Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Świętokrzyskiem

Dodał: Milena Data: 2018-05-08 12:54:59 (czytane: 6842)

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - to największe wydarzenie dedykowane projektom europejskim w Polsce. Tegoroczna, 5. już edycja akcji, odbędzie się w dniach 11-13 maja.Dni Otwarte są elementem kampanii Europe in My Region, która pokazuje, jak wiele projektów w całej Unii Europejskiej zrealizowano dzięki Funduszom Europejskim. Najlepsze projekty trafiają na mapę wydarzeń Komisji Europejskiej.

dni_otwarte.png

W województwie świętokrzyskim w akcji weźmie udział blisko 50 projektów, zgłoszonych m. in., przez palcówki kultury, ośrodki sportu i rekreacji, szpitale, samorządy i przedsiębiorców.

Informacje o wszystkich atrakcjach można znaleźć na "mapie atrakcji" na stronie internetowej www.dniotwarte.eu

Reklama.


GOSiR Wodzisław
11-13.05 cały dzień

 • TURNIEJ STRZELECKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO, TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO 18+, TURNIEJ PIŁKARSKI CHŁOPCÓW DO LAT 13, TURNIEJ PIŁKARZYKÓW STOŁOWYCH, TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIKICH DRUŻYN, TURNIEJ SIATKONOGI, TURNIEJ BADMINTONA.
Centrum Zdrowych Stóp Starachowice 11.05 godz. 9.30-17.30
 • Centrum Zdrowych Stóp zaprasza na zabiegi w promocyjnych cenach. 50% rabat na diagnostykę stóp. W zestawie jest: badanie wysklepienia stóp, badanie statyczne nacisku stóp na podłoże, badanie dynamiczne nacisku stóp na podłoże i videografia. 20% zniżki obowiązuje na wkładki indywidualne ortopedyczne wykonane najnowszą metodą 3D. 10% zniżki na pedicure medyczne, zabiegi przy wrastających paznokciach, usuwanie kurzajek, odcisków, modzeli, pękających pięt, pobranie materiału do badania mykologicznego i bakteriologicznego, oczyszczanie płytki zmienionej chorobowo. Na zabiegi trzeba się zapisać. Liczba miejsc ograniczona.
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie 12.05 godz. 9.00-17.00
 • Centrum Bajki zaprasza całe rodziny do wspólnej zabawy. Znakomici animatorzy przygotują specjalne warsztaty, których nie ma w codziennej ofercie. Nie zabraknie starych gier podwórkowych - w gumę, statki oraz wielu innych zabaw, które pamiętają nasi rodzice, a nawet dziadkowie. Oprócz warsztatów, przez cały dzień, oferta Centrum Bajki, tj. Bajkowy Świat, Kraina Soria Moria i Mały Teatr, będzie dostępna z 5O proc. rabatem.
Gmina Sandomierz MOSiR 12.05 godz. 8.00-13.00
 • Mnóstwo sportowych emocji czeka na dzieci i młodzież w sobotnie przedpołudnie na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu. Swoich sił w biegach na dystansie 100 m, 200 m, 400 m, 1000 m będą mogły spróbować dzieci w różnych kategoriach wiekowych - od przedszkolaków po uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Biuro Zawodów będzie czynne od godziny 8.00. Zaprasza MOSiR Sandomierz.Godziny poszczególnych biegów: 10.55 - bieg przedszkolaków (100 m), 11.00 - bieg klas I-II (200 m), 11.10 - bieg klas III-IV (400 m), 11.30 - bieg gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych (1000 m).
Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego 13.05 godz. 10.00-17.00
 • Wybuchające wulkany, skały pod mikroskopem, modelowanie klimatu na Ziemi, komputerowe projektowanie map, poszukiwanie skamieniałości, szkice i rysunki naskalne - te i mnóstwo innych atrakcji czeka na odwiedzających w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW. Dla najmłodszych przygotowano konkursy, gry i zabawy kreatywne, dla trochę starszej publiczności wykłady popularnonaukowe: "Jak powstają jaskinie, czyli kras Gór Świętokrzyskich", "Górnictwo kruszcowe obszaru chęcińskiego". Wstęp wolny!
Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie 11-12.05 godz. 6.00-22.00
 • Spędzaj aktywnie wolne chwile! Zajęcia pływackie, wodne atrakcje, pełnowymiarowy basen, zjeżdżalnia „rura” czy „rwąca rzeka” sprawiają, że nasza pływalnia jest idealnym miejscem zarówno dla samotnych pływaków, jak i rodzin z dziećmi czy grup przyjaciół. Dla wszystkich promocja „2 za 1” – dwie godziny w cenie jednej – przez cały dzień!
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach 11.05 godz. 10.00-14.00
 • W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach będzie można wykonać bezpłatne badania specjalistyczne na sprzęcie medycznym zakupionym w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Zakres: badanie ultrasonograficzne dzieci (przesiewowe USG jamy brzusznej i/lub tarczycy) - po uprzedniej rezerwacji. Badanie będzie wykonywane przez specjalistę radiologa lek. med. Piotra Cierniaka w gabinecie nr 1-03 - Dział Diagnostyki Obrazowej Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii (I piętro). Badanie postawy ciała dzieci z wykorzystaniem systemu Diers Formetric 4D - po uprzedniej rezerwacji. Badanie będzie wykonywane przez fizjoterapeutów: Arkadiusza Żurawskiego oraz Annę Zmyślną w gabinecie nr 1-09 - Dział Fizjoterapii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii (I piętro). Patronat nad konsultacjami fizjoterapeutycznymi objął dr Wojciech Kiebzak - konsultant wojewódzki ds.fizjoterapii. Konsultacja kardiologiczna dzieci (badanie EKG oraz ECHA serca) - po uprzedniej rezerwacji. Badanie będzie wykonywane przez specjalistę kardiologii dziecięcej dr Wiolettę Korzeluch przy współpracy z pielęgniarką Lucyną Czyżyk w gabinecie nr P.065 - poradnia kardiologii dziecięcej w budynku Świętokrzyskiego Centrum Neurologii (parter). Osoby dorosłe będę mogły skorzystać z pomocy informatyków przy zakładaniu konta internetowego w systemie elektronicznej rejestracji (MPI - e Rejestracja), dającego możliwość dokonywania elektronicznej rejestracji w poradniach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Pomoc przy zakładaniu konta będzie udzielana w Punkcie Informacyjnym w budynku głównym, skrzydło A ( I piętro).
Kompleks Świętokrzyska Polana 12-13.05 godz. 10.00-18.00
 • Mnóstwo atrakcji czeka na zwiedzających Kompleks Świętokrzyska Polana. Kraina Zabawy najbardziej spodoba się najmłodszym, Oceanika to atrakcja dla gości w każdym wieku. W programie między innymi warsztaty dla dzieci, animacje i zabawy. Na zwiedzających czeka 25% rabat na bilety do Parku Miniatur.
Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Polanika 11-13.05 godz. 10.00-18.00
 • Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Polanika zaprasza do skorzystania z 25% zniżki na basen.Strefa basenowa w ośrodku to dwie niecki (12 x 6 m oraz 6 x 4 m), jacuzzi oraz sauny infrared. Na basenie prowadzone są zajęcia Aqua Aerobiku oraz nauka pływania dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Basen przystosowany jest do zajęć indywidualnych i grupowych. Został otwarty w Ośrodku w 2016 roku. W doskonały sposób wykorzystywany jest zarówno do zajęć rehabilitacyjnych, jak i rekreacji. Polanika to Ośrodek Rehabilitacyjny znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Dębu Bartek. Urokliwe położenie w sercu Gór Świętokrzyskich pozwala na wypoczynek na najwyższym poziomie. Opieka zespołu wykwalifikowanych terapeutów oraz innowacyjny w skali kraju sprzęt rehabilitacyjny sprawiają, że goście są w 100% zadowoleni z rezultatów zabiegów.  Integralną część Ośrodka stanowi stajnia, na terenie której odbywają się zajęcia hipoterapeutyczne oraz nauki jazdy konnej dla dzieci i dorosłych. Polanika jest częścią Kompleksu Świętokrzyska Polana.
Muzeum Wsi Kieleckiej 11.05 godz. 9.00-17.00, 12-13.05 godz. 10.00-18.00
 • Odwiedź jeden z najciekawszych obiektów turystycznych województwa świętokrzyskiego. Skarbnicę wiedzy o regionie. Poczuj klimat świętokrzyskiej wsi.  Poznaj tradycje i historię zgromadzonych w Parku zabudowań. Za bilet normalny zapłacisz 12zł, za ulgowy – 6zł.
Muzeum Wsi Kieleckiej 11-13.05 godz. 9.00-17.00
 • Dworek Laszczyków to jeden z najcenniejszych zabytków Kielc. Poznaj jego długą i bogatą historię. Bilety w promocyjnych cenach: normalny w cenie 4zł, ulgowy – 1zł.
Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie 12.05 godz. 14.30 – 17.00
 • Rekreacja, fitness, relaks – to wszystko czeka odwiedzających pływalnię NEMO we Włoszczowie.  W godzinach 14.30 – 17.00 będzie można skorzystać z bezpłatnego masażu leczniczego, sportowego, limfatycznego, izometrycznego, wspomagającego odchudzanie, relaksacyjnego i bańką chińską. Wszystkie masaże wykonują specjaliści.
Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie 12.05 godz. 17.00 – 19.00
 • W godz. 17.00 – 19.00 gospodarze zapraszają na maraton fitness do dużej Sali gimnastycznej. W programie trening cardio, wzmacnianie, fit salsa. Zainteresowani będą mogli skorzystać również z konsultacji z trenerem personalnym Karolem Drozdowskim. WSTĘP WOLNY DLA WSZYSTKICH.
Gmina Sędziszów 12.05 godz. 9.30 – 22.00
 • Zapraszamy do odwiedzania Ośrodka Sportu i Rekreacji. To doskonałe miejsce na wypoczynek, relaks i świetną zabawę. Na terenie OsiR znajduje się wiele atrakcji wodnych: basen sportowy, basen rekreacyjny, gejzery wodne, jacuzzi, zjeżdżalnia rurowa i sauny. Oprócz tego hala pełnowymiarowa, boiska zewnętrzne: do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, boiska do koszykówki i siatkówki o nawierzchni z poliuretanu, a także bogato wyposażona siłownia. Wszystkie bilety wstępu na obiekty ze zniżką min. 50%.
Centrum Geoedukacji 12-13.05godz. 12.00-18.00
 • Zapraszamy do odwiedzenia wystawy stałej Centrum Geoedukacji – Galerii Ziemi, odbycia wyjątkowej i niezapomnianej „Podróży do wnętrza Ziemi” w kapsule 5D oraz wizyty w wirtualnej jaskini.
Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 11.05 godz. 9.00-16.00, 12-13.05 godz. 9.00-17.0
 • Odkryj tajemnice ludzkiego ciała Zobaczcie, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki, jak działa nasze ciało i co zrobić, aby jak najdłużej zachować sprawność fizyczną i umysłową. Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim na wystawie pn. „Człowiek-niezwykła maszyna”. Przedstawia ona pięć czynności życiowych człowieka: oddychanie, funkcjonowanie układu krążenia, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie, które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Jednocześnie wskazuje czynniki, które najczęściej ją zakłócają i powodują osłabienie ciała. Chętni mogą wziąć udział w warsztatach naukowych lub artystycznych. Zwiedzający Centrum Nauki Leonardo da Vinci będą mogli zakupić bilet wstępu w promocyjnej cenie – 50% zniżki dla wszystkich.
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe 12.05 -Śmigłowiec ratunkowy z bliska
 • Czy widziałeś na niebie żółte śmigłowce ratownicze? Czy wiesz jak pracuje podniebna karetka? Jeśli nie, koniecznie odwiedź bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Masłowie Pierwszym. Będzie to jedyna okazja do przyjrzenia się z bliska pracy załóg Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Podczas Dni Otwartych zwiedzisz bazę, dowiesz się, między innymi, jak wyglądają przygotowania do startu i jak helikopter wyjeżdża na lądowisko. Nauczysz się także zasad udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim będziesz mógł usiąść za sterami śmigłowca ratunkowego!
Gmina Morawica 12-13.05 godz. 6.00-22.00
 • Pływalnia KORAL. Promocyjne wejścia na basen­ w cenie 7 zł za 60 minut.
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii 11.05 godz. 14.00-18.00 -Dzień otwarty – Laboratorium Domu Autonomicznego
 • Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza do zwiedzania Laboratorium Domu Autonomicznego. Będą mogli zobaczyć Państwo jedyny samowystarczalny dom w województwie świętokrzyskim! Na odwiedzających będzie czekał przewodnik, który opowie o obiekcie. Laboratorium powstało w 2015 roku jako obiekt badawczo – rozwojowy, służący celom edukacyjnym, pokazowym, badawczym i rozwojowym. Budynek nie jest zamieszkany, ale zapewnia możliwość symulacji funkcji mieszkalnych w celu badania efektywności energetycznej zastosowanych rozwiązań, które są podstawą do opracowywania nowych projektów badawczych. W ich wyniku powstają nowe rozwiązania technologiczne i funkcjonalne w zakresie energooszczędnego budownictwa jednorodzinnego. Zapraszamy także na panele eksperckie, podczas których specjaliści przedstawią zagadnienia z zakresu: budownictwa energooszczędnego, systemów zarządzania budynkiem, funduszy w ochronie środowiska, zarządzania komunikacją. Dom mieści się w Podzamczu k/Chęcin (Podzamcze 45). Wstęp wolny!
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. 11.05 godz. 10.00-14.00
 • Nowa era rehabilitacji w „Krystynie”. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. zaprasza do Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”. W Ośrodku ATHROPOS będzie można bezpłatnie skorzystać z trzech platform: alfa, gamma i sigma, które służą do oceny treningu równowagi chodu na stabilnym lub niestabilnym podłożu. Będzie można również skorzystać z masażu HYDRO-JET, który działa regenerująco, rozluźniająco i odprężająco, a zalecany jest w chorobach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, dyskopatii oraz przy zespołach bólowych kręgosłupa.
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. 11.05 godz. 10.00-14.00
 • Skorzystaj z nowoczesnych zabiegów rehabilitacyjnych. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. zaprasza do Ośrodka Anthropos w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”. W Sali nr 52 będzie można bezpłatnie, pod okiem fizjoterapeutów, skorzystać  z Bieżni Zebris, która jest kompleksowym urządzeniem służącym do obiektywnej oceny i treningu chodu oraz prawidłowej postawy, a także z urządzenia KINECT – to koncepcja nowoczesnej rehabilitacji i diagnostyki w wirtualnej rzeczywistości, łącząca klasyczne, sprawdzone metody terapeutyczne i pomiarowe z możliwościami nowoczesnej technologii.
Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 11.05 godz. 9.30-12.00 - Piknik ekologiczny w Rzędowie
 • Zapraszamy do Rzędowa na piknik ekologiczny z wieloma atrakcjami! Będzie można m. in: obejrzeć oraz posłuchać występów muzycznych i artystycznych młodzieży z Centrum Kultury w Tuczępach oraz laureatów konkursów dla grup przedszkolnych, nauczyć się pierwszej pomocy, obejrzeć wystawę prac konkursowych „Eko-Marzanna” oraz wystawę prac plastycznych laureatów konkursu „S.O.S.- Smog, Odpady, Spalanie!”. Gratką dla najmłodszych będzie możliwość zobaczenia wozu strażackiego „od środka”. Na uczestników czeka ciekawa edukacyjna ścieżka ekologiczna i strażacka grochówka. Organizatorzy zaplanowali również: strefę zabaw i gier dla najmłodszych, kącik plastyczny i animacje dla dzieci, pokaz ładowarek, ekspozycję maszyn wykorzystywanych do pracy przy zagospodarowywaniu odpadów oraz zbiórkę zużytych baterii. W przypadku grup zorganizowanych, prosimy o telefoniczną rezerwację, tel. 15 864 22 51 wew. 20.
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Statystyczny w Kielcach 11.05 godz. 9.00-11.15
 • Naucz się korzystać z Banku Danych Lokalnych. Urząd Statystyczny w Kielcach i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zapraszają na bezpłatne warsztaty z obsługi Banku Danych Lokalnych. To największa w Polsce baza danych o gospodarce, społeczeństwie i środowisku. Mnóstwo przydatnych informacji znajdą tam osoby zainteresowane zdobyciem umiejętności w zakresie wyszukiwania informacji statystycznych, niezbędnych do prawidłowego aplikowania o środki z Funduszy Europejskich. Warsztaty odbędą się w siedzibie Urzędu Statystycznego w Kielcach, ul. Zygmunta Wróblewskiego 2. Forma zajęć: warsztaty komputerowe. Liczba miejsc: 20 (2X10). Godziny: 9.00 – 10.00; 10.15-11.15
Bałtów – Koleją Linową Krzesełkową do „Polski w Miniaturze” 11.05 godz. 9.00-17.00, 12-13.05 godz. 10.00-18.00
 • Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich zostanie uruchomiony bezpłatny przejazd koleją linową krzesełkową na wzgórze, na którym położona jest najnowsza atrakcja Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego – „Polska w Miniaturze” czyli historia zaklęta w murach zamków. Do tej pory kolej linowa krzesełkowa była dostępna tylko w zimowej ofercie Stacji Narciarskiej „Szwajcaria Bałtowska”. Dzięki uruchomieniu kolei w wersji letniej dajemy niebanalny sposób, by na wzgórze dostać się bez wysiłku, upajając się widokami na urokliwą okolicę oraz zwierzęta Bałtowskiego Zwierzyńca. Polska w Miniaturze to 50 modeli zamków i pałaców, wykonanych w skali 1:25 rozmieszczonych na miniaturowej mapie Polski. Nasi przewodnicy opowiadają legendy oraz przybliżają interesujące wydarzenia i postaci historyczne związane z prezentowanymi zabytkami.
Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
11.05 godz. 9.30-11.30 - Dzień Otwarty w ZGOK

 • Zobacz jak przetwarza się odpady w Świętokrzyskiem. Zapraszamy do zwiedzania Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie. Uczestnicy mogą na własne oczy zobaczyć i przekonać się jak funkcjonuje Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Podczas wizyty będzie można poznać proces zagospodarowywania odpadów komunalnych i przy okazji dowiedzieć się, jak należy prawidłowo segregować odpady.
Gmina Włoszczowa 11.05 godz. 9.00-15.00
 • Zapraszamy na warsztaty historyczne, połączone ze zwiedzaniem Centrum Edukacji i Kultury, w czasie których uczestnicy będą mieli możliwość poznania ciekawostek z życia Hetmana, obejrzenia galerii reprodukcji obrazów i rycin, oryginalnych mszałów i ornatów z XVII i XVIII wieku, reprodukcji broni, zbroi husarskiej, strojów barokowych oraz wielu innych pamiątek. Udział w warsztatach oraz zwiedzanie są bezpłatne.
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach 11.05. godz. 8.00-12.00
 • W trakcie trwania akcji będą wykonywane następujące świadczenia:  analiza składu ciała połączona z edukacją indywidualną na temat zdrowego stylu życia, badanie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu połączone z edukacją antynikotynową. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatne materiały edukacyjne.
Kielecki Park Technologiczny 11.0510 lat KPT
 • W dniach 11-13 maja, w ramach Dni Otwartych Funduszy UE, zaprezentowana zostanie plenerowa wystawa pokazująca najważniejsze momenty w historii Parku. Na 28 tablicach umiejscowionych wzdłuż ulicy Olszewskiego w Kielcach, znajdą się fotografie z opisami najciekawszych wydarzeń i projektów, które w nowoczesny i spójny sposób ukazują to czym jest Kielecki Park Technologiczny. Zapraszamy do Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, które jest nowoczesnym i przyjaznym miejscem przeznaczonym do twórczego eksperymentowania, pobudzającym ciekawość świata i inspirującym do zdobywania wiedzy. Rdzeniem Centrum jest wystawa złożona z 28 interaktywnych stanowisk służących do samodzielnego eksperymentowania. W laboratorium „Generator Mocy” prowadzone są pokazy popularnonaukowe, zajęcia dla grup szkolnych, spotkania z naukowcami ECN. Centrum umożliwi bezpłatne zwiedzanie wystawy w godzinach 17.00, 18.00 i 19.00. Czas trwania 45 minut.
Gmina Masłów 12.05 godz. 10.00-17.00 - Zobacz Dwór Stefana Żeromskiego w Ciekotach
 • To miejscowość, w której pisarz spędził młodzieńcze lata. W stylizowanym na XIX- wieczny dworku mieści się izba pamięci pisarza, zaś w Szklanym Domu centrum edukacji, kultury i turystyki. Tu mają miejsce koncerty, warsztaty, wernisaże. Zwiedzanie Dworku odbywać się będzie z przewodnikiem. W tym dniu Dwór będzie udostępniony bezpłatnie. O godzinie 17.00 zapraszamy na tradycyjne śpiewanie „Majówki” na Źeromszczyźnie, przy kapliczce nad stawem wraz z Zespołami Śpiewaczymi Barczanki, Kopcowianki. Wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych przy kapliczce nad zalewem w Ciekotach z widokiem na Łysicę to niepowtarzalne przeżycie. Istnieje możliwość uczestnictwa w odpłatnych warsztatach wikliniarskich po wcześniejszym zgłoszeniu pod numerem telefonu 41 311 21 28.
Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego 11-13.05 godz. 10.00-15.00
 • Zapraszamy do Izby Regionalnej Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. Zobaczcie zbiory współczesnej sztuki ludowej twórców regionu świętokrzyskiego: garncarstwo, rzeźba drewniana i ceramiczna, malarstwo, ozdoby bibułkowe. Mnóstwo eksponatów o różnorodnej tematyce m.in.: • "Boże Narodzenie w sztuce ludowej" • "Kapliczki przydrożne" • "Malarstwo Marianny Wiśnios" • "Ptaki i zwierzęta w sztuce ludowej" • "Gwiazda betlejemska" • "Cztery pory roku w obrzędach ludowych" • "Bibułkowe cudeńka" - wystawa kwiatonów, bukietów, pająków. Gratka dla miłośników Kielc i historii stolicy regionu. Wojewódzki Dom Kultury zaprasza do zwiedzania podziemi, w których zachował się, pochodzący z 1935 roku, system klimatyzowania pomieszczeń. Zobaczysz świetnie zachowane korytarze i urządzenia, w tym np. silniki tłoczące powietrze.
Gmina Miedziana Góra 11.05 godz. 10.00-13.00
 • To będzie piknik pełen atrakcji i intelektualnych wyzwań. W programie: turniej „Dużych szachów” i „Dużych warcabów” na szachownicach o wielkości 3m x 3m i wysokości figur 50 cm, (plac przed Urzędem Gminy w Miedzianej Górze), strefa malucha i zabawy z profesjonalnymi animatorami, (plac zabaw w sąsiedztwie siłowni), kącik plastyczny, który przygotuje i wyposaży w niezbędne materiały Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzianej Górze: warsztaty rękodzieła ludowego, zajęcia i konkursy o tematyce bezpieczeństwa przygotowane przez Policję. W kąciku plastycznym będzie prowadzony konkurs na najpiękniejszy rysunek o tematyce Unii Europejskiej i członkostwa Polski w jej strukturach. Wszyscy uczestnicy otrzymają drobne upominki, a najlepsze prace – nagrody.  W Punkcie Obsługi Interesanta na parterze Urzędu Gminy będzie można uzyskać informacje na temat projektów z unijnym dofinansowaniem, zrealizowanych na terenie Gminy Miedziana Góra. Organizatorzy zapewniają dla uczestników wydarzenia bezpłatny parking.
Gmina Busko-Zdrój 11.05 9.00-13.00
 • Jak być EKO? Jak dbać o środowisko? Będzie się można tego dowiedzieć w miejskiej bibliotece w Busku-Zdroju, podczas specjalnego EKO-heppeningu. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież szkolną, dla których przygotowali materiały edukacyjne, prezentacje, konkurs wiedzy o środowisku, upominki i słodycze.
Gmina Chęciny 11.05 14.00-16.00
 • Europejskie widowisko na chęcińskim rynku. Już od godziny 14.00 prezentować będą się oddziały przedszkolne z terenu Gminy Chęciny w programie pt. "Dzieci Świata", a także lokalni artyści. Będzie można również zobaczyć przedstawienie w jezyku niemieckim pt. "Czerwony Kapturek". Organizatorzy zaplanowali też konkursy o Funduszach Europejskich.
„Naukowy piątek” – zwiedzanie laboratoriów Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UJK 11.05 godz. 9.00-14.00
 • Szczegółowy program Dni otwartych Funduszy Europejskich obejmuje: 1. Prezentacja Laboratorium Modelowania Komputerowego pt. „Jak matematycy symulują pracę?” 2. Prezentacja akwarium z rafą koralową pt. „Ochrona wielkiej rafy koralowej" 3. Zwiedzanie Laboratorium Biotechnologii pt. „Mikroby w służbie biotechnologii” 4. Zwiedzanie Laboratorium Fizyki Powierzchni pt. „Podglądanie nanoświata” 5. Zwiedzanie Obserwatorium i Planetarium oraz prezentacja wystawy meteorytów pt. „Wszechświat” 6. Warsztaty chemiczne dla uczniów liceów ogólnokształcących pt. „Magia w laboratorium chemii”
Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej 11.05. godz. 8.00-20.00
 • Zapraszamy serdecznie do Muzeum im. Orła Białego. W dniu 11 maja 2018 roku będzie możliwość bezpłatnego skorzystania z usługi przewodnickiej. Przewodnik dostępny będzie o godzinach: 12.00, 14.00 i 16.00.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii 11-12.05 godz. 9.00-12.00
 • Badania profilaktyczne:  cytologia -grupa wiekowa 25 -59 lat,  mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat
Świętokrzyskie Centrum Onkologii 11-12.05 godz. 9.00-12.00
 • Wykłady połączone ze zwiedzaniem Zakładu Diagnostyki Molekularnej ŚCO, Zakładu Patologii Nowotworów oraz Poradni Ginekologicznej – akcja skierowana do młodzieży licealnej
Świętokrzyskie Centrum Onkologii 12.05 godz. 9.00-12.00
 • badanie fiberoskopem w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi dla osób w wieku 40-65
Świętokrzyski Sztetl 11.05 godz. 10.00-14.00
 • Świętokrzyski Sztetl zaprasza. W programie: 10:00 - Uczniowskie aranżacje przestrzenne inspirowane szklaną bimą. 12:00 -"Kryształowe łzy" - poszukiwanie miłości i walka o odzyskanie więzi w poezji Zuzanny Ferenc - Warchałowskiej oraz w piosenkach z autorskiego musicalu "Ozeasz. Historia niemożliwej rodziny". Dawny sztetl w Chmielniku jako poruszający przykład więzi rodzinnych i społecznych - spotkanie przy szklanej bimie.
Miasto i Gmina Morawica 11.05 godz. 11.00-13.00
 • Spotkanie z młodzieżą klas gimnazjalnych, prezentacja Miasta i Gminy Morawica na temat wykorzystanych środków z Funduszy Europejskich.
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach 12.05 godz. 9.00-12.55
 • Różnorodne zajęcia dla dzieci w wieku 2,5 – 6 lat
Gmina Bieliny 13.05 godz. 9.00-18.00 - Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej
 • W dniu 13.05.2018 r. w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich będzie możliwość skorzystania z oferty promocyjnej – bilet za pół ceny na: • wstęp do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej pod Świętym Krzyżem

Tagi: Dni Otwarte Funduszy Europejskich   Dni Otwarte    

Zobacz także

Edyta Geppert - recital

Dodane: 2019-12-09 14:26 - Komentarze  (0)  czytane (300)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.225.194.144

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

Restauracja Bristol Art. & Medical SPA - imprezy okolicznościowe

1 Maja 1, 28-100 Busko Zdrój

Restauracja - Kawiarnia CYNAMONOWA

al. Mickiewicza 22, 28-100 Busko-Zdrój

Restauracja VICTORIA w Busku-Zdroju

Park Zdrojowy, 28-100 Busko-Zdrój

Pensjonat SANATO SPA

1-go Maja 29, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Pizzerie

Kręgielnia Chicago Drink Bar & Pizzeria

Partyzantów 17, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

Ogłoszenia

Dodano: 2019-12-10 14:02:00

Wykończenia wnętrz

Dodano: 2019-12-10 14:00:48

Wykończenia wnętrz

Dodano: 2019-12-10 13:12:34

kucharz-praca w Niemczech

Dodano: 2019-12-10 11:59:03

Wynajmę kawalerkę

Dodano: 2019-12-10 11:58:11

Wynajmę kawalerkę

Dodano: 2019-12-10 11:02:46

Pracownik serwisu rowerowego-praca w Niemczech

Dodano: 2019-12-10 11:01:34

Wynajmę mieszkanie

Dodano: 2019-12-10 11:01:34

Wynajmę mieszkanie

Dodano: 2019-12-10 10:52:31

Skoda Superb 2014 KRAJOWA Bezwypadkowa

Dodano: 2019-12-10 10:44:48

Kelner/kelnerka

Polecamy:

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...