Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

List otwarty do Starosty i Zarządu Powiatu Buskiego

Dodał: Agnieszka Data: 2013-03-15 11:33:49 (czytane: 16037)

Do naszej redakcji wpłynął list otwarty skierowany do Starosty i Zarządu Powiatu Buskiego w sprawie szpitala buskiego. List wystosował Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój Jacek Strzelecki. Poniżej zamieszczamy treść listu.

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju
,agroturystyka, świętokrzyskie, gospodarstwo agroturystyczne, nocleg, noclegi, wypoczynek, busko, solec-zdrój, pokoje do wynajęcia, pokoje gościnne, wełnin, solec,

Wełnin 136B. 28-131, Solec-ZdrójSzanowny Zarządzie Powiatu Buskiego, Panie Starosto!


Cóż jeszcze musi wydarzyć się w buskim szpitalu, abyś wziął pod uwagę głos zatroskanych o jego los obywateli.  Czy nie dosyć już mamy dowodów na to, że jednopartyjna większość nie musi zawsze być posiadaczem wyłącznej mądrości. Dosyć już chyba malowania na różowo wszystkiego co my – współobywatele piętnujemy jako niedopuszczalne i wymagające natychmiastowej zmiany nieudacznictwo i lekkomyślne eksperymentowanie w największej placówce leczniczej w regionie.

Tragiczne wydarzenia w polskim lecznictwie, których ofiarą stały się dzieci, nakazują nie tylko jednoczenie się we współczuciu, ale przede wszystkim odpowiedzialną refleksję. Przegląd szpitalnych oddziałów jaki my – radni pozwoliliśmy sobie zrobić w dniu 22 lutego pod nieobecność jego dyrektora pokazał wyraźnie, że właściwe funkcjonowanie szpitala opiera się przede wszystkim na odpowiedzialnej postawie jego kadry medycznej. Problem, wbrew temu co się wmawia opinii publicznej,  nie dotyczy jedynie oddziału geriatrycznego, który tak naprawdę nigdy nie funkcjonował tak jak przedstawia to pan Grzegorz Gałuszka.

Od roku próbowałem, zresztą nie jako jedyny, wskazać wątpliwość podejmowanych przez dyrektora działań. Kolejne nieudane przedsięwzięcia natychmiast były i nadal są zastępowane nowymi, chyba tylko przez ich autora rozumianymi pomysłami. Nie tylko dla mnie, ale również dla znacznej części kadry medycznej szpitala sprowadzają się one do ciągłego przerzucania sił i środków. Drastyczną operację przeszła już interna, eksperyment chirurgii zarzucono i będzie ona budowana od podstaw. Teraz czas na oddział płucny, bo jak się okazało zaistniała potrzeba wygospodarowania miejsca na niezbyt jasne dla mnie kolejne rewolucje. Sygnalizowana od dłuższego czasu sytuacja konfliktowania przez aktualne władze szpitala środowiska lekarskiego i pielęgniarskiego poskutkowała zbiorowym wypowiedzeniem pracy przez doświadczony personel medyczny.

Czas już chyba, aby nasz szpital przestał być wykorzystywany do budowania autorytetu i wizerunku politycznego zarządzających nim osób. Nie chcemy szumnych imprez, wywiadów, artykułów. Nie chcemy polityków trąbiących o kolejnych sukcesach aktualnie rządzących. Chcemy, aby buski szpital był tym, który wybierają mieszkańcy jako bezpieczne, nowoczesne i przyjazne pacjentowi miejsce ratowania zdrowia i życia.

Nie przyjmujemy zasłaniania się rozpoczynającymi się w szpitalu inwestycjami. Były one przecież w większości planowane wcześniej i przypisywanie sobie zasługi w tym zakresie przez obecną dyrekcję jest wielce nieuprawnione.

Zdecydowanie protestujemy przeciwko dalszemu pogłębianiu kryzysowej sytuacji w szpitalu. Niemożność porozumienia z dyrektorem szpitala zmusza nas do wystąpienia w tak zdecydowanej formie do Zarządu Powiatu i Starosty, którzy nie mogą uchylać się w tym przypadku od odpowiedzialności. Większość, jaką posiada klub radnych PSL w radzie powiatu i skutecznie wykorzystuje realizując swoje cele, doprowadziła do  sytuacji, w której  utraciliśmy możliwość dialogu. Nie tylko  pozbawiono nas wpływu na podejmowane decyzje, ale również możliwości wglądu w rozstrzygnięcia dotyczące naszych wspólnych spraw. Członkowie lokalnej organizacji PSL piastują wszystkie stanowiska, w których kompetencji spoczywa los buskiego szpitala. Mając taką pełnię władzy, nie należy zapominać o odpowiedzialności.

Żądamy odpowiedzialnego i konstruktywnego zajęcia się sytuacją buskiego szpitala!
Żądamy przedstawienia pisemnych planów jego rozwoju i ewentualnych przekształceń w najbliższych latach i zakończenia chaotycznych i doraźnych kroków!

Żądamy konkretnych działań Starosty i Zarządu Powiatu, które nie będą polegały na tuszowaniu błędów obecnego kierownictwa!

Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój
Jacek Strzelecki


Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

Reklama.

Tagi: szpital busko   rada społeczna zoz   list otwarty   zoz busko

Zobacz także

Dobra wiadomość! Góry Świętokrzyskie nam urosły!

Dodane: 2019-11-19 13:36 - Komentarze  (0)  czytane (3)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.48.199

-no-bis (2013-04-07 22:26:11)

Ryba psuje się od głowy...tak i nasz szpital zapadł w ciezka zgniliznę. Odciąć "nie zdolny " łeb i reszta zafunkcjonuje. Niech wreszcie zaczną panować normalne, ludzkie zwyczaje i obyczaje. Niech buskie doktory przestaną się uważać za Cara i Boga i wszystko w ich rekach i od nich zalezy. W Chmielniku ordynatorem jest kobitka i wszystko hula na medal.
Wystarczy by doktory wreszcie zaczely być ludżmi.

-Leon (2013-04-07 15:58:10)

I zaczęła się polemika Panów z Zarządu ze słusznymi uwagami, które zawarł w " Liście otwartym" pan Jacek.
-Prawdą jest, że dobrzy specjaliści uciekli z pracy w buskum szpitalu
- prawdą jest, że na zabiegi chirurgiczne i skomplikowane badania udajemy się o pomoc do szpitali ościennych np. do Chmielnika. Tam jest i opieka i normalność lekarzy.
- prawdą jest że nie można doczekać sie na badania np. "echo serca"...mimo, że sprzęt stoi i jest nie wykorzystany...bo nie dopuszcza się do wykonywania badań przez młodszych lekarzy
- prawda jest, że można było otworzyc poddodział geriatrii...jak sie nie miało zapewnienia zatrudnienia lekarza ze specjalizacją.
-prawdą jest, że pacjent leży w szpitalu kilka dni i czeka na przeprowadzenie podstawowych badań i diagnoze, co generuje koszty
- prawdą jest, że pacjenci sa lekceważeni, ignorowani, że nie można się doprosić zwykłej tabletki przeciwbólowej
- prawdą jest, że stosowana jest forma bezosobowa zwracania sie do starych pacjentów ...a nawet przez ..TY
- prawdą jest brak poszanowania pacjenta, jego ostatnich chwil życia,prawa do godnej śmierci - a po smierci przechowywany jest w brudowniku albo łazience.
- prawda jest, że żadna służba zdrowia nie prowadzi działań profilaktyki zdrowia, badań okresowo-wiekowych nawet stomatologicznych, ortopedycznych i wzroku wśród dzieci i młodzieży w trosce o zdrowe pokolenia
- i wiele , wiele innych uwag

-miszczu (2013-04-05 18:30:47)

A pod odpowiedzią zarządu komentarze poblokowane

-kasa (2013-03-19 21:28:35)

I tak zawsze będzie im mało.

- (2013-03-19 20:51:47)

Bardzo dobre pytanie. Ile zarabiają lekarze w szpitalu ?

- (2013-03-19 20:39:27)

Legawiec też ponoć był

-marek (2013-03-19 19:39:42)

BRAWO PANIE JACKU . TO JEST JEDEN BURDEL .PSL ROZWALI WSZYSTKO.

-nie (2013-03-19 17:25:47)

z prezesem uzdrowiska był mikołaj,lub dziadek szwed z Oleśnicy

-Pytanie (2013-03-19 11:44:23)

ciekawy artykuł jest dziś (19.03.2013) na:
praca.wp.pl - Ile zarabiają lekarze

Pytanie.
Czy ze wglądu na pazerność i wymuszenie podwyżek prze cześć "buskich" lekarzy jest problem w Szpitalu?

- (2013-03-19 10:09:41)

a odpier...cie się wreszcie od tego szpitala..

-wał (2013-03-19 00:11:30)

co do parkingu,to przy przychodni przyszpitalnej na miejscu dla inwalidów parkingowy parkuje swoich, a my nie mamy gdzie stanąć, a co do szpitala niech siem pan nie czepia, bo sam w fundacji, tak jak łow-siak zatrudnił rodzine

- (2013-03-18 23:48:13)

.

- (2013-03-18 22:57:10)

a z prezesem uzdrowiska też ?

- (2013-03-18 17:29:24)

Dyrektor był na nartach ponoć z komendantem Policji oraz starostą Kolarzem.... Taki zbieg okoliczności

-do do Debil (2013-03-18 15:51:56)

DEBILU WIDZIAŁEŚ, ŻE SIĘ WYPOWIADASZ?

- (2013-03-18 15:18:26)

To jest efekt rządów PSL w powiecie buskim. Chyba tylko wieś na nich głosuje. Nie wiedziałam tylko, że mamy tyle wsi w powiecie.

-Monika (2013-03-18 14:55:18)

Do poprzedniego wpisu chciałabym tylko dodać i ciekawa jestem czy wiesz gdzie te gazony konkretnie są teraz umieszczone, bo pisząc,że w okolicach izby jest dużo miejsca to chyba raczej nie wiesz gdzie one są. Dojeżdżając z dzieckiem na przepustce na zastrzyk trzeba teraz iść z wiadomo że chorym dzieckiem z któregoś z parkingów.A jest to dość daleko i przy dzisiejszej pogodzie sprawia dużą trudność. I proszę mi tu nie pisać o trudnościach związanych z remontem, bo ten jest prowadzony zupełnie w innym skrzydle i te kilka miejsc parkowania do 10 min. spokojnie sprawę załatwia i w niczym nie przeszkadza. Na pewno nie w dowożeniu leków i żywności do szpitala.

-do Debil (2013-03-18 14:32:27)

Debilu. Parkingi koło szpitala masz wyznaczone. Miejsce ograniczone gazonami ma eliminować takich jak ty, internetowych komentatorów blokujących wjazd na teren szpitala i wyjazd samochodów dowożących leki, żywność itp. Gdybyś nie wiedział debilu, to musisz wiedzieć że na terenie szpitala trwają poważne remonty i trzeba w tym czasie rozumieć niedogodności z tym związane. Pacjenci i ich rodziny mogą swobodnie zaparkować przy izbie. jest tam na tyle miejsca. Ty debilu, jak zapłacisz 3 zł na dobę, to nie zbiedniejesz. Najwyżej mniej piwska wypijesz i będzie to korzystne dla twoich zgniłych szarych komórek.

- (2013-03-18 14:18:00)

wolno mu jak i kazdemu,wszędzie tak jest iwszystkim wolno...tylko nie w szpitalu..

-- (2013-03-18 13:35:49)

dyrektor nie był na nartach, miał imieniny przyjmował gości w gabinecie u siebie

-warto zobaczyć jak się robi w polityce (2013-03-18 11:07:33)

//www.rodzinnypsl.xja.pl/

-Co z tym wywiadem (2013-03-18 10:36:24)

Zapowiadano jakiś wywiad z dyrektorem szpitala. Był? Czy nie było? Redaktor pisał, że są umówieni. Kto nie dotrzymał umowy?

-PANIE DYREKTORZE SZPITALA (2013-03-18 10:06:57)

Kiedy się pan ustosunkuje ?
Czy pan już wrócił z nart ?

-nie, nie trzeba... (2013-03-18 10:00:31)

ale jeżeli się pisze taki kociokwik politycznie umotywowany przynależnością partyjną i pod pozorem dbałosci o dobro ogółu, to wypadałoby w ramach przekonań że to własnie o to dobro chodzi.

-Korfanty (2013-03-18 09:53:37)

Nalezy na najbliższej radzie powiatu zgłosić wotum nieufności dla zarządu i starosty

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiana czasu na zimowy - będziemy spać o godzinę dłużej

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 października) przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, z 3.00 na 2.00 w nocy. Co oznacza, że śpimy...