Strona startowa

Wiadomości - Motoryzacja

III Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego (foto/video)

Dodał: Milena Data: 2018-05-05 14:44:29 (czytane: 17797)

Blisko 5 tys. miłośników jednośladów - motocyklistów z całej Polski i z zagranicy, przybyło na III świętokrzyskie rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

eltraKON Komputery Wojciech P. Kowalczyk
eltrakon.pl,eltrakon, komputery, sieci, alarmy, monitoring, telewizja dozorowa, klimatyzacje, CB, Busko, Busko-Zdrój,

ul. Poprzeczna 1. 28-100, Busko-Zdrój

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju
,agroturystyka, świętokrzyskie, gospodarstwo agroturystyczne, nocleg, noclegi, wypoczynek, busko, solec-zdrój, pokoje do wynajęcia, pokoje gościnne, wełnin, solec,

Wełnin 136B. 28-131, Solec-ZdrójNa Świętym Krzyżu mogliśmy podziwiać motocykle nowe, jak i te zabytkowe z okresu II wojny światowej.

Mszy świętej sprawowanej w plenerze przed zachodnim skrzydłem klasztoru przewodniczył rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu o. Dariusz Malajka OMI. W słowie wstępnym wyraził radość i wdzięczność za trud pielgrzymowania: To już trzecia edycja naszej wspólnej modlitwy w tym wyjątkowym miejscu uświęconym obecnością relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Z roku na rok jest nas coraz więcej. Wśród nas jest także ks. dr Zbigniew Żurawski, który na co dzień pracuje w Czechach i wraz z przyjaciółmi dołączył do nas przyjeżdżając także na motocyklu. Jesteśmy tutaj aby prosić Boga za siebie nawzajem, aby każdy nasz wyjazd z domu był szczęśliwy, roztropny i byśmy szczęśliwie powracali z wielu szlaków, które sobie obierzemy realizując pasję jazdy motocyklem. Przypominamy sobie także jak cennym darem jest nasze życie. Zasiadając za kierownicę naszych maszyn – pamiętajmy o innych użytkownikach dróg. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego a na pewno nasze podróżowanie będzie bezpieczne.


rozpoczecie_sezonu016.jpg

Kazanie podczas Mszy świętej wygłosił o. Krzysztof Jamrozy OMI, mistrz Nowicjuszy. W swoim słowie o. Krzysztof zwrócił uwagę na szczególne więzi, jakie łączą Polskę z Bożą Rodzicielką. Przecież pierwszy na polskich ziemiach kościół, będący kaplicą zamkową wzniesioną przez księcia Mieszka w drugiej połowie X wieku był, jak sugerują późniejsze źródła, pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny – mówił.

Pieśnią, łączącą wątki religijne i narodowe, pełniącą rolę hymnu królestwa Jagiellonów była Bogurodzica. Kronikarz Jan Długosz, wspominając o Jasnogórskim wizerunku Maryi Panny po raz pierwszy nazwał ją Najdostojniejszą Królową świata i naszą. A gdzież, jeśli nie do naszej królowej udać się po ratunek dla ojczyzny najechanej przez wroga, który podnosi rękę na największe nasze świętości. Do Matki Bożej zatem udał się król Jan Kazimierz, by w mrocznych czasach potopu szwedzkiego, gdy niemal cała Rzeczpospolita opanowana była przez Szwedów i Rosjan, szukać ratunku dla ginącej ojczyzny. 1 kwietnia 1656 roku w lwowskiej katedrze przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej w obecności nuncjusza apostolskiego król złożył uroczyste ślubowanie zawierzając ojczyznę Najświętszej Maryi Pannie, nazywając ją Królową Korony Polskiej.

Kaznodzieja przypomniał, że Królowa Polski zwraca się do swych dzieci słowami: Zróbcie wszystko, cokolwiek Jezus wam powie. A zatem, mówił: budujcie gmach swojego życia oraz ojczystego domu na trwałym fundamencie Ewangelii. Urządzajcie go i meblujcie z poszanowaniem Dekalogu oraz z szacunkiem do każdego człowieka. Niech wspólne dobro cenione będzie wyżej od partykularnych interesów, a rodak współtworzący narodowe dobro niech będzie bratem, nigdy zaś wrogiem, którego należy zdeptać.

Jakże ważna jest sprawiedliwość w budowaniu ojczystego domu - kontynuował. Jak ważny jest taki podział dóbr, który nikogo nie wyklucza, ale zapewnia przynajmniej minimum potrzebne do godnego życia. Sprawiedliwie dzielony bochen chleba, którego starcza dla wszystkich, dzięki któremu nikt nie chodzi głodny, jest podstawowym czynnikiem, który sprawia, że w tym domu chce się być, że nie chce się z niego odchodzić, że jest się gotowym na  pomyślność tego domu pracować, a nawet za niego ginąć. A sprawiedliwość i dobro ma swoje najgłębsze źródła nie w przepisach, kodeksach czy ustawach, ale w ludzkim sercu. I nie chodzi tu tylko o uczuciowość, jak pisał Jan Paweł II. Chodzi raczej o sumienie, o przekonania, sposób myślenia, którym człowiek się kieruje. Dzięki sercu człowiek jest wrażliwy na absolutne wartości dobra, na sprawiedliwość, braterstwo, pokój.

rozpoczecie_sezonu028.jpg

Po modlitwie po Komunii świętej o. Dariusz odmówił modlitwę w intencji kierowców i właścicieli motocykli. Następnie zasiadając w jednym z jednośladów przejechał plac oraz całą drogę przez Puszczę Jodłową do Huty Szklanej kropiąc wodą święconą motocykle i ich właścicieli.

Podczas spotkania tak wielu miłośników motocykli wybrano także ten najpiękniejszy. Puchar w tej kategorii powędrował do pana Henryk z Bilczy.

Organizatorami III świętokrzyskiego rozpoczęcia sezonu motocyklowego są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża oraz państwo Marzena i Grzegorz Niedzielscy reprezentujący firmę „Moto Galantx”. Patronat honorowy nad pielgrzymką objęła pani Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski oraz pan Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Zaś patronat medialny sprawowało Radio Kielce oraz TVP 3 Kielce. Nad bezpieczeństwem spotkania czuwała świętokrzyska Policja!

tekst: www.swietykrzyz.pl

Zobacz video:
Reklama.

Zdjęć w galerii: 65

Tagi: III Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocykloweg   Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego   święty krzyż  

Zobacz także

Dlaczego warto zainwestować w kamerę samochodową?

Dodane: 2020-08-27 10:00 - Komentarze  (0)  czytane (1661)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.205.93.2

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Warsztaty samochodowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Badania Kierowców. Badania psychotechniczne Monika Trela

ul. Kościuszki 60, 28-100 Busko-Zdrój

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

ul. Stefana Batorego 1 (Pawilon Rozwój), 28-100 Busko-Zdrój

Wycieczka motocyklowa w ramach VOUCHERÓW zakupionych podczas WOŚP

W niedzielę 23 sierpnia 2020r. Buskie Stowarzyszenie Motocyklowe wraz z klubem motocyklowym HEAD HUNTERS MC POLAND organizuje realizację VOUCHERÓW na wycieczkę motocyklową, zakupionych podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. więcej»

Ogłoszenia

Dodano: 2020-09-19 02:23:41

Erotyczna Randka - zaproszenie

Dodano: 2020-09-19 01:34:20

Zadbana brunetka szuka....

Dodano: 2020-09-18 20:35:25

Ziemniaki bellarosa i denar

Dodano: 2020-09-18 20:33:58

Ziemniaki bellarosa i denar

Dodano: 2020-09-18 20:06:26

Rolnictwo, zbiory

Dodano: 2020-09-18 19:48:27

Mieszkanie 61m2 Piłsudskiego

Dodano: 2020-09-18 19:16:19

dzialke rolna

Dodano: 2020-09-18 17:52:19

Angielski - korepetycje

Dodano: 2020-09-18 17:46:21

Elewacje

Dodano: 2020-09-18 16:57:19

Usługi