Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Studniówki 2014 na Ponidziu (video)

Dodał: Milena Data: 2014-02-06 09:51:47 (czytane: 31072)

Studniówka 2014! Każdy z niecierpliwością czekał na zabawę do białego rana. Jak co roku, studniówkowiczów odwiedziliśmy z kamerą i aparatem fotograficznym. Zapraszamy do oglądania relacji video oraz fotoreportaży!

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Inntax Biuro Rachunkowe - Magdalena Marchewka
www.inntax.pl,Biuro rachunkowe, busko księgowość, księgowe, rachunkowość, kadry, płace, rozliczenia, nfz, pit, vat,cit, usługi informatyczne, strony, www,

ul. Boh. Warszawy 37/1. 28-100, Busko-ZdrójStyczeń był to czas przygotowań do studniówki. Wymyślne kreacje, niezwykłe fryzury, wizyty u wizażysty, czy też kosmetyczki... to wszystko specjalnie, na ten jeden niepowtarzalny wieczór! Uczestnicy balu ubrani byli w stroje galowe: panowie - garnitury, panie - suknie wieczorowe. Polonez - który tańczyli maturzyści, tradycyjnie rozpoczynał uroczystość.

Coraz częściej bale maturalne odbywają się poza szkolnymi murami, w ekskluzywnych lokalach, które rezerwowane są kilka miesięcy wcześniej. Młodzi ludzie wydają ogromne sumy pieniędzy na stroje oraz swój wygląd.

Dzisiejsze studniówki zdecydowanie różnią się od tych sprzed lat. Bale mają długoletnią tradycję, odbywają się około 100 dni przed maturą i są zapowiedzią intensywnej nauki oraz przygotowań do egzaminu maturalnego -  jednego z najważniejszych egzaminów w życiu.

Studniówki 2014 na Ponidziu...
Maturzyści zaczęli odliczać 100 dni, do majowych egzaminów.  11 stycznia 2014 r odbyły się pierwsze na Ponidziu bale studniówkowe.

W stylowych wnętrzach Dworku „Soplicowo” w Busku-Zdroju, bawili się uczniowie najwyższych programowo klas z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. - czytaj więcej

zstio_busko_00.jpg

W sali balowej „Alfa” w Gackach, bawili się uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu - czytaj więcej

zsr_chroberz06.jpg

Kolejna studniówka w naszym regionie odbyła się 25 stycznia. Od godz. 18.00, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie - powstałego na podwalinie najstarszego w Polsce gimnazjum humanistycznego założonego w roku 1551- bawili się we własnej hali sportowej, specjalnie przygotowanej i udekorowanej na ten wyjątkowy  wieczór. - czytaj więcej


studniowka_lo_pinczow2.jpg

25 stycznia 2014 roku, 111 maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku Zdroju, swój bal maturalny miało w lokalu "Finezja" w Busku - Zdroju. - czytaj więcej

studniowka_ekonomik1.jpg


Studniówka 2014 w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie (pow. kazimierski) - czytaj więcej

studniowka_odonow001.jpg


Studniówka 2014 w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach (pow. kazimierski) - czytaj więcej

studniowka_cudzynowice001.jpg


1 lutego 2014 r. na balu studniówkowym bawiła się młodzież z Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Buska-Zdroju, na miejsce balu wybrano restaurację "Belwederską" - czytaj więcej

studniowka_zdz2.JPG


Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orląt Lwowskich w Stopnicy, swoją studniówkę zorganizowali w przestronnych wnętrzach odrestaurowanego stopnickiego Zamku Kazimierzowskiego, w obecnej siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury.  - czytaj więcej

stopnica_studniowka01.jpg

1 lutego 2014 r., maturzyści z I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju, swoją studniówkę, mieli w sali balowej hotelu "Rywa Verci" w Stopnicy.  - czytaj więcej

lo_studniowka006.jpg

Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku-Zdroju, bawili się we własnej sali gimnastycznej.  - czytaj więcej

mechanik_studniowka022.jpg


Na symboliczne 100 dni przed maturą młodzież, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście bawili się 1 lutego w przepięknie udekorowanej hali sportowej szkoły na Balu Studniówkowym w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej. - czytaj więcej

liceum002.jpg


1 lutego 2014 r. swoją studniówkę mieli maturzyści z pińczowskiego Zespołu Szkół Zawodowych imienia Stanisława Staszica. Na miejsce balu wybrano dom weselny 'Zakątek', który mieści się we Wrocieryżu, w gminie Michałów. - czytaj więcej

zsz_pinczow055.jpg

Trochę historii.. Skąd wzięła się studniówka?
Trudno stwierdzić, kiedy po raz pierwszy maturzyści bawili się na studniówkach. Natomiast, bardzo dobrze wiadomo, że to Wilhelm von Humboldt - pruski kierownik ministerstwa wyznań i oświecenia, jako pierwszy, zreformował w Prusach szkolnictwo, a tym samym wprowadził egzaminy maturalne.

Na początku do matury podchodziło niewiele osób, jednak z czasem ze względu na duże zainteresowanie, zarówno młodzieży jak i dorosłych, egzamin stał się powszechnym obowiązkiem. W nagrodę za trud włożony w przygotowania do egzaminu dojrzałości, organizowano bale studniówkowe. 

Sto dni, które odliczane jest od studniówki do matury, nie jest przypadkowe! Zwyczaj ten, wziął się od Napoleona, który  wyznaczył dokładnie 100 dni, aby przywrócić swoim ziemiom świetność.

Studniówka, to typowo polska tradycja, która nie posiada żadnego odpowiednika na świecie. W innych krajach, bale organizowane są dopiero po zdanych egzaminach.

studniowka_zsp.jpg

studniowka_ZSTiO1.jpg
/fot. Robert Gwoźdź/

Studniówkowe zwyczaje
Matura, to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Niektórzy skrupulatnie się do niego przygotowują, inni zawierzają przesądom i wróżbom. Czerwona bielizna, zakaz obcinania włosów, te studniówkowe przesądy, maturzyści znają bardzo dobrze. Warto zapoznać się z przesądami oraz zwyczajami związanymi z tym wydarzeniem, ponieważ według niektórych osób, gwarantuje to pomyślnie zdaną maturę. Czego powinien unikać maturzysta, aby pomyślnie zdać majowe egzaminy?
 • Nauka dopiero po studniówce...
  Dlaczego? Przesąd mówi, że wiedza którą nabyło się przed studniówką "ulatuje z głowy". Dlatego też należy zacząć uczyć się zaraz po niej. Natomiast, jeżeli mamy bardzo duże zaległości w nauce wystarczy wkładać co noc książki pod poduszkę. Nie od dziś wiadomo, że człowiek najwięcej uczy się właśnie przez sen.  
 • Włosy... 
  Ostatnie modyfikacje fryzur dozwolone tylko do studniówki, później nie należy ich obcinać -  każdy obcięty centymetr włosów, to strata mądrości.
 • Coś czerwonego...
  Tradycja mówi, że aby zapewnić sobie powodzenie na maturze, dziewczyny powinny założyć na studniówkę czerwoną bieliznę. Jest to  najbardziej znany studniówkowy przesąd. Maturzystki nie powinny zapomnieć o czerwonej podwiązce - obowiązkowo na lewej nodze.
 • Garnitury...
  Stary przesąd mówi, że panowie na maturę powinni założyć studniówkowy garnitur i buty. Podczas  zabawy ma się w nim skumulować dobra energia, która pomoże podczas maturalnych zmagań. Ważny jest też krawat, obowiązkowo w kolorze czerwonym,  którego nie wolno ściągać przez całą imprezę.
 • Buty...
  Buty należy pastować tylko w jednym kierunku. Zarówno panowie, jak i panie powinni pamiętać, że nawet jeżeli buty są niewygodne, nie można ich zdejmować, aż do końca imprezy.
 • Czerwona nitka na nadgarstku...
  Przesąd mówi, że czerwoną nitkę powinna zawiązać nam bliska osoba na lewym nadgarstku, gwarantuje to ochronę dobrych mocy oraz dobrze zdaną maturę.


 studniowka_ZSTiO.jpg
/fot. Robert Gwoźdź/

Każdy z nas jest w pewien sposób przesądny, pozwala nam to poczuć, iż mamy niewielki wpływ na nasze przeznaczenie. Więc jeżeli jest okazja, aby zadecydować o naszym losie, to staramy się unikać pewnych zdarzeń.

 

Reklama.

 

Sezon studniówkowy czas zacząć!
Jak co roku, studniówkowiczów odwiedzimy z kamerą i aparatem fotograficznym. Niestety, nie było nas w ZSTIO w Busku-Zdroju, ponieważ, jak nas poinformowano - Rada Rodziców zadecydowała, że nie życzy sobie naszej obecności.

Zapraszamy do oglądania relacji video oraz galerii zdjęć ze studniówek 2014!

Zobacz video relacja ze studniówek z lat ubiegłych...

STUDNIÓWKA 2013
Zobacz, jak młodzież bawiła się rok temu. Czytaj więcej...
Zobacz fotoreportaż ze studniówek z 2013 roku. Więcej...

STUDNIÓWKA 2012
Zobacz relację ze studniówek z 2012 r.: Czytaj więcej...
Zobacz fotoreportaż ze studniówek z 2012 roku. Więcej...


STUDNIÓWKA 2011
Zobacz fotoreportaże ze studniówek z 2011 roku. Więcej...
Relacja video ze Studniówek z 2011 r.:

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju - polonez
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju - wywiady
ZSTiO w Busku-Zdroju - wywiady
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy - wywiady
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych -polonez
ZSZ Pińczów - wywiady

STUDNIÓWKA 2010
Zobacz fotoreportaże ze studniówek z 2010 roku. Więcej...
Relacja video ze Studniówek z 2010 r.:
I Liceum Ogólnokształcące im Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju - Polonez
I Liceum Ogólnokształcące im Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju
ZDZ Busko-Zdrój cz. 1 - Polonez
ZDZ Busko-Zdrój cz. 2

STUDNIÓWKA 2009
Zobacz fotoreportaż ze studniówek z 2009 roku. Więcej...
Relacja video ze Studniówek z 2009 r.:

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju

STUDNIÓWKA 2008
Zobacz fotoreportaż ze studniówek z 2008 roku. Więcej...
Relacja video ze Studniówek z 2008 r.:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku Zdroju


/mb/


Tagi: studniówka   bal maturalny   video   studniówki

Zobacz także

Zapraszamy na wystawę 'Nie lękajcie się młodości - Jan Paweł II i młodzi'

Dodane: 2014-09-22 15:41 - Komentarze  (0)  czytane (5733)

TAGI: wystawa, wernisaż, Jan Paweł II, Karol WojtyłaKomentarze (32)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.167.40

crorkservice on fiverr (2015-05-05 12:52:27)

CkxpP3 F*ckin' amazing things here. I am very glad to see your article. Thanks a lot and i'm looking forward to contact you. Will you please drop me a e-mail?

crork mattew (2015-03-06 21:16:46)

EhQxsq I take pleasure in, lead to I found just what I was taking a look for. You have ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

VieuxSr (2014-11-08 13:34:07)

I truly appreciate this blog post. Fantastic.

seo company (2014-06-04 20:21:58)

D4XFGt I am so grateful for your blog.Thanks Again. Really Cool.

-seo company (2014-06-04 16:02:59)

cKklGk I really liked your blog article.Much thanks again. Cool.

-check it out (2014-04-01 16:04:44)

dIFfAe Im grateful for the article post.Really looking forward to read more. Awesome.

nice seo guys (2014-04-01 16:03:01)

lifYkf Say, you got a nice post.Much thanks again. Will read on...

-Piotr Szumilas (2014-03-29 16:47:55)

a czemu to rada rodziców nie pozwala na filmowanie studniówki czy tam sie dzieje coś niedobrego czy tacy są ważni:):)

a czemu to rada rodziców nie pozwala na filmowanie studniówki czy tam sie dzieje coś niedobrego czy tacy są ważni:):)

a czemu to rada rodziców nie pozwala na filmowanie studniówki czy tam sie dzieje coś niedobrego czy tacy są ważni:):)

a czemu to rada rodziców nie pozwala na filmowanie studniówki czy tam sie dzieje coś niedobrego czy tacy są ważni:):)

-nice seo guys (2014-03-22 23:13:33)

i0pWT6 wow, awesome article post.Thanks Again. Want more.

-nice seo guys (2014-03-22 11:42:16)

qnMmYQ I truly appreciate this blog.Really looking forward to read more. Great.

hehe (2014-02-17 13:38:27)

super pomysł! zdjęcia ze studniówki z 2012 r. :)

-historyk (2014-02-06 15:44:06)

Nie wiem dlaczego tak bardzo razi fakt, że studniówka I LO w Busku-Zdroju odbyła się w Stopnicy. Przecież tradycje tej szacownej szkoły sięgają roku 1918 i powstania szkoły w Stopnicy, która później przeniesiona została do Buska-Zdroju. Zainteresowanych odsyłam na strone internetową I LO. Może lepiej potraktować tę studniówkę jako powrót do korzeni szkoły. pozdrawiam uczestników studniówki.

do uczennica Lo (2014-02-03 08:55:03)

może powiedz CZEMU grono pedagogiczne przeniosło studniówkę

- (2014-02-02 23:05:46)

LO w Busku schodzi na psy. Tradycje też idą do lamusa

-uczennica LO (2014-01-28 22:00:17)

Ogólniak robi studniówkę w Stopnicy dlatego,że jest w nim 8 klas + osoby towarzyszące + nauczyciele i rodzice ,w żadnej sali weselnej w Busku nie było wystarczająco miejsca. A o wyniesieniu studniówki ze szkoły nie zadecydowali uczniowie tylko grono pedagogiczne.Pozdrawiam

-Bob (2014-01-26 14:26:32)

A czemu długość kiecek maturzystek jest podobna do garderoby pan z lisowa?

--- (2014-01-26 10:46:02)

ja zdałam mature na 80% a nie uczestniczyłam w studniowce, tak wiec nie przesadzajmy z tą imprezą, stroje dziewczyn niekiedy przypominają pan z Lisowa, także proponuje powrocic do starego modelu czyli bialo-czarno i skromnie.

- (2014-01-25 06:38:51)

To gdzie się dzisiaj starosta bawi ?

-uczenbudowlanki (2014-01-13 19:43:44)

Jestem uczniem budowlanki i jestem rozczarowany, że nie ma żadnych zdjęć i filmów na stronie :D

-popek z firmy (2014-01-13 19:15:32)

Budowlanka widocznie ma cos do ukrycia ... a szkoda bo myslalem ze to dobra szkola ...

-xyz (2014-01-13 12:44:10)

może w trosce o morale swych latorośli rodzice boją się, że oko kamery uchwyci
kogoś nawalonego czy jak w roku ubiegłym flaszki z gorzałą na stołach. Taka moralność. Ważne aby się nie wydało. . . .

-- (2014-01-13 11:21:08)

a czemu to rada rodziców nie pozwala na filmowanie studniówki czy tam sie dzieje coś niedobrego czy tacy są ważni:):)

-Marta (2014-01-11 12:49:25)

Czytam, ze Rada Rodziców zdecydowała ze nie będzie u nas telewizji, a czy nas ktoś pytał o zdanie? Oglądałam studniówki z poprzednich lat, fajna pamiątka. Komu to przeszkadzało?

-do poniżej (2014-01-10 20:48:41)

Niesmak z LO i w LO pozostanie.

- (2014-01-10 13:55:26)

Dla kogo wstyd ? Bo chyba nie dla dzieciarni, którą ktoś przecież uczy ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

Restauracja-Kawiarnia CYNAMONOWA

al. Mickiewicza 22, 28-100 Busko-Zdrój

Restauracja VICTORIA w Busku Zdroju

Park Zdrojowy, 28-100 Busko-Zdrój

Sanatorium Uzdrowiskowe ASTORIA

Zbludowice, Starkiewicza 19, 28-100 Busko - Zdrój

Pensjonat SANATO SPA

1-go Maja 29, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Pizzerie

Kręgielnia Chicago Drink Bar & Pizzeria

Partyzantów 17, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Konkurs: Wygraj bon w wysokości 200zł do wykorzystania w Szkole Jazdy Kamil
Konkurs: Wygraj zaproszenie do Cyrku Zalewskich w Kazimierzy Wielkiej
Wygraj aromaterapeutyczny masaż ciała i masaż twarzy
Konkurs: Lodowa Uczta dla Dwojga w Gelaterii Dolce Vita Zdrój
Konkurs: Wygraj karnety do klubu sportowego Bodymaniak

Ogłoszenia

Dodano: 2015-05-28 13:24:47

iGEFzCdG

Dodano: 2015-05-14 12:06:31

konsultant, przedstawiciel, kierownik

Dodano: 2015-05-12 14:16:19

Umowa kupna sprzedaży auta - Autotesto

Dodano: 2015-05-12 08:32:22

Program do Faktur

Polecamy:

Udana zabawa i moc atrakcji na festynie 'Baw się z Busko Busko' (foto)

Na sobotnie popołudnie 13 września 2014 r. zarząd oraz członkowie...

Nowa perełka na mapie handlowej Buska! (foto)

"Społem" PSS w Busku-Zdroju wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...