Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Jak wyczyścić kabinę prysznicową ze szkła z kamienia?

Dodał: Marta Data: 2020-09-14 09:33:57 (czytane: 813)

Kabina prysznicowa jest newralgicznym miejscem w łazience, które jest narażone na szczególne zabrudzenie. To strefa mokra, w której nieustannie wszelkie powierzchnie mają bezpośredni kontakt z wodą.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójDużą popularnością cieszą się nowoczesne szklane kabiny prysznicowe, które podobnie jak inne rozwiązania nie wykazują się wystarczająco dużą odpornością na osadzanie się kamienia. Jest on skutkiem twardej wody, na co nie mamy wpływu. Jak się go pozbyć oraz jak czyścić kabinę, aby uniknąć śladów kamienia?

Zobacz

Chemiczne środki do czyszczenia szklanej kabiny prysznicowej

To najczęściej wybierany sposób czyszczenia kabiny i usuwania kamienia. W sklepach dostępnych jest bardzo dużo profesjonalnych środków chemicznych. Są to detergenty o silnym i skoncentrowanym działaniu. Jest to dobre rozwiązanie na naprawdę silne zabrudzenia i długo zalegający kamień. Warto jednak wiedzieć, że w ich składzie znajdują się substancje, które nie najlepiej oddziałują na nasze zdrowie. Wdychane oprawy mogą podrażniać naszą śluzówkę i tym samym powodować problemy z oddychaniem czy nawet być przyczyną poważniejszych chorób górnych dróg oddechowych. Jeżeli już z nich korzystamy, to starajmy się po nie sięgać tylko w ostateczności, kiedy zawodzą domowe sposoby czyszczenia szklanej kabiny prysznicowej.

Czyszczenie szklanej kabiny prysznicowej naturalnymi środkami

Domowe sposoby okazują się bardzo skuteczne w usuwaniu nawet trudniejszych zabrudzeń, do których należy właśnie kamień z twardej wody. To sposób sprzątania, który bardzo dobrze wpisuje się w modną ostatnio filozofię ekologicznego stylu życia. Z kamieniem i osadami z mydła bardzo dobrze radzi sobie ocet. Łączymy go z wodą w proporcjach 1:1. Nakładamy przygotowany środek na zabrudzone powierzchnie i pozostawiamy na ok. 15 minut, po czym wycieramy ściereczką i spłukujemy letnią wodą. Na koniec polerujemy szklaną powierzchnię do sucha, aby nie pozostały na niej widoczne nieestetyczne smugi.

Kabinę prysznicową wyczyścimy również za pomocą sody oczyszczonej i wody utlenionej. Oba produkty łączymy ze sobą, a następnie nakładamy na zabrudzoną powierzchnię również na ok. 15 minut. To bardzo skuteczny środek nie tylko na kamień, ale też pleśń i grzyby. Z tego powodu znalazł swoje zastosowanie nie tylko w czyszczeniu kabiny prysznicowej, ale też fug. Soda oczyszczona ma jednak właściwości ścierające i tym samym przy intensywnym pocieraniu może uszkodzić delikatne powierzchnie. Należy zatem zachować szczególną ostrożność, szczególnie jeżeli soda ma kontakt bezpośrednio na płytki łazienkowe.

Kabiny prysznicowej ze szkła nie powinno się czyścić agresywnymi środkami, które zawierają granulki. Może to skutkować uszkodzeniem ich powierzchni, na której dostrzeżemy zarysowania. Ponadto, aby uniknąć kamienia na kabinie, regularnie wycieraj ją ściereczką z mikrofibry do sucha po każdej kąpieli. Dzięki temu zapobiegniesz jego trwałemu osadzaniu. Dobrym wyborem będzie również kabina prysznicowa z powłoką ochronną. To właśnie ona zabezpiecza szkło przed bezpośrednim kontaktem z wodą i ułatwia jej spływanie po powierzchni.

/Artykuł zewnętrzny/

Zobacz także

Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu drugiego

Dodane: 2020-10-01 11:30 - Komentarze  (0)  czytane (204)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Buska Jesień Organowa

W dniach od 4 do 11 października 2020r.o godz. 19:00 zapraszamy na cykl koncertów muzyki organowej w Kościele Św. Brata Alberta....