Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Materace sprężynowe i piankowe – podobieństwa i różnice

Dodał: Marta Data: 2020-05-22 10:32:20 (czytane: 2567)

Choć wydawać by się mogło, że obecnie materace piankowe całkowicie zdominowały rynek w tym sektorze, to jednak wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się materace sprężynowe, które, wraz z upływem lat, znacznie ewoluowały.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko Zdrój

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka
www.inntax.pl,Biuro rachunkowe, busko księgowość, księgowe, rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia, nfz, pit, vat,cit, usługi informatyczne, strony, www,

ul. Partyzantów 78. 28-100, Busko-Zdrój

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-ZdrójModele wypełnione pianką chwalone są za dobre dopasowanie do ciała użytkownika i lekkość, jednak pod względem ceny (ciągle istotnego czynnika przy wyborze) ustępują materacom sprężynowym, które obecnie wykonywane są z wyjątkowo wytrzymałych, a przy tym nieinwazyjnych materiałów. Czym jednak różnią się oba rodzaje materacy i na co zwrócić szczególną uwagę podczas ich wyboru? Sprawdź, na jaki rodzaj materaca się zdecydować.

 Zobacz

Współczesne materace sprężynowe – czy dziś warto się na taki zdecydować?

Mimo upływu lat, niesłabnąca popularnością cieszą się materace sprężynowe, które przeszły dużą ewolucję. Doceniają je wielbiciele twardszych, klasycznych konstrukcji, którzy ze względów zdrowotnych lub, po prostu, z przyzwyczajenia, wolą spać na tego typu modelach. Sprężyny zastosowane w tego typu modelach zostały wykonane ze specjalnego rodzaju drutu, który jest wytrzymalszy od tradycyjnej stali, a przy tym zapewnia lekkość całej konstrukcji. Specyficzne połączenia pomiędzy kolejnymi sprężynami, a także ich duża ilość (od tego zależy to, jak twardy będzie materac) zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.
Warto też wspomnieć, że poszczególne sprężyny pracują niezależnie, dzięki czemu nie przenoszą drgań, a uginają się tylko te, na których użytkownik leży w danym momencie. Co więcej, materace marki Sleepmed zostały wyposażone w 7-strefowe sprężyny typu Multi, które idealnie dopasowują się do budowy ciała i zapewniają podparcie całego kręgosłupa bez względu na pozycję, w jakiej śpi dana osoba. Dostępne są zarówno modele dla par, jak i materace sprężynowe 80×200 przeznaczone dla singli.

Co warto wiedzieć o materacach piankowych?

Nowocześniejsze, ale przez to też droższe materace piankowe są skierowane do osób, które chcą zapewnić swojemu kręgosłupowi podporę na całej długości. Dzięki wykorzystaniu pianki o różnej twardości udało stworzyć się aż 7 różnych stref, które obciążają poszczególne partie mięśni, pozwalając im na regenerację. Materace tego rodzaju wykorzystują różnego rodzaju wypełnienie – najczęściej jest to pianka termoelastyczna, wysokoelastyczna albo poliuretanowa, które sprawdzą się w nieco innych warunkach.
Przykładowo, materac piankowy 180×200 marki Curem to idealne rozwiązanie dla par, a dzięki zwiększonej szerokości i zastosowaniu aż trzech różnych materiałów (pianki Serene, Visco i Fusion) pozwalają na precyzyjne dostosowanie twardości. Co więcej, materac piankowy idealnie sprawdzi się też w zastosowaniach specjalistycznych, choćby w przypadku łóżek w klinikach rehabilitacyjnych. Wyjątkowa sprężystość pozwala na równomierne rozłożenie ciała, poprawiając komfort snu i znacznie zwiększając jego jakość.

Zobacz

Materac piankowy czy hybrydowy? Co warto wybrać?

Ciekawym kompromisem pomiędzy materacem piankowym a sprężynowym wydają się modele hybrydowe, które dodatkowo mają często kilkunastocentymetrową wkładkę wykonaną z lateksu, zapobiegającą powstawaniu roztoczy i bakterii. Tutaj godnymi polecenia modelami są te marki Hilding, których wymiary są dostosowane zarówno dla łóżek dziecięcych (od 60×140 do 70×200 cm), jak i tych przeznaczonych dla dorosłych (szerokość powyżej 80 cm i długość do ponad 200 cm).

/Artykuł zewnętrzny/

Zobacz także

Ważne inwestycje w Uzdrowiskowym Szpitalu KRYSTYNA w Busku-Zdroju

Dodane: 2020-12-01 15:28 - Komentarze  (0)  czytane (959)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

BLACK FRIDAY W SALONIE HOUSE - 30% !!!

Salon HOUSE W Busku-Zdroju zaprasza na WYJĄTKOWĄ PROMOCJĘ. Modne ubrania i akcesoria tańsze nawet o 30%. Już czas pomyśleć o Mikołajkach!!!...