Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czym są plisy okienne i kiedy warto je wybrać?

Dodał: Marta Data: 2020-02-13 11:52:39 (czytane: 1520)

Termin "tkanina plisowana" to stosunkowo nowa rzecz w ujęciu przysłon okiennych. O ile zasłony i firany znane są od zawsze, tak plisy dopiero zaczęły rządzić i dzielić na rynku.

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko ZdrójJednak wdzierają się na niego przebojem i bardzo szybko zyskują zaufanie użytkowników, ponieważ ich zastosowanie pozwala na całkowitą przebudowę nie tylko wizji samej przestrzeni okiennej, ale i jej obsługi. Jak działa i jakie zalety ma to rozwiązanie?

 

Zobacz

Największa zaleta – dowolne ułożenie

Plisy okienne składają się z mocowania, dwóch napinanych po bokach sznurków i tkaniny w formie harmonijki. Ta ostatnia to największa zaleta całego systemu, ponieważ można ją dowolnie ustawiać względem płaszczyzny szyby. Co więcej, zmienia się w ten sposób całe podejście do obsługi okna, ponieważ można je teraz zaciemnić nie tylko od góry do dołu, ale też w odwrotną stronę. Da się – nie dotykając którejkolwiek z poziomych listew – ustawić materiał tak, aby stanowił barierę dla najostrzejszej plamy światła z zewnątrz, nie rezygnując jednocześnie z funkcji doświetlającej.

Innowacyjne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu

Trudno w przestrzeni domowej o znalezienie rozwiązania prawdziwie uniwersalnego, ponieważ każde wnętrze charakteryzuje się innym pakietem potrzeb aranżacyjnych. Jednak plisy bardzo mocno zbliżają się do miana systemu najlepszego pod kątem wizualnym, zarówno w pokojach dziennych, sypialniach czy kuchniach, jak i pomieszczeniach przeznaczonych do pracy.
Plisy okienne są minimalistyczne, bardzo proste w obsłudze i utrzymaniu, nie zaburzają wyglądu okna – nawet tego wykonanego z drewna – a ponadto nie stanowią wyraźnego akcentu dla wnętrza. Oczywiście wszystko zależy też od kolorystyki tkaniny, jeśli jednak ta została dobrze dopasowana do mebli, ścian i samych ram, to nie ma się o co obawiać.

Bezinwazyjny montaż PREMIUM

Wśród plis okiennych marki Karnix można odnaleźć linię PREMIUM, dla której przewidziano aż dwie opcje montażu bezinwazyjnego. Nie jest to wcale oczywista sprawa, ponieważ w początkach istnienia tego produktu na rynku, można było mocować go jedynie za pomocą wkrętów wprost do ramy.

Ochrona przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz

Plisy okażą się doskonałym wyborem również w przypadku, kiedy istnieje potrzeba utrzymania pewnego poziomu intymności w mieszkaniu. Zasunięcie ich od dołu sprawia, że przez górną część okna wciąż dostaje się naturalne światło, lecz samo wnętrze jest chronione przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. Ta funkcja doceniana jest często w aneksach kuchennych i w przestrzeniach parterowych. W biurach natomiast pozwala lepiej skupić się na wykonywanej pracy, ponownie bez konieczności korzystania ze światła sztucznego.

Rolety plisowane są bardzo dobrym wyborem do każdego nowoczesnego wnętrza. Ich unikalną funkcjonalność powoli doceniają także zwolennicy tradycyjnych rozwiązań, a także deweloperzy, którzy przygotowują swoje nieruchomości w systemie pod klucz. Plisy sprawdzą się wszędzie tam, gdzie domownikom zależy na pełnej regulacji zaciemnienia.

/Artykuł zewnętrzny/

Zobacz także

Akcja 'ODDAJ KREW! PODZIEL SIĘ ŻYCIEM'

Dodane: 2020-09-18 09:30 - Komentarze  (0)  czytane (3867)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwy w dostawie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z pracami prowadzonymi na sieci...