Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Michał Cieślak WIDEO ze spotkania w Busku, trudne pytania, propozycje na gospodarkę i miejsca pracy

Dodał: Agnieszka Data: 2015-10-20 16:45:36 (czytane: 22909)

W niedzielę, 4 października, o godzinie 15, w sali nad Restauracją "RETRO", odbyło się spotkanie z kandydatem do sejmu reprezentującego powiat buski - Michałem Cieślakiem.

Kruszywa Busko Marcin Korepta
http://kruszywabusko.pl/,kruszywo, kamień naturalny, grysy dekoracyjne, otoczaki greckie , żwiry, bryły ogrodowe, kamień ścieżkowy , kamień do gabionów, kora kamienna, bazalt, dolomit, granit, kamień budowlany i drogowy, piasek, transport

Siesławice 193. 28-100, Busko-Zdrój

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-ZdrójNa wstępie Michał Cieślak przedstawił swoją osobę zaznaczył, że pochodzi z gminy Pacanów z Oblekonia, tu też prowadzi własne gospodarstwo rolne o profilu sadowniczo-szkółkarskim, ma 40 lat. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem agro-ekonomii i zawodowo zajmuje się zagadnieniami gospodarki żywnościowej. Przez ostatnie 4 lata pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Powiatowej Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Busku-Zdroju. Pełni również funkcję Prezesa Stowarzyszenia  Świętokrzyskiej Strefy Inwestycyjnej, którego jest założycielem i pomysłodawcą.


 

Jako specjalista od rolnictwa i ekonomii poruszył temat braku miejsc pracy i potrzeby odbudowy rynków rolno-spożywczych, a w nich przetwórstwa lokalnego i produkcji żywności.

Michał Cieślak uważa, że tylko produkt jak np. żywność może generować kolejne miejsca pracy w gospodarce, ponieważ żywność wymaga transportu, opakowania, przetworzenia, materiałów do produkcji, a to z kolei tworzy miejsca pracy w regionie i powiecie. Obecnie cały ten sektor jest zniszczony, ponieważ handel przejęły sieci handlowe i markety, które sprowadzają żywność, a zyski nie płacąc podatków transferują do innych państw to powoduje, że społeczeństwo ma coraz mniej pieniędzy.

Michał Cieślak bardzo obszernie przedstawił swoje pomysły i opinie na temat rozwoju Buska i województwa świętokrzyskiego. Na początku przedstawił plan dotyczący ochrony rodzimego rynku rolno-spożywczego i odbudowy miejsc pracy w każdym powiecie poprzez obowiązek zaopatrywania się marketów w 40% w produkty od producentów z powiatu, w którym znajduje się market oraz opodatkowanie zagranicznych sieci handlowych – projekt w tej sprawie złożył w ramach prac zaplecza ekspertów Pani Beaty Szydło, do którego został powołany 1 lipca br., podczas Konwencji Programowej PiS – Zjednoczonej Prawicy w Katowicach.

  

 

Jak mówi kandydat z powiatu buskiego dane statystyczne wskazując, że w  2014 roku, w samym tylko woj. świętokrzyskim, zlikwidowano 900 małych sklepów dających prawie 3000 miejsc pracy. Te rodzinne firmy zaopatrywały się na lokalnych giełdach rolnych, w masarniach, rzeźniach, piekarniach, mleczarniach, przetwórniach i hurtowniach, do których rolnik dostarczył własne produkty i wyroby. W efekcie generowało to w regionie kilkaset miejsc pracy, bo zarabiał rolnik, sklepikarz, pracownik hurtowni, przetwórni, mleczarni, rzemieślnik, dostawca środków produkcji dla rolnictwa, a nawet właściciel składu budowlanego.

Dziś sklepów już niema za to są sieci handlowe, które sprowadzają żywność spoza kraju, a zyski transferują do innych państw.
 
Należy - mówiąc wprost – wymusić na marketach (z zagranicznym szyldem) zakupy i zaopatrzenie u rodzimych producentów.

Michał Cieślak uważa, że wprowadzenie takiej polityki pozwoli odbudować setki miejsc pracy w regionie, a tysiące miejsc pracy w gospodarce krajowej, twierdzi również, że jedno miejsce pracy w rolnictwie generuje 2-3 miejsca pracy w pozostałych sektorach gospodarki.

Należy wspierać rozwój przedsiębiorstw, gospodarstw, a także, co za tym idzie rozwój miejsc pracy w usługach około rolniczych takich ,jak na przykład przetwórstwo lokalne i transport.

cieslak004.jpg

Szczegółowo został omówiony temat potrzeby powstania lotniska towarowego pod Kielcami, jako bardzo ważna konkurencja dla niemieckiego portu lotniczego w Frankfurcie nad Menem. Takie lotnisko w naszym województwie pozwoli na sprzedaż żywności na rynki światowe oraz może stać się ważnym elementem obronności Kraju i stacjonowania wojsk lotniczych NATO.

Dla samego miasta i gminy Busko – Zdrój, Michał Cieślak proponuje utworzenie ośrodka zajmującego się farmakologią i farmaceutyką (kandydat przeprowadził rozmowy z specjalistami chętnymi do nawiązania współpracy w tym zakresie), ulokowanie w obrębie miasta kliniki chirurgii estetycznej, tak modnej w dzisiejszych czasach. Zaznaczył również konieczność silnej promocji miasta przez znaną „twarz” na arenie ogólnopolskiej i światowej w celu pozyskania większej ilości gości korzystających z niepowtarzalnych zabiegów leczniczych. Uważa również za bardzo potrzebne przywrócenie szybkiej, lekkiej kolei na linii Busko – Kielce. Obecnie kuracjusze muszą dojechać do Buska busami, a to dla osób w podeszłym wieku, które w podróży potrzebują sanitariatu i toalet jest dużym problemem. Przytoczył innowacyjny pomysł odzyskiwania z wód po kąpielowych surowców mineralnych w celu wytwarzania kosmetyków – jak twierdzi są już zarejestrowane patenty w tej dziedzinie.

Kandydat aktywnie działa na rzecz zmian w ustawie dotyczącej prawa gospodarczego, w celu obniżenia składek ZUS dla firm zatrudniających do 10 pracowników.

Michał Cieślak jest zwolennikiem „Patriotyzmu Gospodarczego”, działań rządu, których efektami ma być polityka chroniąca polskie marki (repolonizację największy polskich marek oraz banków, które zostały wykupione przez kapitał zagraniczny), przedsiębiorców i gospodarstwa wytwarzające produkt. Ponadto Michał Cieślak odniósł się do sytuacji finansowej buskiego szpitala i ostatnich lat sprawowanej władzy.

Dobiega 8 lat rządów PO i PSL to właściwy czas na podsumowanie. W tym czasie w naszym województwie powstało kilka obwodnic, jeden most i centrum kongresowe pod względem inwestycji przypadających na jednego mieszkańca jesteśmy na końcu tabeli  to u nas było najmniej  inwestycji w porównaniu do innych województw. Niestety w naszym województwie nie powstała żadna spektakularna inwestycja godna stanowiska Wicepremiera-ministra gospodarki, ministra rolnictwa czy ministra pracy, jaką dysponowało przez te lata Polskie Stronnictwo Ludowe. Osiem lat rządów koalicji PO i PSL doprowadziło do likwidacji szkół, posterunków policji, oddziałów pocztowych, prywatyzacji szpitali – ja nie zgadzam się na taki kształt państwa wobec obywateli, podkreśla Michał Cieślak.

cieslak002.jpg 

W Świętokrzyskim sprywatyzowano już dwa szpitale powiatowe, a pozostałe zadłużono na łączną kwotę około 250 mln zł to prawie ćwierć miliarda złotych. W tym szpital w Busku na ponad 11 mln zł.  Z ostatniego sprawozdania finansowego złożonego przez szpital wynika, że ten dług stanowią w części  8 mln dostawy towarów usług, 645 tysięcy wadium, 432 tysiące PZU, 1 mln 112 tysięcy podatki i ubezpieczenia, 405 tysięcy dostawy towarów. W tym zobowiązania wymagalne przekraczają 7 mln 53 tyś zł.  Przypomnę, że na podobnym poziomie długu sprywatyzowano szpital w Jędrzejowie, a powiat do dziś spłaca tamte długi. 

Kandydat odniósł się również do kwestii imigrantów. Powiedział: „Żaden polski rząd nie powinien mieć prawa decydowania o możliwości masowego przyjęcia imigrantów obcych kultur religii, wyznań i narodowości  bez wcześniejszej zgody i akceptacji Narodu Polskiego”.

Dlatego też uważa, że niezwłoczna jest zmiana Konstytucji RP w zakresie uniemożliwiającym w przyszłości podobne praktyki. Kandydat zamierza przygotować stosowny projekt zmiany Konstytucji RP w tej sprawie.

Spotkanie zgromadziło ponad 100 osób, które również włączyły się w dyskusję z kandydatem w drugiej części spotkania. Pytania od publiczności dotyczyły niesprawiedliwości banków, braku poszanowania klientów, przywrócenia połączenia kolejowego z Kielcami, przeszkolenia wojskowego obywateli – temat obrony terytorialnej, posiadania broni. Zapytano również o aktualny dziś problem uchodźców – mocne stanowisko kandydata – stop masowym przyjęciom imigrantów bez przyzwolenia społeczeństwa. Ostatnie pytania dotyczyły organizacji zbliżających się wyborów, oraz odpowiedzialności urzędników państwowych za popełniane błędy na szkodę obywatela.

Pełna relacja wideo ze spotkania zostanie udostępniona wkrótce.


Michał Cieślak Kandydat z powiatu buskiego z gminy Pacanów do Sejmu RP miejsce 4 na liście PiS.

 


Reklama.

Tagi: michał cieślak   wybory   kandydat   wybory parlamentarne

Zobacz także

XIX Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

Dodane: 2020-09-17 15:30 - Komentarze  (0)  czytane (274)

TAGI:Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju

Wełnin 136B, 28-131 Solec-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

busko.com.pl poleca

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2020-09-18 17:52:19

Angielski - korepetycje

Dodano: 2020-09-18 17:46:21

Elewacje

Dodano: 2020-09-18 16:57:19

Usługi

Dodano: 2020-09-18 16:39:22

mieszkanie

Dodano: 2020-09-18 16:24:08

Tuje szmaragd

Dodano: 2020-09-18 15:06:34

Doradca Techniczno-Handlowy (woj. podkarp., święt....

Dodano: 2020-09-18 14:04:01

Magnetyczna mapa świata

Dodano: 2020-09-18 13:59:41

Magnetyczna mapa świata

Dodano: 2020-09-18 13:10:36

kredyt między poważnymi osobami

Dodano: 2020-09-18 13:04:28

Profesjonalne pranie dywanów oraz tapicerki meblo...