Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Czujny nawet po służbie

Dodał: admin Data: 2018-12-04 11:59:59 (czytane: 4562)

Po pościgu, buscy policjanci zatrzymali wczoraj 18-latka podejrzewanego o kradzieże w marketach spożywczych. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, nastolatek wspólnie z dwoma innymi mężczyznami najprawdopodobniej dokonał dwóch kradzieży ze sklepów na terenie Buska-Zdroju.Wstępnie wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 800 zł. Kradzieże wyszły na jaw dzięki policjantowi, który przyjechał na zakupy i zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie trzech mężczyzn. Za kradzież, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Wszystko zaczęło się wczoraj wieczorem, na parkingu przy jednym z buskich marketów spożywczych. Uwagę buskiego policjanta, który w czasie wolnym był na zakupach zwróciło zachowanie się trzech mężczyzn. Jeden z nich wyszedł ze sklepu ciągnąc wózek pełen zakupów, a dwóch jego towarzyszy nerwowo się rozglądało. Nie dość, że wózek przeznaczony był do użytku tylko na terenie sklepu, to jeszcze mężczyźni przejechali nim pospiesznie poza parking sklepu, na drugą stronę ulicy. Po chwili ze sklepu wyszła pracownica, która ewidentnie rozglądała się za nimi. To utwierdziło policjanta w przekonaniu, że doszło do złamania prawa. Funkcjonariusz pojechał za seatem, do którego wsiedli mężczyźni, a jednocześnie o swoich spostrzeżeniach telefonicznie poinformował dyżurnego buskiej komendy.

W pewnym momencie zorientowali się, że są obserwowani i postanowili przyspieszyć, aby zmylić jadącego za nimi policjanta. Kierujący seatem wybrał do tego tak niefortunny moment, że aby nie doszło do czołowego zderzenia z innym pojazdem, najechał na tył poprzedzającego go auta. Pomimo tego nie zaprzestał jazdy i kontynuował ucieczkę w kierunku Wiślicy. Będąc już poza Buskiem, seat zatrzymał się i wyszło z niego dwóch mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu nadjeżdżającego na sygnałach dźwiękowych i świetlnych uciekli w pobliskie zarośla. Kierujący seatem ruszył i podjął próbę ucieczki. Po przejechaniu kilkuset metrów, zjechał w boczną drogę, a następnie opuścił pojazd i uciekał pieszo. Uniemożliwili mu to mundurowi, którzy szybko zatrzymali 18-letniego kierowcę seata. Nastolatek trafił do policyjnej celi.


Jak oszacowano, wartość zabezpieczonych w seacie przedmiotów przekracza kwotę 800 złotych. Łupem grupy padły alkohole, środki służące do utrzymania czystości, nie pogardzili także zabawkami dla dzieci. Funkcjonariusze ustalili, że doszło do kradzieży w co najmniej dwóch sklepach. Zatrzymanie pozostałych mężczyzn jest tylko kwestią czasu. Śledczy ustalają, czy te osoby nie są odpowiedzialne także za inne kradzieże ze sklepów.

Zdarzenie wyszło na jaw dzięki postawie buskiego policjanta, który pomimo tego, że był po służbie nie zawahał się i zareagował na łamanie prawa. Poświęcił swój czas i pojechał prywatnym samochodem za podejrzanymi osobami, aby ci nie uniknęli odpowiedzialności. 

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP


Reklama.


Zobacz także

Na widok policjantów odrzucił zawiniątko

Dodane: 2019-08-16 20:51 - Komentarze  (1)  czytane (919)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.239.158.107

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

W weekend Dożynki Gminne w Pacanowie, Solcu-Zdroju, Busku-Zdroju, w Nowym Korczynie, Dni Stopnicy i Dożynki Gminne, Dymarki Świętokrzyskie...