Strona startowa

Wiadomości - Sport

Medale mistrzostw Polski na zakończenie udanego sezonu

Dodał: Marta Data: 2019-09-25 10:34:49 (czytane: 1423)

W dniach 20 – 22 września 2019 r. odbyły się w Błoniu koło Warszawy LXVII Indywidualne Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym. Rozegrano je we wszystkich pięciu wyróżnianych w castingu kategoriach wiekowych, tj. mężczyzn, kobiet, juniorów, juniorek do 18 lat i kadetów do 14 lat.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-ZdrójW 9-osobowej reprezentacji okręgu kieleckiego Polskiego Związku Wędkarskiego znalazło się 5 zawodników z koła PZW w Busku-Zdroju, tj. Jacek, Renata i Maciej Kuzowie oraz Natalia i Karolina Kolarz.

 Zobacz

Reprezentacja okręgu kieleckiego PZW na Indywidualne Mistrzostwa Polski w Castingu tuż przed startem (od lewej Jacek Kuza, Sebastian Yuseinov z Kielc, Renata Kuza, Filip Sala z Rudek, Karolina i Natalia Kolarz, Jan Kita, Maciej Kuza i Donata Żelazowska).

Cała nasza reprezentacja zdobyła 9 medali (3 złote, 3 srebrnych i 3 brązowe), wygrywając klasyfikację medalową mistrzostw, przed reprezentacją okręgu mazowieckiego (2 zł - 4 sr), podlaskiego (2 zł), katowickiego (1 zł – 2 sr), poznańskiego (1 zł – 1 sr – 2 br), bydgoskiego (1 zł – 2 br) oraz legnickiego, lubelskiego i toruńskiego (po 1 br). Buszczanie zdobyli 6 medali (1 zł – 2 sr – 3 br).

Zobacz

Reprezentacja okręgu kieleckiego PZW na Indywidualne Mistrzostwa Polski w Castingu z 9 zdobytymi medalami.

Pod nieobecność najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii wędkarstwa polskiego – Magdaleny Kuza z Buska-Zdroju, która zawiesiła w 2019 r. swoją karierę sportową, udanie zastąpiły ją w kategorii kobiet dwie inne nasze zawodniczki. Donata Żelazowska z koła w Brodach zdobyła złoto w 2-boju multiplikatorowym, a Renata Kuza, srebro w najbardziej prestiżowym 5-boju z doskonałym wynikiem 443,41 pkt, bliskim jej rekordu życiowego.

Zobacz

Donata Żelazowska ze złotym medalem w 2-boju multiplikatorowym.

Kolejne złote medale dla naszych barw, a także we własnych karierach zdobyli Jacek Kuza z Buska i Jan Kita z Brodów. Uczynili to w 2-boju odległościowym i w 2-boju multi, a więc w konkurencjach, w których od lat są niekwestionowanymi mistrzami (dla Jacka było to już dziesiąte „złoto” w 2-boju odległościowym, a piąte pod rząd, a dla Janka – siódme w karierze). W obu tych wielobojach nasi zawodnicy zanotowali dublet, ponieważ srebrny medal w 2-boju multiplikatorowym zdobył 23-letni Maciej Kuza, a Jan Kita był III w 2-boju odległościowym. Jan Kita uzyskał przy tym najdłuższy rzut całych mistrzostw – 109,11 m oburącz ciężarkiem 18 gram. W obu odległościach muchowych natomiast bezkonkurencyjny był Jacek Kuza, który jednorącz rzucił na odległość 64,04 m (5 metrów dalej od najlepszego z konkurentów), a oburącz 76,30 m (ponad 9 metrów dalej od najlepszego z rywali).
Jacek Kuza, który wygrał w 2019 r. cztery z pięciu zawodów Pucharu Polski oraz „złoto” i „brąz” indywidualnie na niedawnych mistrzostwach świata w Czechach, startował w Błoniu z pozycji faworyta. Niestety, w najważniejszym wieloboju mistrzostw, tj. 5-boju dał się minimalnie, o 1,7 punktu pokonać młodemu rywalowi z Poznania, 22-letniemu Tomaszowi Kościelniakowi, a przesądziły o tym słabsze niż zwykle wyniki naszego zawodnika w konkurencjach docelowych 5-boju (90 pkt w skishu muchowym i w Arenbergu i 95 w skishu spinningowym, przy odpowiednio 100, 96 i 95 pkt rywala). „Srebro” Jacka Kuzy jest jednak kontynuacją jego trwającej od 1988 r. serii medalowej w tym najbardziej prestiżowym wieloboju (dotychczas 26 medali, w tym 10 zł – 8 sr – 8 br).
Swoje pierwsze medale Indywidualnych Mistrzostw Polski i to od razu dwa, zdobyła w Błoniu nasza najlepsza obecnie juniorka Natalia Kolarz z Buska. Zarówno w 3-boju spinningowym, jak i w 5-boju przegrała tylko z dominatorką tej kategorii, aktualną mistrzynią świata juniorek - Kamilą Stankiewicz z Podlasia oraz z Zuzanną Użlis z Warszawy.

Zobacz

Medalistki Mistrzostw Polski w kategorii juniorek.

Nie do końca udał się występ naszej kadetki Karoliny Kolarz, która przez obserwatorów stawiana była w gronie kandydatów nawet do złotego medalu. Mimo najlepszej wśród kadetów odległości spinningowej (59,51 m) i bardzo dobremu wynikowi w Arenbergu (90 pkt na 100), tylko 55 pkt w skishu spinningowym spowodowało, że 13-letnia Karolina ukończyła rywalizację na V miejscu.
Indywidualne mistrzostwa Polski w Błoniu były końcowym akcentem sezonu sportowego 2019 w wędkarstwie rzutowym. Tydzień wcześniej w Szamotułach odbyły się ostatnie, piąte zawody z cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski (DMP) i Indywidualnego Pucharu Polski (IPP) w castingu.  Wydarzeniem tych zawodów były rekordy Polski poprawione przez naszych zawodników w 2-boju multplikatorowym. Najpierw Jan Kita, dotychczasowy rekordzista Polski w tym wieloboju (268,645 pkt w 2012 r. w Inowrocławiu) poprawił własne osiągnięcie (273,04 pkt), a następnie drugi nasz zawodnik, Jacek Kuza jeszcze wyśrubował to osiągnięcie wynikiem 275,30 pkt.  Na wynik ten złożyło się 95 pkt na 100 w skishu multi i aż 120,20 m na odległość ciężarkiem 18 gram oburącz, co jest też najlepszym wynikiem uzyskanym przez Polaka w historii wędkarstwa rzutowego (dotychczas 116,14 m Włodzimierza Targosza w 2001 r. w Nowych Zamkach).

Zobacz

Jacek Kuza w czasie rzutu na odległość ciężarkiem 18 gram oburącz.

W końcowej klasyfikacji DMP, na którą składały się zawody w Będzinie,  Skierniewicach, Inowrocławiu, Grodkowie i Szamotułach,  nasze drużyny kobieca występująca w składzie: Renata Kuza, Urszula Włodarska (obie z Buska) i Donata Żelazowska zdobyły srebrne medale za drużyną Podlasia, a przed Lublinem.
Drużyna męska (Jacek i Maciej Kuza oraz Jan Kita) również zdobyła tytuł wicemistrzów Polski na 2019 r. przegrywając dopiero na finiszu rywalizację z drużyną Poznania, a pokonując Katowice.
Drużyna młodzieżowa do 18 lat ukończyła sezon na najlepszym od lat, czwartym miejscu. W jej składzie występowali: Sebastian Yuseinov (Kielce 1), Natalia Kolarz (Busko), Sławomir Gruszka (Kazimierza Wielka-Małoszówka), Nikola Serafin i Magdalena Serafin (Brody) i Karolina Kolarz (Busko). Lepsze okazały się w 2019 r. drużyny z Mazowsza, Katowic i Torunia.
Indywidualny Puchar Polski w kat. mężczyzn zdobył po raz 13 w karierze - ale aż po 10 latach przerwy - Jacek Kuza, który cztery z pięciu zawodów zaliczanych do Pucharu Polski wygrał, a w ostatnich był III.
Wśród kobiet trzecie miejsce w Pucharze Polski za 2019 rok zajęła Renata Kuza (IV, IV, III, I i IV miejsca w kolejnych zawodach).
Duży sukces, pierwszy taki w jej karierze, odniosła w Pucharze Polski 13-letnia Karolina Kolarz, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Busku-Zdroju zajmując w kategorii kadetów II miejsce. Jej starsza siostra, 15-letnia Natalia Kolarz zakończyła rywalizację w kat. juniorek na IV miejscu.

Reklama.

Zobacz także

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodane: 2020-02-28 14:40 - Komentarze  (0)  czytane (119)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.148.211

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Środa Popielcowa

Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post, to przede wszystkim uroczystość religijna. Ludzie idą do kościoła i klękają przed...