stac podczas manewru omijania w zlych warunkach(utrata kontroli nad samochodem), anizeli podczas zejscia pieszego na pobocze i "utytlania" butow. I prosze o dobre zrozumienie: Nie mam na mysli tej konkretnej sytuacji, bo to wielka tragedia, ogromny dramat rodzin i wyrazy wspolczucia, a odnosze sie wylacznie do komentarza ponizej

Parlamentarzyści oraz policjanci to utuczone buraki pchające się wszędzie brykami (2020-02-04 13:17:00)

PIESZY MA IŚĆ LEWĄ STRONĄ JEZDNI I USTĘPOWAĆ MIEJSCA NADJEŻDŻAJĄCEMU POJAZDOWI, CZYLI MA ZEJŚĆ Z JEZDNI NA POBOCZE. TO PIESZY USTĘPUJE MIEJSCA POJAZDOWI, A NIE POJAZD MA OMIJAĆ PIESZEGO, KTÓRY SOBIE IDZIE JEZDNIĄ. ---- A więc pieszy ma tytłać sobie buty w błocie, na dodatek skażonym, jeśli to pobocze ruchliwej drogi, bo jaśnie państwo z tyłkami przyrośniętymi do foteli samochodowych nie mogą ominąć go? To taki wielki wysiłek tych kilka ruchów kierownicą??! Czy to wina pieszych, że nie wszędzie są chodniki??!!

R.I.P. (2020-02-03 23:50:34)

Dni człowieka są jak trawa; kwitnie jak kwiat na polu. ledwie muśnie go wiatr, a już go nie ma, i miejsce, gdzie był, już go nie poznaje.

Do poniżej (2020-02-03 16:23:06)

A czy ja piszę o dk73? Wypadek miał miejsce nie na tej drodze tylko szczaworyż-zborow. Gdzie ani latarni ani pobocza ani żadnych pasow...

do Abc (2020-02-03 11:22:28)

Przecież na DSK 73 są wyasfaltowane pobocza dla pieszych. Na znacznej długości jest ono rozgraniczone LINIĄ CIĄGŁĄ - więc kierowcy nie mogą (bez ważnych powodów) na nie wjeżdżać. Gdyby kierowcy przestrzegali przepisów, to nie byłoby takich tragedii na drogach krajowych - niezależnie, czy pieszy miał odblask, czy nie.

Abc (2020-02-03 08:19:19)

Piesi powinny mieć odblaski. Który nie ma wysoki mandat, bo w takiej pogodzie na prawdę ich nie widać idących ubranych na szaro czy czarno. Więc policja koniec obstawiać Orleny i hot dogi albo obiady w szczaworyzu albo lans po mieście bo szkoda paliwa tylko ruszyć dupy i w teren. Druga kwestia to oznaczenie dróg, nie tylko rozdzielając pasy jezdni tylko co najważniejsze krawędzie jezdni gruba biała linia. Po trzecie kierowcy bogacz gazu na takiej drodze i w taką pogodę bo to nie gra. Nikt nie ma kilku żyć....

George (2020-02-02 21:51:29)

I nie tylko piesi , ale i kierowcy wyprzedzający na wąskiej drodze tuż przed wzniesieniem . A tam , niestety wąska jest dość droga . Smutne i przykre . Chłopak miał 16 lat .

Ania (2020-02-02 16:31:57)

Wielka, wielka tragedią! Teraz dla obydwu rodzin. Nie ma co szukać winnego. To był niesamowity przypadek brzemienny w tragiczne skutki. A my, żyjący powinniśmy, mamy obowiązek, by ta śmierć wniosła coś pozytywnego, zastanowić się co zmienić w naszym postępowaniu jako kierowca czy pieszy, bo do takich tragedii nie dochodziło. Niech to młode życie będzie dla nas nauczką. Żyjmy i dajmy żyć!

(2020-02-02 14:29:33)

Tragedia dla obu stron, kierowcy , potraconego i ich rodzin. Dużą winę ponoszą piesi chodzą bez odblasków i są bardzo słabo widoczni .

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Niedziela Palmowa początkiem Wielkiego Tygodnia

Niedziela Palmowa jest wstępem do Wielkiego Tygodnia. Tego dnia podczas mszy ksiądz święci przyniesione do kościoła palmy - symbole...