Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Do Buska-Zdroju wrócą pociągi osobowe

Dodał: admin Data: 2017-03-09 18:06:28 (czytane: 16269)

W ciągu najbliższych dni zapadnie decyzja o przywróceniu ruchu pociągów pasażerskich na trasie Kielce-Busko-Zdrój. Jeśli będzie pozytywna, składy pojawią się na torach już w czerwcu - informuje Poseł Michał Cieślak.

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

Kruszywa Busko Marcin Korepta
http://kruszywabusko.pl/,kruszywo, kamień naturalny, grysy dekoracyjne, otoczaki greckie , żwiry, bryły ogrodowe, kamień ścieżkowy , kamień do gabionów, kora kamienna, bazalt, dolomit, granit, kamień budowlany i drogowy, piasek, transport

Siesławice 193. 28-100, Busko-ZdrójPoseł Michał Cieślak o potrzebie przywrócenie transportu szynowego do Buska-Zdroju mówił jeszcze w kampanii wyborczej. Teraz jest na to szansa.

Jak informuje „Rynek Kolejowy” Zdzisław Cieślik, rzecznik prasowy Oddziału Świętokrzyskiego PR, potwierdził, że w końcowej fazie uzgodnień jest przywrócenie pociągów na trasie Kielce – Busko-Zdrój. – Nasz oddział planuje uruchomienie (wydłużenie) relacji pociągu Katowice – Kielce – Katowice (numery 42324 Ostaniec i 24335 Łysica) do stacji Busko-Zdrój – ujawnia Zdzisław Cieślik.

busko_pociagi_osobowe02.jpg


To szansa na rozwój Buska i Ponidzia, na więcej turystów i kuracjuszy. Lekka kolej to również szansa dla naszej młodzieży. Cieszę się, że rok mojej pracy zbliża nas do dobrych decyzji w tej sprawie - dodaje Michał Cieślak.

W promocje tej idei aktywnie włączyło się  Stowarzyszenia Młode Busko, które wspierając starania posła przeprowadziło zbiórkę podpisów i przygotowało petycję w tej sprawie.
Na wniosek licznej grupy mieszkańców, którzy podpisali się pod petycją o przywrócenie połączenia kolejowego do Buska-Zdroju wystosowano petycję i interpelację poselską skierowaną do premier RP Beaty Szydło oraz Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.
Busko-Zdrój dzięki tej inwestycji znacząco poprawi komunikację z resztą kraju. Z nadzieją patrzymy w przyszłość. Połączenie kolejowe Buska Zdroju z resztą Polski to milowy krok postawiony na ścieżce długofalowego rozwoju turystki w naszym mieście- powiedział Łukasz Szumilas prezes Stowarzyszenia Młode Busko.

busko_pociagi_osobowe.jpg
Na zdjęciu Poseł Michał Cieślak, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Infrastruktury Andrezj Biittel

Podczas rozmów w resorcie infrastruktury podjęto decyzję o przeprowadzeniu kalkulacji ekonomicznej.  Po wstępnych ustaleniach podjęto decyzję, że w przypadku przywrócenia połączenia będzie istniała możliwość przedłużenia torów kolejowych do obecnego Dworca PKS aby mieszkańcy i kuracjusze mieli bliżej do centrum. Rozważana jest również możliwość budowy centrali, która w przyszłości będzie miała na celu przedłużenie ruchu w kierunku Tarnowa i budowy nowego mostu na Wiśle - mówi Poseł Michał Cieślak.

Linia kolejowa nr 73 Sitkówka Nowiny – Busko-Zdrój od kilkunastu lat nie jest obsługiwana w ruchu pasażerskim. Jak można przeczytać w Atlasie Linii Kolejowych 2011, ostatnie rozkładowe pociągi osobowe zakończyły kursowanie w kwietniu 2004 r. Wcześniej do liczącego 16,5 tys. mieszkańców miasta uzdrowiskowego można było dotrzeć bezpośrednim pociągami dalekobieżnymi. Przykładowo, w rocznym rozkładzie jazdy 2000/2001 do Buska-Zdroju dojeżdżały codzienne pociągi pospieszne z Katowic i Warszawy Wschodniej. Odcinek między Kielcami a stacją docelową jechały jednak, jako pociągi osobowe, zatrzymując się na każdej stacji.

michal_cieslak.jpg


Jak podaje „Rynkowi Kolejowemu” Łukasz Kwasiborski z biura prasowego spółki, na trasie planowego przejazdu obecnie wycinane są drzewa i krzewy. Zarządca infrastruktury kolejowej gotowy jest wykonać dalsze prace pod warunkiem podjęcia ostatecznej decyzji odnośnie do reaktywacji połączeń. – W przypadku decyzji o przywróceniu połączeń, jesteśmy przygotowani na remont i przywrócenie ruchu na linii nr 73 od czerwca tego roku – wyjaśnia Łukasz Kwasiborski.

 
Zobacz video:Reklama.

Zobacz także

Przerwa w dostawie wody

Dodane: 2020-07-03 14:15 - Komentarze  (0)  czytane (7547)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.186.117

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś Dzień Matki

26 maja obchodzony jest Dzień Matki. Składamy naszym Mamom życzenia, obdarowujemy kwiatami i upominkami, aby podziękować za rodzicielską...