Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Jak działa opieka nad osobami starszymi za granicą?

Dodał: Marta Data: 2021-02-25 14:04:04 (czytane: 1095)

Starzejące się społeczeństwo powoduje, że zapotrzebowanie na opiekunki i opiekunów osób starszych jest coraz większe. Jak wybrać opiekunkę? Jak opiekunka może szybko znaleźć rodzinę, której seniorem będzie mogła się profesjonalnie opiekować?

Kruszywa Busko Marcin Korepta
http://kruszywabusko.pl/,kruszywo, kamień naturalny, grysy dekoracyjne, otoczaki greckie , żwiry, bryły ogrodowe, kamień ścieżkowy , kamień do gabionów, kora kamienna, bazalt, dolomit, granit, kamień budowlany i drogowy, piasek, transport

Siesławice 193. 28-100, Busko-Zdrój

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-Zdrój

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój Zobacz

Opieka nad osobami starszymi – zakres obowiązków

Zakres opieki nad seniorem zależy od jego stanu zdrowia. W Niemczech kwestię tę ustala się poprzez przyznanie stopnia zapotrzebowania na opiekę pielęgniarską. Od 2017 r. w Niemczech funkcjonuje 5-stopniowa skala (tzw. Pflegegrad), która zastąpiła wcześniejsze rozwiązania. Ocena stanu zdrowia seniora uwzględnia zarówno ograniczenia fizyczne, jak i umysłowe (np. demencja).

Rodziny seniorów z Niemiec, które chcą zatrudnić opiekunkę lub opiekuna z Polski, powinny sprecyzować swoje oczekiwania. Jeżeli jest to możliwe, należy to zrobić w porozumieniu z seniorem. Stan zdrowia osoby starszej  ma ogromne znaczenie, gdyż na jego podstawie można wskazać kompetencje i umiejętności opiekunki, która będzie się miała nią zająć. Gdy senior nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, rozwiązaniem jest całodobowa opieka z Polski. I odwrotnie – zdarza się, że senior potrzebuje przede wszystkim towarzystwa i pomocy przy prowadzeniu gospodarstwa domowego. Wówczas lepszym wyborem jest pomoc domowa z Polski.

Określenie zakresu obowiązków opiekunki pomaga w znalezieniu odpowiedniej osoby. To również prosty sposób, aby uniknąć rozczarowania i nieporozumień. Dzięki temu, że opiekunka będzie znała oczekiwania względem niej jeszcze przed rozpoczęciem opieki, łatwiej będzie jej zadeklarować gotowość do pracy. Z kolei rodzina będzie miała pewność, że całodobowa opieka z Polski będzie odbywała się zgodnie z jej oczekiwaniami.

Zobacz

Zalety, jakimi wyróżnia się całodobowa opieka z Polski

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech często jest wykonywana przez opiekunki z Polski. Dlaczego to właśnie polskie opiekunki cieszą się tak dużym zaufaniem wśród niemieckich rodzin, które muszą zadbać o swoich seniorów? Powodów jest wiele. Za główne należy jednak uznać:

Duże doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Część opiekunek z Polski to byłe pielęgniarki, które mają wysokie kompetencje niezbędne do opiekowania się seniorami leżącymi czy upośledzonymi umysłowo, którzy wymagają całodobowego wsparcia. Wiele opiekunek podnosi swoje kwalifikacje jeszcze przed pierwszym wyjazdem z Polski, biorąc udział w specjalistycznych kursach.

Znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym. To niezbędne, aby móc powiedzieć, że opieka nad osobami starszymi w Niemczech odbywa się w sposób profesjonalny. Opiekunki wyjeżdżające przez agencje opiekunek z reguły podnoszą swoje umiejętności językowe, uczestnicząc w kursach języka niemieckiego.

Zaangażowanie i empatia – posiadanie cech pożądanych u opiekunek. Opieka nad osobami starszymi jest obciążająca psychicznie. Osoby z Polski podejmujące się opieki nad seniorami z Niemiec są chwalone przez pracodawców za aktywność, oddanie i zrozumienie.
Pozytywne referencje, jakie niemieckie rodziny wystawiają pracującym dla nich opiekunkom z Polski, powodują, że opiekunki nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia.

Zobacz

Agencja opieki nad osobami starszymi – pomoże znaleźć pracę i opiekunkę

W łączeniu rodzin i opiekunów pomagają działające na rynku agencje opiekunek. Kontaktować z nimi powinny się zarówno rodziny poszukujące opiekunki dla seniora, jak i same opiekunki, które interesuje opieka nad osobami starszymi w Niemczech. Agencje opiekunek reprezentują każdą ze stron, a dzięki doświadczeniu są w stanie szybko znaleźć opiekunkę o konkretnych kompetencjach, która w profesjonalny sposób zajmie się seniorem. Jak wygląda procedura?

Na stronie agencji opiekunek seniorenpflege-24h.de można przeczytać, że składa się ona z kilku etapów. W pierwszej kolejności rodzina odpowiada na pytania dotyczące stanu zdrowia seniora, przy czym uwzględniany jest też przyznany seniorowi stopień zapotrzebowania na opiekę pielęgniarską. Na tej podstawie następuje określenie umiejętności pożądanych u opiekunki. Kolejne kroki to znalezienie osoby, która będzie mogła zająć się seniorem i podpisanie z nią umowy.

Na czas trwania opieki nad osobami starszymi w Niemczech opiekunka może liczyć na stałe, merytoryczne i psychologiczne wsparcie ze strony koordynatorów agencji. W razie pojawienia się pytań może ona skorzystać z pomocy osób bardziej doświadczonych. Za swoją pracę opiekunka jest odpowiednio wynagradzana. Opieka nad osobami starszymi, a przede wszystkim całodobowa opieka, to ogromne wyzwanie.

Najlepsze agencje na rynku zapewniają opiekunkom wysokie wynagrodzenie, adekwatne do posiadanych przez nie umiejętności, doświadczenia i znajomości języka niemieckiego. Z reguły opiekunki mogą też liczyć na dodatkowe bonusy za dobrze sprawowaną nad seniorem opiekę czy premie świąteczne.

/Materiał partnera/

Reklama.

Zobacz także

13 926 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej na Śląsku - 2573. Zmarło 740 osób

Dodane: 2021-04-21 10:55 - Komentarze  (0)  czytane (568)

TAGI: PAP, zakażenia , Covid-19, koronawirusKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.12.76

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapraszamy na koncert Roksany Węgiel

Nastolatka dla której nie ma rzeczy niemożliwych wystąpi w Sali Filharmonii Świętokrzyskiej ul. Żeromskiego 12 Kielce 7 czerwca 2021...