Strona startowa

Wiadomości - Motoryzacja

Czeka Cię zakup i wymiana opon na wiosnę? Zobacz, co warto wiedzieć

Dodał: Milena Data: 2019-03-27 13:39:29 (czytane: 5333)

Przygotowań do kolejnego sezonu motoryzacyjnego nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Może się okazać, że - poza wymianą ogumienia zimowego na letnie - koniecznością będzie zakup całkowicie nowego kompletu opon. Jak więc podejść do tej kwestii, by nic nie było zaskoczeniem?

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-ZdrójWymiana opon to jeden z kluczowych elementów przygotowujących samochód do sezonu wiosenno-letniego. Odgrywa istotną rolę, ponieważ zapewnia bezpieczną i komfortową jazdę. To jednak dopiero początek...

Czy to czas na wymianę opon na letnie?

Nie można wskazać jednej konkretnej daty nakazującej wymianę opon zimowych na letnie. Przyjmuje się jednak, że taką czynność można przeprowadzić, jeśli średnia dobowa temperatura przekracza 7oC. Nie należy jednak się spieszyć – pogoda powinna się ustabilizować, aby nie zaskoczyła opadami śniegu.

Zbyt wczesna wymiana opon sprawi, że ogumienie w niskich temperaturach nie spełni swojej roli. Mieszanka gumowa nie jest bowiem przystosowana do warunków zimowych – staje się sztywna, przez co nie zachowuje swoich parametrów.

fotolia.jpg

Zakup nowego kompletu opon – kiedy to konieczne?

Zanim jednak zdecydujesz się na wymianę ogumienia, sprawdź ich stan. Zwróć uwagę na kilka kluczowych czynników.
  • Wiek opony
Jeśli przekracza 7 lat, należy bezwzględnie wymienić je na nowe. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez DEKRA, po tym czasie wzrasta ryzyko wystąpienia awarii ogumienia mogących rzutować na bezpieczeństwo.
  • Widoczne uszkodzenia
Nieprawidłowe przechowywanie opon może wpłynąć na powstawanie uszkodzeń. Pęknięcia, przecięcia itp. – to wszystko przekłada się na zachowanie ogumienia na drodze.

Jeżeli zauważysz, że opony mają tego typu usterki, koniecznością będzie zakupu nowego kompletu.
  • Głębokość bieżnika
Starty bieżnik sprawia, że opona traci swoje właściwości jezdne. Dochodzi do wydłużenia drogi hamowania, zanika dobra przyczepność itp.

Chociaż minimalna dopuszczalna głębokość bieżnika wynosi 1,6 mm, eksperci zalecają wymianę opon na nowe przy bieżniku mniejszym niż 3 mm.

Jeżeli – na podstawie powyższych kryteriów – opony letnie wymagają wymiany, czeka Cię wydatek. Na co warto zwrócić uwagę, by dokonać trafnego zakupu?
  • Klasa opony – ekonomiczne są znacznie tańsze, jednak bazują na dawnych technologiach; opony klasy premium są droższe, ale prezentują znacznie wyższy poziom zaawansowania.
  • Typ bieżnika – do wyboru są opony symetryczne (dla aut o niewielkich mocach), asymetryczne (bardziej komfortowe), kierunkowe (dla pojazdów klasy średniej i wysokiej oraz sportowych).
  • Rozmiar i indeks – należy montować opony w rozmiarach homologowanych, ponieważ daje to gwarancję bezpieczeństwa i komfortu jazdy.
Koszty zakupu i wymiany opon nie muszą być finansowym obciążeniem

Samodzielna wymiana całych kół jest możliwa. Natomiast wymiana opon bez specjalistycznego sprzętu jest trudna do zrealizowania. Dlatego nie zaoszczędzisz na tej czynności – prace musisz bowiem zlecić w wyspecjalizowanym warsztacie.

O ile jednak do wymiany opon w serwisie możesz się przygotować, o tyle zakup nowego kompletu ogumienia często stanowi nieprzewidziany wydatek. To z kolei może skutkować nadmiernym obciążeniem domowego budżetu. Zastanawiasz się, jak tego uniknąć?

Ciekawym rozwiązaniem jest np. pakiet Comfort Pay dostępny w ofercie Toyota Banku. Jest to usługa, dzięki której koszt zakupu i wymiany opon można rozłożyć na 12 miesięcznych rat. Aby skorzystać z takiego rozwiązania, wcale nie musisz mieć czynnego Kredytu SMARTPLAN na nowe (RRSO 11,48%) lub używane (RRSO 12,56%) pojazdy. Usługa dostępna jest dla każdego kierowcy – niezależnie od tego, jakiej marki samochód użytkuje.

Na korzyść takiego rozwiązania przemawia m.in.:
  • rozłożenie wydatku na raty,
  • odroczenie pierwszej płatności o 1 miesiąc,
  • atrakcyjne oprocentowanie w dwóch wariantach.
To wszystko przekłada się na większą swobodę dysponowania własnymi finansami. Budżet obciążony jest minimalnie, co pozostaje bez wpływu na płynność finansową.

Warto przy tym podkreślić, że Comfort Pay dotyczy nie tylko zakupu i wymiany ogumienia. Uwzględnia wiele innych usług, m.in. przegląd samochodu, naprawę uszkodzeń mechanicznych, prace blacharsko-lakiernicze.

Korzystając z tego typu usług, możesz znacznie lepiej przygotować samochód do nadchodzącego sezonu. Rozłożenie płatności na raty nie obciąży finansów, a pozwoli wyeliminować też wszelkie usterki czy zarysowania powstałe podczas jazdy w okresie zimowym.

/artykuł sponsorowany/

Zobacz także

Informacja WORD Kielce

Dodane: 2020-06-15 16:26 - Komentarze  (0)  czytane (7434)

TAGI:więcej

Warsztaty samochodowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Badania Kierowców. Badania psychotechniczne Monika Trela

ul. Kościuszki 60, 28-100 Busko-Zdrój

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

ul. Stefana Batorego 1 (Pawilon Rozwój), 28-100 Busko-Zdrój

Auta z Niemiec w usłudze Historia Pojazdu

Niemiec płakał jak sprzedawał – wreszcie możecie sprawdzić, czy ze smutku, czy z radości. W usłudze Historia Pojazdu pojawiły się właśnie auta zza zachodniej granicy… i nie tylko. więcej»

Nowe rozwiązania bezpieczeństwa w Centrum Obsługi Samochodów Golonka

W trosce o zdrowie i dobro klientów Centrum Obsługi Samochodów wprowadziło nowe rozwiązania bezpieczeństwa, które pozwolą na naprawę samochodu i uniknięcie ryzyka zakażenia. więcej»

Ogłoszenia

Dodano: 2020-07-07 20:10:29

lokale do wynajęcia!!!

Dodano: 2020-07-07 20:07:06

DOCIEPLENIA

Dodano: 2020-07-07 19:55:39

Pokoje do wynajęcia

Dodano: 2020-07-07 19:29:06

Peugeot 206

Dodano: 2020-07-07 19:12:20

Laptop MSI GL72m 7RDX

Dodano: 2020-07-07 18:35:10

Sprzedam Skuter 50cm³

Dodano: 2020-07-07 18:34:14

Małe pieski

Dodano: 2020-07-07 18:12:41

Praca

Dodano: 2020-07-07 17:57:49

STANCJA

Dodano: 2020-07-07 17:39:24

Praca - spawacz