Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

'24h domowy sklep monopolowy' zamknięty przez policjantów

Dodał: Marta Data: 2020-02-28 15:01:11 (czytane: 2586)

Buscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dotarli do 49 –latka, który w swoim domu nielegalnie handlował alkoholem i papierosami.

Perfekt-Bruk - układanie kostki brukowej, granitowej
www.perfekt-bruk.pl,układanie,kostka,kostki,bruk,brukowa,brukowej,granit,granitowej,granitowa,aranżacje,aranżacja,podwórka,otoczenia,domu,projekt,projekty,zagospodarowanie,podłoże,podłoża,bruk-bet,polbruk,libet,semmelrock,świętokrzyskie,pińczów,kazimierza, profesjonalne proj

Owczary, ul. Długa 48. 28-100, Busko-Zdrój

Centrum Mediacji Barbara Galant
http://www.dobra-mediacja.pl/index-2.html,mediacje cywilne, mediacje rodzinne, mediacje karne, mediacje szkolne, mediacje z zakresu prawa pracy, mediacje w sporach sąsiedzkich, e- mediacje, spory, rozwiązywanie konfliktów, mediacje sądowe

ul. A. Dygasińskiego 37/1. 28-100, Busko-Zdrój

KARABELA OCHRONA OSÓB I MIENIA
www.karabela.com.pl,karabela,ochrona,osób,mienia,zabezpieczenia ochrona fizyczna,monitoring,system,systemy zabezpieczeń, doradztwo,szkolenia specjalistyczne

Bohaterów Warszawy 69 a. 28-100, Busko ZdrójFunkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z buskiej Policji podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Solec – Zdrój w swoim domu nielegalnie handluje alkoholem i papierosami. Mężczyzna nie miał zarejestrowanej działalności gospodarczej.

27 lutego 2020r. policjanci pojechali zweryfikować swoje informacje. Wejście do domu poprzedzili krótką obserwacją. Na efekty nie musieli długo czekać. Do domu wszedł mężczyzna, a po chwili wyszedł trzymając w ręce butelkę wódki oraz dwa piwa. To upewniło policjantów, że funkcjonuje tam nielegalny „sklep monopolowy”.

 Zobacz

Kryminalni zapukali do drzwi 49 – letniego właściciela posesji. W obliczu przedstawionych mu przez policjantów dowodów, mężczyzna dobrowolnie wydał przechowywany alkohol i papierosy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 24 butelki wódki, 160 butelek i puszek piwa, około 5 litrów „samogonu” oraz prawie 600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Podczas przeprowadzonego na miejscu przesłuchania, mężczyzna dodał, że za sprzedane towary nie wydawał paragonów, a czasami alkohol sprzedawał „na zeszyt”.    

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, taki czyn zagrożony jest wysoką karą grzywny. 

źródło: KPP Busko-Zdrój

Reklama.

Zobacz także

Wysoka cena nieprzestrzegania kwarantanny

Dodane: 2020-04-09 10:38 - Komentarze  (9)  czytane (1276)

TAGI:Komentarze (18)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.83.188.254

Hieronim (2020-03-23 21:17:05)

Andrzej K. Że sulkowic ,bardzo dobrze że w końcu ktoś go zdał i zajęły się tym odpowiednie służby. Udaje głupka rentę dostaje z naszych podatkowi jeszcze na czarno robi. Teraz niech odda to co zarobił. Kawał h...resztę dziada pazernego. Na każdego wiedział co powiedzieć a teraz jakoś milczy......

do Jan (2020-03-03 13:44:13)

Zgadzam się z Tobą. Dodam że dawniej to dostałby pałą po d...ie i na kolanach do domu.

do ,,gość" (2020-03-03 13:41:43)

Wpis Krzysztofa (prześladuja na parametrach okien sklepowych) jest poprawny, gdyż poprzez napisanie ,, prześladują " jest to zaznaczenie że harcerze spod Tomaszka swoim spojrzeniem na przechodniów prześladują ich. Natomiast jeśli chodzi o drugie słowo użyte przez Krzysztofa ,, parametrach okien sklepowych" także jest prawidłowy gdyż trudno jest opisać pozycję jaką zachowuje alkoholik w stanie upojenia. Nie wiadomo czy siedzi, czy leży.

Jan (2020-03-03 08:42:28)

Za komuny było mniej sklepów z alkoholem ,panowały jakies zakazy teraz w każdym sklepie spożywczym można kupic tą trutkę na ludzi a ile jest samych sklepów monopolowych.Nie wolno bylo zeby sklep z alkoholem był blizej jak 100m od szkoły,kosciola,przedszkola a sprzedaz dopiero rozpoczynała sie o godz.13 i produkowany był na innych procesach nie z proszku jak teraz.Teraz produkuje sie narkotyk w płynie pod nazwa alkoholu i rzad na to zezwala bo ma ogromne dochody do budrzetu ze sprzedazy.Chca zwiększyc dzietnośc bo nie będzie miał kto pracować.Kto będzie pracował jak naród będzie chory!

(2020-03-02 13:54:50)

Zamknąć do kozy na 3 niedziele o wodzie

(2020-03-02 10:41:18)

Mandaty za picie w miejscu publicznym to wymysł przestarzały , komunistyczny i mało skuteczny .Po raz kolejny wypowiadam sie tu ,ze terazniejszy alkohol to nie dawny to wyrób syntetyczny po którym bardzo szybko się uzależnia tak jak papierosy.Takich ludzi powinno sie leczyc a nie karac mandatami które sa do łatania budżetu.Tych ludzi też trzeba zajac pracą i terapią . Nie tak jak robią to słuzby powołane do walki z alkoholizmem że ,za czym załatwią swoje procedury to minie trzy lata,Powinn to działac natychmiast.,nie bawic się w przepychanki od "iwana do pogana"

gość (2020-03-02 09:22:08)

Co robi Policja, Straż Miejska z patologią alkoholowa na Oś.Sikorskiego.Jest tam sklep tzw.Tomaszek gdzie od samego rana grupy alkoholików prześladuja na parametrach okien sklepowych już w stanie po spożyciu.Teren wokół sklepu wygląda jak miejski szelest, obsikane ściany, itd.Codzienne interwencje służb nic nie przynoszą. Czy naprawdę jest tak trudno rozwiązać ten problem, czy są to tzw układy. Czy trudno odebrać koncesję na sprzedaż alkoholu. Wystarczy aby służby wystąpiły z wnioskiem do Burmistrza o cofnięcie koncesji i po problemie.NAUCZ SIĘ PISAĆ, A ZANIM NAPISZESZ TO Sprawdź- prześladują-chyba ty na parametrach promilowych

Do Krzysztof (2020-03-01 14:52:29)

A co, gdy alkohol być może jest zakupowany w jedynie słusznej hurtowni? Czy wtedy służby podległe wiadomo komu będą zajmować się sprawą??? Czy ktoś cofnie wtedy koncesję???

Jan (2020-03-01 11:14:28)

Burmistrz takich właśnie po spożyciu kocha. Świetlice dzieciom zamknął a nowe remizy remontuje aby taki element miał gdzie spożywać alko w cieple

do poprzednika: (2020-03-01 11:14:25)

żadne służby nie są zainteresowane ściganiem takiej patologii z własnej inicjatywy. Interweniują wtedy gdy dokonasz zgłoszenia, gdy któryś umrze w miejscu libacji albo gdy ktoś dostanie po gębie, i to nie zawsze. Po co policjant czy strażnik będzie robił sobie wroga, będzie tworzył papiery, chodził do sądu za świadka. Lepiej przejechać i odwrócić głowę. Na Osiedlu Kościuszki i Pułaskiego ogrodzenia placów zabaw były niszczone przez wandali kilkadziesiąt razy, oczywiście potem zawsze przyjeżdżała ekipa z Gospodarki Komunalnej i naprawiała ogrodzenia na koszt podatników. A prawidłowo zarządca terenu powinien złożyć zawiadomienie o przestępstwie lub wykroczeniu i wtedy tzw. służby zrobiłyby to co do nich należy. Samo zamknięcie sklepu z piwem przypomina walkę z chorobą weneryczną za pomocą tabletki od bólu głowy.

abstynent (2020-03-01 11:02:24)

A jak sprzedawał na zeszt to jak taki napier... alkoholik wzziął jedna butelke to mu dopisał jeszcze z dwie i przy podliczaniu jeszcze celowo pomylil się o pare stów!

Krzysztof (2020-03-01 10:07:59)

Co robi Policja, Straż Miejska z patologią alkoholowa na Oś.Sikorskiego.Jest tam sklep tzw.Tomaszek gdzie od samego rana grupy alkoholików prześladuja na parametrach okien sklepowych już w stanie po spożyciu.Teren wokół sklepu wygląda jak miejski szelest, obsikane ściany, itd.Codzienne interwencje służb nic nie przynoszą. Czy naprawdę jest tak trudno rozwiązać ten problem, czy są to tzw układy. Czy trudno odebrać koncesję na sprzedaż alkoholu. Wystarczy aby służby wystąpiły z wnioskiem do Burmistrza o cofnięcie koncesji i po problemie.

:) (2020-02-29 22:09:56)

sukces niezwykły. namieszaliście... i gdzie kupi wódke po nocy pan dyrektorek

:) (2020-02-29 21:52:09)

to co na zdjęcu to cały asortyment? a gdzie reszta? w policyjnym magazynie? uuu...to się tam alkohol w wodę zamieni.

:) (2020-02-29 21:50:20)

mówiło się jeszcze ... idę na melinę po wódkę.

:) (2020-02-29 21:48:25)

niegdyś nazywało sie taki lokal U BABKI. W pierwszym bloku na os.Kościuszki był taki lokal. Nawet milicjanci chodzili tam po wódkę. oczywiście babce nie płacili. przymknięcie oczu kosztuje.

Miki (2020-02-29 15:51:20)

A moze w innym pomieszczeniu (staini ) tez miał izbe wytrzezwien i pralnie kieszen!

(2020-02-29 15:49:22)

Podac z nazwiska kto prowadzil ten proceder i adres.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Niedziela Palmowa początkiem Wielkiego Tygodnia

Niedziela Palmowa jest wstępem do Wielkiego Tygodnia. Tego dnia podczas mszy ksiądz święci przyniesione do kościoła palmy - symbole...