Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Andrzej Zoch: List otwarty do mieszkańców

Dodał: Marta Data: 2019-10-02 11:50:59 (czytane: 9378)

Szanowni Państwo. Z perspektywy zwykłego obywatela przyglądam się działaniom prowadzonej obecnie polityki, kampanii wyborczej i muszę zabrać głos w tej dyskusji. Jako mieszkaniec Buska - Zdroju nie mogę się zgodzić na różnego rodzaju manipulacje i mówiąc wprost kłamstwa szeroko propagowane przez kandydatów, o czym piszę poniżej.

Centrum Okulistyczne - Waligóra
www.okulistawaligora.pl,okulista, gabinet okulistyczny, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia Śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badania pola widzenia, refraktometria.

Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

Usługi koparką, minikoparką, Usługi hydrauliczne
www.koparkabusko.pl,koparka, usługi minikoparką, usługi hydrauliczne, usługi koparką, wykopy pod przyłącza, niwelacje i skarpowanie terenu, wykopy stawów, załadunki materiałów sypkich,kopanie szamba, wykopy pod fundamenty,transport wywrotkami

Żeromskiego 26. 28-100, Busko-Zdrójandrzej_zoch_baner.jpg 

Nie może tak być, że niektórzy wybrani na 4 lata posłowie i senatorowie nie mają podstawowego poczucia uczciwości i wstydu oraz odpowiedzialności za wypowiadane słowa, a liczy się jedynie trwanie przy władzy.
Co więcej nie mogę zrozumieć dlaczego manipulacja i kłamstwo jest obecnie tak często akceptowane przez wyborców.
Żeby nie być gołosłownym poruszę tematy szczególnie mi bliskie:

Temat pierwszy. 

Infrastruktura drogowa i kolejowa. Niektórzy posłowie już od kilku lat również na liczny banerach zawieszanych na płotach obiecują nam budowę linii kolejowej. Jednocześnie wiedząc –  a nawet głosując za tym w sejmie, że obecny rząd zabiera naszemu regionowi około 600 mln złotych przyznanych wcześniej na modernizacje linii kolejowej nr 8 Skarżysko-Kozłów. Z budową dróg też obecnie nie jest najlepiej. W ciągu 4 ostatnich lat w regionie świętokrzyskim powstało niecałe 12 km dróg krajowych, a w ciągu 8 lat rządów PO - PSL prawie 120 km. Na szczęście sytuację ratują nasi samorządowcy, którzy dbają o rozwój naszych lokalnych sieci drogowych.
Mieszkam w Busku - Zdroju od urodzenia i zamierzam tutaj doczekać późnej starości. W swoim życiu przez 16 lat sprawowałem funkcję Radnego zarówno Rady Miejskiej jak i Rady Powiatu. W okresie gdy byłem Radnym, a Burmistrzem był śp. Stefan Komenda funkcjonował pomysł budowy linii kolejowej przez Busko - Zdrój. Jednak już wtedy lokalne władze nie widząc możliwości realizacji tej inwestycji przekazały grunty na trasie planowanej linii kolejowej mieszkańcom. Dziś powstały na nich domy, firmy, całe osiedla oraz miejska infrastruktura. W jaki sposób obecnie rządzący będą budować linie kolejową nie mając gruntów? Czy wysiedlą mieszkańców, zburzą domy - odbiorą ludziom dobytek całego życia?      Ważne jest też pytanie czy ktoś przeprowadził jakieś analizy opłacalności tej inwestycji kolejowej? Czy będzie tak jak ze słynnym przekopem mierzei wiślanej i milionem elektrycznych samochodów, które przecież miały być już za rok już za dwa, a gdzie są? Dla mnie takie działanie obecnej władzy jest jak stare powiedzenie, że "jak się dobrze obieca, to nawet dać nie trzeba".

Temat drugi.

Ochrona środowiska. Moim zdaniem znów wielkie słowa o ochronie środowiska i czystym powietrzu nijak się mają do faktów. W 2018 roku według danych Głównego Inspektora Ochrony Środowiska do Polski sprowadzono 434 tysiące ton odpadów!. Mieszkańcy gminy Busko - Zdrój produkują rocznie około 4800 ton odpadów, czyli nasze miasto wyprodukuje taką ilości odpadów przez około 90 lat, a nasz rząd beztrosko sprowadził do Polski taką ilość śmieci w ciągu tylko jednego roku.  
Mamy szczęście, bo nasze władze samorządowe nie zgadzają się na sprowadzanie odpadów spoza gminy i za to dziękuję przede wszystkim Burmistrzowi i Radzie Miejskiej. Gdyby decyzja należała do władz centralnych czyli rządu, to może i w Busku pojawiły by się śmieci z Afryki, tak jak w wielu innych miejscach w Polsce.
Piszę o środowisku, bo będąc przez 8 lat wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach  bezpośrednio nadzorowałem budowę nowoczesnych składowisk odpadów, sieci kanalizacyjnych, usuwania azbestu i innych inwestycji środowiskowych. W tamtym czasie na terenie gminy Busko - Zdrój wybudowano i wyremontowano  około 115 km sieci kanalizacyjnych i wodociągowych dofinansowanych z Unii Europejskiej. Zapytam ile dziś się buduje z dofinansowaniem z Unii Europejskiej? Łatwo to sprawdzić. Do dziś na terenie gminy Busko - Zdrój nie skanalizowano jeszcze około 30 miejscowości i to jest problem nas wszystkich. Bez pomocy zewnętrznej, rządowej budowa nowych sieci kanalizacyjnych będzie bardzo trudna do wykonania, a skanalizowanie całej gminy może zająć nawet kilkadziesiąt lat.
W Rzędowie, gmina Tuczępy wybudowano nowoczesny zakład przetwarzania odpadów. Dzięki temu dziś odpady z całego regionu trafiają do profesjonalnej instalacji przetwarzania. To były realne działania i obecnie wszyscy z nich korzystamy. Ciekaw jestem ile w ostatnich latach zrealizowano takich pro - środowiskowych inwestycji?  Gdyby nie działania lokalnych samorządów zapewne nic by się nie działo?
Naszym kolejnym wielkim problemem jest smog i nie widzę zdecydowanej pomocy rządu w rozwiązaniu tego problemu. Busko -  Zdrój jest moim rodzinnym miastem, tu żyją moje dzieci i wnuki i zależy mi na tym byśmy wszyscy żyli w dobrych warunkach. Busko jest perełką w naszym regionie, a do tego jedynym w województwie miastem uzdrowiskowym i rząd powinien pomóc władzom lokalnym w rozwiązaniu tego ważnego problemu. Smogiem szczególnie zagrożona jest strefa uzdrowiskowa, gdzie w miesiącach zimowych gromadzi się zanieczyszczone dymem powietrze. Sam samorząd nie jest w stanie sfinansować walki ze smogiem bez znaczącej pomocy państwa.
Drodzy kandydaci opcji rządzącej może tym razem zamiast tylko obiecywać kolejne ++ warto coś zrobić dla poprawy życia mieszkańców.

Temat trzeci.

Edukacja i szkolnictwo. Jest to temat bardzo bliski mojemu sercu, bo przez 30 lat byłem nauczycielem zawodu i kierownikiem warsztatów w "buskim mechaniku". Od zawsze dobra edukacja była podstawą do późniejszej dobrej pracy dla absolwentów. Miałem zaszczyt przez wiele lat przygotowywać do zawodu spawaczy, ślusarzy, mechaników. Dziś wiem, że wielu absolwentów buskiego mechanika mogłoby pomóc Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i pospawać stępkę promu rdzewiejącą dziś w Szczecińskiej stoczni. Ja sam też chętnie służę pomocą bo spawać jeszcze potrafię.
Brak dobrych fachowców jest jedną z głównych przyczyn hamowania rozwoju gospodarczego naszej ojczyzny. Jako stary belfer mogę dziś powiedzieć, że nie da się nauczyć młodzieży zawodu w grupach 30 – 40 osobowych. Pracownie zawodowe mają swoją pojemność. Każdy uczeń ma własną zdolność nauki i czasami potrzeba indywidualnego podejścia, tak by w przyszłości stał się dobrym fachowcem. Do tego wszystkiego technologia, która rozwija się w szalonym tempie i niezbędne są również nowoczesne pomoce naukowe. Obecnie zafundowano nam podwójny rocznik w szkołach średnich, co na pewno nie pozwoli na poświęcenie uczniowi wystarczającej ilości czasu. Dodatkowo ciągle zmniejsza się sumaryczna wartość finansowania szkół, przez co brak jest środków na nowoczesne wyposażenie i pomoce naukowe. Udawanie przez kolejnych ministrów, że tylko samorządy i dyrektorzy szkół odpowiadają za szkolnictwo jest dużym nadużyciem. Trzeba mówić ludziom prawdę. Reforma jak na razie jest błędem i kosztem uczniów rozgrywane są polityczne zachcianki partii rządzącej.
Drodzy Politycy musicie wreszcie  zrozumieć, że nasza przyszłość to przede wszystkim przyszłość naszych dzieci. Błędów popełnianych z powodu pośpiechu i braku konsultacji z fachowcami w każdej dziedzinie życia może nie dać się już naprawić. Koszt waszej upartej bezmyślności poniosą nasze dzieci i wnuki.
Życzę wszystkim chwili zastanowienia zamiast szaleńczego uporu, który dodatkowo nie jest niczym uzasadniony poza utopijną wizją grupki ludzi.

/Materiał wyborczy KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni/

Zobacz także

Poseł Michał Cieślak - podział środków w ramach Tarczy Finansowej PFR z podziałem na powiaty

Dodane: 2020-05-30 11:35 - Komentarze  (0)  czytane (499)

TAGI:Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe EFEKT

Plac Targowy 4, 28-100 Busko Zdrój

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

Widuchowska 51, 28-100 Busko-Zdrój

Ubezpieczenia

A-TU MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA - Piotr Kardynał

ul. Kwiatowa 7, 28-100 Busko-Zdrój

Zarezerwuj nocleg

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

Bajkowa 7/15, 28-100 Busko-Zdrój

Agroturystyka Wełnianka w Solcu-Zdroju

Wełnin 136B, 28-131 Solec-Zdrój

Willa SŁONECZNA - noclegi, pokoje gościnne

ul. Słoneczna 18, 28-100 Busko-Zdrój

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

busko.com.pl poleca

Zakupy utrudnione z powodu koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wprowadzają...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2020-05-31 22:54:06

SKUP SAMOCHODÓW, AUT

Dodano: 2020-05-31 21:57:29

Audi A4 B 5

Dodano: 2020-05-31 21:46:52

Nowy darmowy serwis z seks ogłoszeniami za darmo

Dodano: 2020-05-31 21:35:20

Rower trekkingowy

Dodano: 2020-05-31 21:28:18

pracownik produkcji

Dodano: 2020-05-31 21:08:43

Praca

Dodano: 2020-05-31 19:47:21

Ocieplenia domów elewacje

Dodano: 2020-05-31 19:01:51

Erotyczna Przygoda - zaproszenie

Dodano: 2020-05-31 18:57:27

Stancja

Dodano: 2020-05-31 18:49:26

Kupię mieszkanie